Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Félek a sebességtől, mit tegyek?

Félek a sebességtől, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nyugodtabb, nem annyira gyors lovakkal teljesen jól elboldogulok, de ha már egy tempósabb lovat adnak alám, teljesen eluralkodik rajtam a félelem, és alig várom, hogy leszálljak. Nem érzem maam biztonságban.

26/N


2012. okt. 6. 21:00
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
Gyakoroljátok futószáron a dinamikusabb tempót :)
2012. okt. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

Futószáron nem igazán lehet gyorsan vágtázni...


Régebben én is így voltam, de igazából nem is a sebességtől féltem, hanem attól, hogy akkor már nem tudom kontrollálni a lovat. Ha olyan lóval mész, akit bármikor vissza tudsz fogni, talán elmúlik a félelem.

2012. okt. 7. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
Úú futószáron még rosszabb és veszélyesebb gyors tempót menni, mint csak simán egyenesen. Szerintem ez csak rutin kérdése. Ha majd megtanulsz rendesen lovagolni akkor majd ne fogsz félni. Azt mondják: "Tudás után jön a félelem!" Szóval hol véget ér a tudás addig tart az önbizalom. :)
2012. okt. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%
jó a futószár,azért gondolom nem full vágtáról lenne szó,csak tempósabb,nagyobb galoppal rendelkező lovakról.Sokan vannak így ezzel,megijednek attól,hogy megy előre a ló,nagyobb léptei,mozgása van. Pedig nem kell,minden ló más,idővel hozzászoksz.
2012. okt. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A futószárat sajnos utálom, pont a gyorsabb lovak alatt nagyon hamar el is szédülök.
2012. okt. 7. 09:59
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem ülsz még biztosan a lovon és gondolom félsz, hogy nem tudod megfogni. Több tempósabb lovon kéne lovagolnod, hogy megszokd, vagy lépj vissza és csinálj ülés javítást.
2012. okt. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
nem mindenki szereti a gyors, pörgős lovakat. ismerek olyat, akinek 20 éve lovardája van, de magának mindig punnyadtabb sodrikat választ. mindenki találja meg a hozzá illő lovat és élvezze azzal a lovaglást. semmi értelme olyan lóra felülni, amin félsz. én jobban szeretem, ha van a lóban előre és nem bánom, ha ficánka, de mindenki más.
2012. okt. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem agyonhajtani kell a lovat egy 10m-es átmérőjű körön, hanem megkérni az oktatót hogy engedje ki a futószárat a legvégéig, és fokozzátok az ügetés, majd a vágta tempóját. Nem kell hogy rohanjon veled a ló körbe körbe mint a centrifuga, az is elég ha kicsit nagyobbakat lép (vagy ugrik vágtában), már azt is érezni fogod és fokozatosan hozzá tudod magad szoktatni.
2012. okt. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
nem szabad félned! ha félsz akkor azt a ló is megérzi és bizonytalan lesz mert azt gondolja ha a lovasa fél akkor már neki is meg kell ijednie. (egy temperamentumosabb paci így gondolkodik.) próbáld élvezni a gyorsaságot, vagy pedig kapaszkodj a lónak a sörényébe vagy a nyeregkápába, úgy biztosabban ülhetsz! majd ha elég sokat csináltad akkor próbáld meg kéz nélkül, az igazán fejleszt :)
2012. nov. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mióta lovagolsz?:)

Én egészen apró korom óta.. és én meg a nyugodt lovon vagyok idegbeteg nekem lassúak. :DD

Amúgy kérd meg az oktatód hogy adjon alád egy nyugisabb lovat..

14l

2012. nov. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!