Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Westie! Mit gondoltok róla...

Westie! Mit gondoltok róla mint fajtáról?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy terrier ezért tényleg nehéz őket nevelni? Én nagyon szeretnék egyet, és úgy érzem nevelni is tudnám. Csak nevelésével kapcsolatban, hogy milyen a viselkedése, mennyire makacs stb...? Léccy tapasztalatokat is írhattok! (Akinek ilyen, vagy terrier kutyája van, de más is)
2009. máj. 14. 15:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A fajtát nem ismerem de, ismerek két westie-t akik elég makacsok, és az egyik nagyon domináns is, nem igazán szeretnek engedelmeskedni. Pedig a gazdájuk még kutyasuliba is jártak velük. De ez biztos nevelés kérdése. De az én szemszögemből nagyon barátságosak, kis izgő-mozgók:)
2009. máj. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Westie-m konkrétan nem volt, viszont 3 Jack Russelem igen, vagyis most is az van, meg Foxi-mix is. Minden terrier nagyon makacs, önfejű, igazi akarnokok. És az a baj, hogy olyan gyönyörű ártatlan szemekkel tudnak nézni, ha el akarnak érni valamit a gazdinál, hogy sokan engednek nekik, na ekkor követnek el végleges hibát. Ugyebár amit egyszer megengedtünk, azt máskor is meg fogja tenni, és szinte nem lehet leszokatni róla. Első kutyának én nem ajánlanám a terriert, noha borzasztóan okos, intelligens fajták. Csak erős, következetes és aktív gazdinak valók. Persze ha ragaszkodsz a Westie-hez, akkor vállald be, de kutyasulit ne hagyjátok ki. Ott megtanítanak téged is a megfelelő oktatásra. Csak a következetességet tartsd észben minden pillanatban! Na meg azt, hogy ezek a kuryusok elég nagy mozgásigénnyel rendelkeznek, bár szerintem a Westie higgadtabb, mint a Jack Russel.
2009. máj. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! A kutyasulit nem hagynám ki. Hát az az igazság hogy úgymond nem vagyunk kezdő kutyusosok, mert előzőleg egy rottweilerünk volt, ő nagyon okos, és engedelmes, jól lett nevelve (következetessen, de bántani sose bántottuk) Az első év volt vele nehéz, gondolom vele is az lesz. csak attól félek, hogy a rotink már rég volt, és hogy azóta elfelejtettem ,egy két dolgot, de nagyon szeretnék egy ilyen kutyát, és ha sokat van vele foglalkozva, és következetessek vagyunk vele, akkor is úgymond "elzűllhet"?
2009. máj. 14. 16:35
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok. Ha volt Roti ezelőtt, akkor nem lesz gond a Westie-vel. Ha minden kötél szakad, akkor max el lesz kényeztetve, nagyobb baj nem történhet.:) A terriereknél az engedelmesség megtanítása nagyon nehéz. Az én Jack-em 2 éves és mostanában kergült meg. Eddig kitűnően szófogadó volt, most pedig át óhajtja venni az irányítást.:)

Szóval nem kell annyira félni, imádni fogjátok.

2009. máj. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a Westie egy nagyon barátságos, vidám, mozgékony és játékos fajta. Ez a tapasztalatom, egy ideig tenyésztettük őket... A kan tényleg nehéz eset...de a szukák nem!
2009. máj. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki azt kérdezi,hogy makacs-e. Neveléstől függ, hogy te milyennek neveled!Néhányan ezt hülyeségnek veszik VEGYÉK ANNAK sajnos ez az igazság!=) Nekem Westiem van barátnőmnek is Westieje volt és neki angyon makacs volt mert, nem foglalkozott vele ki volt kötve! Én folyamatosan játszottam vele és sog foglalkozással elértem egy teljesen ragaszkodó kiskutyust! Ha meglát egyből fut hozzám a kapu is nyitva lehet mert nem megy ki!Mint mondtam NEVELÉSTŐL FÜGG!
2009. máj. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm, szukát szeretnék. :) megnyugtattatok
2009. máj. 14. 18:51
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

szia

szuka westiem van:)

ez az egész tényleg neveléstől függ!

az enyém bár kicsit makacs,de halgat rám.

Attól hogy terrier ahogy elhozod nagyon odakell figyelni a neveltetésére,mert hamar ő veheti át a főnökösködést!

Én csak ajánlani tudom,nagyon imádom magát a fajtát és persze a saját kutyám.

Szinte a nevető arcával rögtön belopta magát a szívemben:)

Bármi kérdésed van írj privit:)

ha többmindenre is kíváncsi vagy:)

2009. máj. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
szia! Nekem is van egy westie kisfiúm:) most fél éves, tündéri, látszik hogy ragaszkodik hozzám, póráz nélkül sétálunk,nem megy el sose mellőlem messze. Makacsnak se mondanám, inkább okos. És nekünk mindig kankutyáink voltak, vannak, a lányállatokkal annyira nem jöttem ki :) most van mellette egy moszkvai őr kutyánk is, jól kiegészítik egymást, jó haverok lettek. Pedig van köztük úgy 60 kiló súlykülönség :)
2009. máj. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!