Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy tudnám rávenni anyut egy...

Hogy tudnám rávenni anyut egy lóra? LEJJEBB IS VAN!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szóval. Szeretnék egy lovat. Találtam néhány olcsó-t, és még fizetni is tudnék....de nem annyira sokat. Gondoskodni tudok róla, minden tudok neki biztosítani. Csak nem akar paraszt lenni, és a trágyadomb helye nincs meg, és a szénadombbé. De elférne. Csak anyu...szóval nem tudnátok tippeket adni?


Kérlek, ne szidjatok le! :)

Köszönöm!



( [link]

( [link]

( [link]


2012. okt. 11. 17:46
1 2
 1/13 agi91babe ***** válasza:

Kompromisszummal. Te mit teszel cserébe? (tanulás, segítség otthon stb..) valamint a lótartásnak tetemes orvosi költségei tudnak lenni. Ezeket is tudnád fedezni később?

Lószart fogod pucolni? Mi a biztosíték, hogy nem unod meg 2 év múlva és anyád szedheti a lótrágyát, vagy kereshet neki gazdát.

Szülőként ilyen kételyeim lennének...

2012. okt. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nem fogom megunni. Lovak iránti szeretetem nagyon régóta tart, az állatorvos....húzósabb téma.

Ezeket ajánlottam fel:

1 évig nincs gép, nincs tablet, és border collie...jó tanulás, takaírtás, gondozás....stb...minden jót odaígértem :D

2012. okt. 11. 18:00
 3/13 anonim ***** válasza:
1 évig nincs border collie? Drága, ha lovad lesz még egy lusta bulldogra sem lenne időd, nemhogy egy borderre. Annak a kutyának napi 4-5 óra aktív foglalkozásra van igénye. Egy lovat pedig illik heti 5-6szor lemozgatni. Pénzbe kerül a kaja, az almolás, a körmölés, oltások, rendszeres vizsgálatok, és ha ne adj isten beteg lesz, honnan fogsz hirtelen előhúzni akár fél milliót? És mivel még a szüleiddel laksz, gondolom nem vagy nagykorú. Mennyire tudsz lovagolni? Gondolod hogy vagy annyira tapasztalt hogy belovagolj egy teljesen nyers csikót?
2012. okt. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

és mi lenen ha inkább egy lóvardában néznél szét?

mert ez a fizeti is tudnék de nem annyira sokat nagyon bibi... főleg ugyhogy egy ló tartása nem kis miska, főleg akkor ha még le is betegedik például.. a felszerelések se túl olcsók, és télen pl kelleni fog takaró is ha nem fűtött az istállótok. nah meg elöször legyen meg mindennek a helye... arról nem is beszélve hogy lehet a szomszédok se örülnének neki.. valamint ha van kertettek ahol termesztettek se ajánlott a ló, mert a sok trágyától elszaporodnak a lótetűk és nehéz őket kiirtani (ismerősöméknek volt egy darabig lova, tudom miről beszélek)

2012. okt. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

nem 1 évig nincs border collie. nincs border colliem, azt mondták, úgy 5 öv múlva kapnék. karáccsonyra kaptam volna a tabit.


Vannak olyan ismerőseim, akik tudnának segíteni belovagolni. Lovagolni nagyjából tudok. Elő tudnánk húzni.

2012. okt. 11. 18:08
 6/13 A kérdező kommentje:

Lovarda...azt viszont nem tudom, miért kéne oda benézni. Okés. Most olyan rosszul vettétek ezt szerintem.

Csak anynit tudok, hogy oda is be tudnám rakni. Csak az is sokba kerül.... :/



3. válaszoló: Köszönöm a válaszodat! Amíg iskolában vagyok, addig kikötnénk a legelőre :D

2012. okt. 11. 18:12
 7/13 anonim ***** válasza:
83%

Hány éves vagy és milyen szinten vagy a lovaglásban?

Ne vedd szidásnak, csak rá szeretnék világítani pár dologra.

Egy lónak nagy hely kell legelőnek (min 2000m2 és ez tényleg a minimum). Istálló nem muszáj, hogy legyen, mert egy bódéval tökéletesen elvan (lásd ridegtartás). A szénának, szalmának fedett tároló kell (ott a ponyvás megoldás is, de nem a legjobb). Szemestakarmányt is tárolni kell valahol és érdemes egy évi mennyiséget előre megvenni a nyáron, mert télen magasra mehet a takarmány ára (ugyanez van a szénánál is, már nyáron sok helyen 10 ezer volt a nagy körbála, télen simán elmehet 15 ezerig is az ára)

Nem tudom milyen környezetben élsz, de a trágyadombnak is kell hely, sőt jogszabály szerint fedett trágyatárolót kéne építeni, de ha nem is fedettet, de minimum le kell betonozni az alját, hogy a trágyalé ne szivároghasson bele a talajvízbe. Persze ezt a szomszédoktól minél távolabb kell megoldani.


A másik, hogy nem tudni milyen szinten állsz a lovaglással. Csődör lovat első lónak kizárnám, ha csak nincs több éves tapasztalatod, mert könnyen a fejedre nőhet, ha nem tudod fegyelmezni.

Csikót se vennék, mert 2 éves koráig max vezetgetheted, meg pucolgathatod, 2 évesen is csak futószárazhatod, az első felülés meg ráér 3-3,5 évesen. Ráadásul egy csikó belovaglása szintén egy tapasztalt lovast igénylő folyamat.

Szóval, ha veszel egy csikót, akkor azt 1,5-2 évig csak nézegetheted és ugyanúgy eszik, oltani, körmöltetni kell.


Én úgy érzem, hogy neked egy belovagolt lóra lenne inkább szükséged, aminek ára olyan 200 ezertől indul és nagyon ki kell fogni, hogy ne verjen át egy kupec, vagy lovardából veszed.

Ha nem tudjátok nagyon hol tartani, akkor ott van még a bértartás lehetősége, ami havonta 30-70 ezer is lehet helytől függően, ezen felül állatorvost és kovácsot is fizetni kell.


Amíg nem tudod megoldani, hogy tárolod a takarmányt és a trágyát és nincs elég nagy hely a lónak, addig nem törném a fejem otthoni lótartáson.

2012. okt. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

"Amíg iskolában vagyok, addig kikötnénk a legelőre :D"


Így inkább NE! Egy lovat ne köss ki egész napra, főleg legelőre. A lónak kell az a minimális mozgás, amit legelés közben megtesz.

Ráadásul kezdő lovas is vagy.


Akkor leírom a neked megfelelő koncepciót: kell egy jól belovagolt nem túl fiatal (6-8 éves) ló, ha szerencséd van 200 ezerért tudsz venni.

Felszerelést be tudsz szerezni használtan is, azt akár 40-50 ezerből megúszhatod.

Neked bértartás lenne az ideális, egy olyan lovardában, ahol van oktató, így fejlődhetsz is, mert ha kezdő vagy, akkor még a jól belovagolt lovat is simán elronthatod.

Szóval a tartásra is nyugodtan számolj havi 40-50 ezret. A lónak is előnye van ebből, mert tágas legelőn lehet együtt a fajtársaival, ezáltal kiegyensúlyozottabb is lesz, mint magányosan tartva.


Ezekkel a feltételekkel azt mondom érdemes lótartásra adnod a fejed, de amíg a hátsó kertbe kötnéd ki legelni én hanyagolnám a dolgot, mert ez nagyon nem jó hozzáállás.

2012. okt. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A fentiekkel ertek egyet, plusz ha csikot szeretnel akkor tarthatod meg harom evig mire lo lesz belole. Erdemes kiszamolni, hogy mire eloszor raulhetsz mennyit is koltotok ra meg ha csak havi 35 ezerrel szamolsz is...cirka masfel millio es van egy nyers csikod.
2012. okt. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szállj be feles bértartásba. Manapság már szinte mindenhol akad olyan lótulajdonos, aki feles társat keres: te fizeted a költségek felét, cserébe félig tied a ló. Hogy ez mennyi lovaglást tartalmaz, az általában megegyezés kérdése.

Te is, a ló is, a szüleid is és a feles társad is ezzel járna a legjobban. Neked lenne egy lovad, de ez nem róna rád teljesíthetetlenül nagy terheket: maradna időd mellette tanulni, mert legalább istállót takarítani nem neked kell - akármennyire lelkes is vagy, higgy nekünk, tapasztaltabb felnőtteknek, istállót takarítani egy idő után már nem valami jó móka, főleg nem, amikor ezer más dolgod lenne, és esetleg még beteg is vagy.

Ha felesben tartotok lovat, az a lovardában lakik, így nem kell otthon építkeznetek, mert karámot, beállót, szénatárolót stb.-t építeni belekerül annyiba, mint maga a ló, ha nem többe.

Feles társat általában olyan emberek keresnek, akiknek nincs elég idejük a lovukra, és örülnek, ha van egy lelkes fiatal, aki foglalkozik vele, amikor ők nem érnek rá.

Otthon ne akarj lovat tartani, rengeteg meló van vele - MINDIG, és ha a szüleid nem teljesen partnerek, ezt a megoldást semmiképpen sem javaslom.

2012. okt. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!