Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy adjam a ló tudtára, hogy...

Hogy adjam a ló tudtára, hogy rosszul viselkedik, ha rajta ülök? Magyarul, hogy büntessem?

Figyelt kérdés
ha pl. makacs vagy pl. bal kézre lovaglásnál hirtelen kifordul oldalra.
2012. okt. 20. 16:16
 1/9 anonim ***** válasza:
a makacsságot ki kell belőle nevelni
2012. okt. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem, nyilván ezért tettem fel a kérdést, már csak azt kellene tudnom, hogy hogyan?! :)
2012. okt. 20. 16:30
 3/9 anonim ***** válasza:
sok türelem és az kell, hogy ne hagyd rá semmi esetre sem, ugyanis akkor ő győz
2012. okt. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De mit csináljak, hogy tudja, nem jó ahogy viselkedik. Azt nyilván nem mondhatom neki, hogy ejjjnye, mert nem fogja érteni. :) Csípjem meg pálcával a farát? (de akkor nem fog elrohanni?)
2012. okt. 20. 17:15
 5/9 EmoAndy válasza:
Hány éve lovagolsz? :) itt az is lényeges hogy mennyi a tapasztalatod:)Miket szokott csinálni alattad a ló? Amugy nem kell megbüntetni , a lovat soha se büntesd mert azt megjegyzi. Add a tudtára hogy te vagy a főnök. Használhatsz ménzablát akor nem csinál semmi, de csak ha tapasztalt lovas vagy ha nem akor nem ajánlom.Simi zablával meg : fogd rövidre , ne hagyd hogy kiszabadítsa magát , tegyél rá lekötőszárat ha nem viselkedik zul jól. Lovaglás elött simogasd meg nyugtasd meg , amikor jol csinálja a feladatot valamivel jutalmazd meg. Ha valami nincs rendben akor szolj. megprobálok segíteni:)
2012. okt. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

4 éve lovagolok, mindhárom jármódban biztosan ülök a lovon, de olyan lovakról van szó, akik elég rendesen el vannak hanyagolva. Tulajdonképpen mindenük meg van, csak mozgatva nincsenek. Kukoricát, zabot kapnak, 1 órási legelőn vannak, és csak én lovagolom őket, azt is 2 hetente. Az egyik hajtós, azzal nincs nagy baj, de a másikban van egy kis telivér.

Az utóbbi rájött, ha vágtába megyünk és hirtelen kifordul, akkor elvesztem az egyensúlyom, esetleg le is esek.

Rájött, ha

2012. okt. 20. 17:24
 7/9 anonim ***** válasza:

ha pl. jobbra kifordul akkor bal szárat húz és jobbcsizma odazár plusz csap a vállára pálcára hogy tudja ki a főnök.de ha az van hogy jobbra befordul és akárhogyan húzni próbálod a szárat akkor "beleáll" a szárba.ilyenkor játsz egy kicsit a szárral.ha 4 éve lovagolsz akkor ezeket biztos megtudod csinálni:)

sok szerencsét!

2012. okt. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi!

Eddig is ezekkel próbálkoztam. Makacsul nem hajlandó utána balra fordulni. Ha marad bennem annyi erő és jobb csizmával megrúgom, közbe bal szárral húzom, akkor még csak-csak megcsinálja, de neki és nekem sem jó, hogy rugdalom, pedig valahogy meg kellene értetnem vele, hogy nagyon nem jó amit csinál.


A lovak tulaja azt mondta, miután lecsúsztam a lóról, hogy pálcával vágjak rá teljes erőmből...


Ha fent maradok és a vállára csapok, akkor melyik vállára? A jobbra ugye, mert balra kellett volna mennie és jobbra ment. Vagy ha bal kezembe rakom a pálcát, látom rajta, hogy már fordulna jobbra és akkor pöckölöm meg bal oldalt a farát, hogy a feje balra, fara jobbra menjen? (jaj, remélem azért érthető, kicsit bonyolult lett)


Az az igazság, hogy senki nem foglalkozik a lovakkal és tele vannak.

2012. okt. 20. 19:02
 9/9 anonim ***** válasza:
Amelyik irányba kitér azzal a szárral lezárod a vállát és azzal a csizmával letámasztasz. Ha jobbra tér ki akkor értelemszerűen a jobb oldalon használod a pálcát.
2012. okt. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!