Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan csináljam h sima...

Hogyan csináljam h sima kötőfékkel mennyek?

Figyelt kérdés

Az a helyzet h van 1 magyar sportlovam díjugratásban szoktunk edzeni meg néha versenyezni.

De most nem mer sérülést okoztam és nem tudok így aktívan lovagolni vagy mi a fenét akartam írni .... XD

az a helyzet h mikor elkezdték lovagolni nagyon tönkre tették a száját és nagyon kemény szájú lett de már nagyon sokat puhult neki. de weskos zablája van meg 1 3 karikás

feszítője.

DE nagyon szeretnék úgy lovagolni h csak 1 parelli szár/vezetőszár van rajta meg 1 csomózott kötőfék

h érjem el ezt h így tudjunk menni ??


2012. nov. 1. 20:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
a bizalom is sokat játszik.de ha úgy szeretnél lovagolni akkor nagyon erősnek kell lenned csizmasegítségek,hangsegítségek.azt hiszem valamit kihagytam de majd javítsatok ki ha kell!XD+pótoljatok ki
2012. nov. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

köszi szépen :)

a bizalom maximálisan megvan :)

2012. nov. 1. 20:33
 3/13 anonim ***** válasza:
Lovagláshoz nem kell erősnek lennie. Ha zablával lovagolsz, akkor sem csak a zablát kell rángatni. Testsúllyal és combbal is rá kell segíteni. Én nem lovagolok kötőfékkel, de bármikor odadobhatom a lónak a szárat és testsúllyal és lábbal tudom irányítani. Vágtából meg tudom állítani zabla nélkül is. Nagy összhang kell és meg kell tanítani a lónak is, hogy a testsúlyra is reagáljon.
2012. nov. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
de a térdének erősnek kell lenni meg az egyensúly is kell.ha megugrik a ló és térdel nem tudsz szóritani akkor esel egyet
2012. nov. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Zablával is ugyanúgy kell szorítani, mint zabla nélkül. Ha zabla van a ló szájába akkor is ugyanúgy megugorhat, mint zabla nélkül.
2012. nov. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.. :)

a lovam a segítségeket roppant módon

jól felhasználja és érti is

de igazából nem tudom h a testsúlyt h kezeljem

vagy h ha lasítani, megálítani szeretni h akkor hogyan csináljam

2012. nov. 1. 20:47
 7/13 anonim ***** válasza:
várj kérdező!de most szőrén akarsz kőtőfékezni vagy nem?
2012. nov. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 x) ***** válasza:
Én a helyedben a helyesírással kezdenék. A következő lépés pedig az lenne hogy elsajátítanám a lovaglás alapjait, amiket nálad elég hiányosnak érzek. A testsúllyal való irányítás nagyon az alapokhoz tartozik. Amíg nem vagy biztos abban hogy mit hogyan kell csinálni addig eszedbe se jusson felszerelés nélkül lóra ülni. Ehhez mindenképpen egy szakember vagy legalább tapasztaltabb lovas segítségére lenne szükség, ugyanígy a lónak is.
2012. nov. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Hát igen, mindenképpen meg kell tanulnod ezekszerint neked is, hogy ezt hogyan kell. Máskülönben nem fog menni. Még a lóról is kiderülhet, hogy amúgy puha szájú, csak még te nem értettél hozzá. Megállásnál pl. comb zár, derék meghúz, testsúly hátrajön. Csak össze kell hangolni és a lóval is gyakorolni kell, hogy a te jelzéseidet maximálisan értse. Kérj meg valakit, hogy tanítson meg a testsúly és lábsegítségekre.
2012. nov. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

hehe nem vagyok kezdő

nem ezzel van a problémám

lábbal simán kantár segítsége nélkül írányítani tudom

a megálítást is tudom h kell igazáből csinálni amit az elöbb írtam azt nem gondoltam át

azért nem írok helyessen mert siettem ezért bocsi

7 éve lovagolok számtalan lovat lovagoltam be versenyekre jártam ... stb

de nem vagyok az ilyen szabadidomításban otthon

csak az elején erre lettem volna kíváncsi

mert néha pályán úgy mennék a lovammal h nincs rajta kantár csak 1 kötöfék

de nyeregbe ülnék



Mivel balesetet szenvedtem így 1 ideig nem is ülhetek másba, ha lóra ülök.

és a ló szájával kapcsolatban nem én találtam ki h kemény, hanem edzőm ... stb nagyon sok ember

De mivel egy karcsú testalkatú, vagyis sovány lovam van így napi 2 x kap kaját így megvan az energiája és eléggé pörög és pl ha ugrunk meg minden 1 váratlan esetben nagyon ritkán megindul

Röviden menős a ló és nehéz megfogni

De már sokat dolgoztam ezen a problémán és már javult a helyzet...stb

2012. nov. 1. 21:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!