Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit gondoltok az akhal-tekini...

Mit gondoltok az akhal-tekini fajtarol?

Figyelt kérdés
Gondolom ez alatt:milyen termeszetuk van,gyorsak-e,mennyire kitartok,jol ugranak-e,valakinek van veluk tapasztalata?
2012. okt. 8. 06:08
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
ja es szeretik a gyerekeket?Egy olyan lovas aki egy porgos vadallat arabtelivert eltud hajtani az megbirkozik egy ilyen loval?Ugy altalanosan mekorra felszereles kell egy ekkora pacira?
2012. okt. 8. 06:13
 2/13 anonim ***** válasza:
én ismerek egyet, ami akhal x telivér és igazi agybajos, szemes, rebbenékeny. Csak nagyon ügyes lovas alá való. Viszont gyönyörű.
2012. okt. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Elég agyas fajta hírében áll. Megsúgom, hogy tisztavérűt nem igazán kapsz Magyarországon.
2012. okt. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Koszonom valaszaitokat meg sugom 7eve lovagolok intenziven es egyik sem nyugodt, 1,30 fole ugratok,es ugro kepeseguk milyen?
2012. okt. 8. 15:30
 5/13 anonim ***** válasza:
Passzolom, minden esetre kitartó lovak hírében állnak. Nekem személy szerint nem tetszenek azzal a "gitár"nyakukkal, de azért akad egy kép igazán szép egyed is. Ha találsz valahol telipapírosat, akkor valszeg millió körül lesz, külföldön ennél is drágább.
2012. okt. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nem a legszebbek (az alakjuk) azt mondják, hogy nagyon 'gondolkodók' (magyarán makacs mint az öszvér, és mindig megpróbálja azt csinálni, ami neki jól esik!) Ha lenne rá pénzem, akkor sem vennék, mert nem nekem való!
2012. okt. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszaitokat, szerinetem gyonyoruek, bar izles kerdes, koszi megegyszer, minel tobb valaszt irtok anal jobb:)
2012. okt. 9. 19:52
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Az akhal teke jellemzően pörgős, robbanékony, ideges természetű ló, ahogy a többiek írták, elég "agyas" tud lenni. Ezzel szemben nagyon kitartó, szívós, gyors, kiváló az ugróképessége, és akár díjlovaglásban is eredményes tud lenni. Türkmenisztánban külön galoppversenyeket tartanak nekik. Egyszóval rettentő sokoldalú sportló, de itt nyugaton éppen a külleme miatt nem ismerik el, a hosszú háta, nem túl tetszetős szarvasnyaka, meg a gyakran gyakran nehéz természete miatt. Kisgyerek mellé nem túl ideális, esetleg felügyelettel, de ha te tényleg tapasztalt lovas vagy, akkor sok szerencsét :) Egyébként Ópusztaszeren van egy akhal ménes, az ő honlapjukon sok infó van a fajtáról, meg gyakran vannak eladó lovaik is.

2013. jan. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

koszi, amugy a lanyom 15 eves es akkor kezdte a lovaglast, mint en. Gondolgodtam mar egy ideje(egy eve), hogy legyen-e lovunk es milyen. Mara biztos vagyok benne, hogy nem sokara vesszunk egyet. Tudom nem fajta alapjan kell itelni, de mi az akhalban gondolkodtunk, mert mindkettonknek tetszetos. Regen is volt lovunk, de elpusztult. Most ujbol lesz lovunk. A mi hazankhuz Opusztaszer van legkozelebb. Koszi valaszod fontos volt szamomra.

Esetleg meg valami amit tudnom kell rola? Vannak hatranyai, hogy keleten tenyesztettek ki?

2013. jan. 18. 19:40
 10/13 anonim ***** válasza:
annak, hogy keleten tenyésztették hátránya nem igen van, előnyt én tudok még írni, amit nem írt senki, a szívósságát komolyan kell menni, elég jó takarmányhasznosító, szuper patákkal (patkolni nem kell sosem), nem érzékeny, nem beteges, ridegtartásban vígan elvan, de én hobbilónak nem ajánlanám, csak aktív munka mellett kezelhető, heti 1-2 lötyögős lovaglás mellett csak szenvedés lesz vele.
2013. jan. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!