Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy elrontott arabon hogyan...

Egy elrontott arabon hogyan tudnék segíteni?

Figyelt kérdés
Elkezdtem foglalkozni egy shagya arab herélt lóval, de szegénynek rossz sorsa volt eddig, és emiatt nagyon félti a fejét és a száját. Néha a kikötőnél földhöz akarja vágni magát, de ez már egyre ritkábban fordul elő. A kantározása nagyon macerás, nincs rá jó módszerem, csak h nyugtatom és kivárom, amikor már rá tudom adni a kantárt. Miközben lovaglom, olyan, mint ha a száját nem is érezné, abszolút nem tudom a szájával irányítani. Tudtok jó tippeket adni, hogyan tudnám helyrehozni, vagy legalább is javítani ezen a dolgon?
2012. okt. 27. 22:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Rengeteg türelemmel, de így sem biztos, hogy lesz eredménye. Kantározásnál pár alkalommal tegyél a kezedbe kockacukrot a zabla mellé és egyszerre tedd a szájába. Lovagláshoz pedig kérj edzői segítséget.
2012. okt. 28. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Először ne kantározd, ne kösd le a fejét. Másrészt, minek is kell lekötni a fejét? :O Amúgy kezd el simogatni a fejét ha ki akarja kapni ne hagyd, amennyire csak tudod akadályozd meg és nem hagyd abba a simogatást. Ha kapkodja a fejét akkor sem. Bele fog telni egy kis időbe amég enged, de engedni fog hidd el. Rájön, hogy nem okoz számára veszélyt ha a fejét birizgálják. Ha elkezdi nyugodtan tartani a fejét akkor se hagyd abba még. Csak akkor és csakis akkor ha már rág, és lefele előre nyújtja a fejét. Na akkor abba hagyod és "komfortot" hagysz neki.

Elkezded egy másik, számára nem zavaró testrészt simogatni majd fél perc után visszatérsz a fejre. Ha nem kapkodja el akkor valamit elértél, viszont ha elkapja akkor ismét az egész elölről. De hidd el, egyre és egyre hamarabb fog engedni. Ugyan így a szájjal. :)

Én a lovam lábával voltam ugyan így. Nem lehetett hozzáérni mert kapkodta, ha valaki már egy ujjal is hozzáért. A hátsó lábára még rúgott is. Kiderül, hogy egy kovács megverte még anno és ezért félti. Én si ezzel a módszerrel értem el, hogy a lovam most már meg se mozdítja a lábát ha simogatom a kezemmel, egy zacskóval, nyeregalátéttel, bármivel. Budod meddig tartott elérni? 1 hét, intenzív fent leírt módszer. Ez a természetes lókiképzés egyik feladata. Nem véletlenül válik be minden lónál, minden testrészen. Sok sikert! :)

2012. okt. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Lovaglás közbeni szájproblémák: lovagold a lehető legkevesebb szársegítséggel, lehetőleg szársegítség nélkül. Szinte csak testsúllyal és csizmával lovagold, ne is nyúlj a szárhoz, ha egy mód van rá. Csak apránként, egészen észrevétlenül kezdj el a szájához nyúlni, ha már anélkül jól mennek a dolgok.
2012. okt. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségeket, igyekszek megpróbálni alkalmazni ezeket, és bízom a legjobb eredményekben! :))
2012. okt. 29. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!