Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy kell vágtánál "áttűlni"?

Hogy kell vágtánál "áttűlni"?

Figyelt kérdés
hogy kel vágtánál áttülni?pl mint ügetésnél ha hamis akkor 2x nyreregben maradsz és utánna álsz fel akkor utánna már jó.vágtánál ezt hogy kell?lasítok ügetésbe és ujra beugratom helyes lábra?
2012. nov. 1. 20:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Először a lónak meg kell tanulnia, hogy mindig helyes lábra ugorjon be. Amelyik lábra beugratod, arra állítsd a fejét. Én úgy csináltam, hogy egy nagy nyolcast lovagoltam és először a váltópontnál felvettem ügetésbe átállítottam a fejét és újra beugrattam. Ezt csináld meg párszor. Utána megpróbálhatod, hogy ugyanott ahol felvetted ügetésbe, ott ügetés nélkül állítod át a fejét és cseréled meg a csizmákat és úgy csinálsz mintha beugratnád másik lábra. A testsúlyodat is helyezd át.
2012. nov. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
ah akkor jól csináltam.a lovardában ahova én járok ott magvan tanítva a lovaknak.nekem eddig helyesen ugrott be az összes paci:)
2012. nov. 1. 20:43
 3/4 anonim ***** válasza:
lehet lebegő,egyszerű ugrásváltást alkalmazni lábsorrend cserére. Amit te írsz ,hogy lassítasz ügetésbe és átugratod ,ez az egyszerű. Azért kicsit ezt is összetettebben kell végrehajtani annál ,hogy "lassítok és újra beugratom" de lényegében ez is egy jó megoldás.
2012. nov. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszii:)
2012. nov. 2. 08:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!