Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovam nem bír magával de...

A lovam nem bír magával de versenyre vettem régi lovam elpusztul de az ujjal nem nagyon megy a lovaglás. Mi a próbléma?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok díjlovagolók

A lovam kicsit dilis az edzőm lovagolja

amikor megpróbáltam lovagolni rajta egész szépen ment de az összeszedett vágtázni nem tud nem amikor megpróbáltam rábírni ledobott szerintetek mit csináljak?Versenyen nem merek vele menni.Megpróbáljam vagy várjak még?Ja, és ráadásul mén.



2012. nov. 6. 11:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%
félsz tőle és érzi. Tessék megemberelni magad és határozottan lovagolni és lóhoz állni, főleg ha mén.
2012. nov. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
40%

A probléma hogy az edződ lovagolja..

Legyél határozott. Összeszedett vágtát toljátok el 1-2héttel addig csak lovagolgass erre-arra hogy megszokjon.

Esetleg ha nagyon harcias gondolkozz el egy herélésen..

2012. nov. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
49%

Határozottan félsz tőle.

Ha nem vagy elég érett egy ménhez akkor miért nem egy heréltet vagy egy kancát vettél? Elvileg amikor lovat vásárolsz tisztában kell lenned az ilyesmivel. És nem ledobott, hanem inkább LEESTÉL nem? Nincs olyan hogy a ló ledob. Maximum valamire reagál valamit aminek okául te potty leesel.. De hogy ledob, olyan nem létezik.


A fent írtak után azt is kicsit erősnek találom hogy "díjlovagolok". A díjlovaglás egy rendkívül összetett dolog, egy díjlovasnál nincs olyan probléma hogy nem mer rá versenyen felülni, stb.


Nem hiszem hogy való lenne neked ez a ló, add el és vegyél egy higgadt, tapasztalt iskolalovat vagy egy kiöregedett díjlovat ami tanítani tud téged.

2012. nov. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
45%

Vagy összeszeded magad és dolgozol azzal lóval és nem rinyálsz, vagy eladod és veszel egy olyat, ami a tudásodnak megfelelő és nem az edződnek kéne lovagolnia. Végül is magadnak veszel lovat és nem neki.

Amúgy meg aki olyan szinten tud lovagolni, hogy díjlovagló versenyen induljon, annak nem kéne gondot okoznia egy nehezebb lovaglású ló.

2012. nov. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%

"de az összeszedett vágtázni nem tud"


Itt kezdődnek a bajok, a lóban keresed a hibát, és nem magadban.

Nem egyszer kellett elolvasnom a kérdést még kibogoztam az értelmét, 16 évesen írni már tudni kéne..

2012. nov. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokkal eggyet értek a határozottság irányába haladnom kell de eladni biztos nem fogom se kiherélni

amúgy szerintem tul sokat várok egy 5 éves lótol

de majd akkor csak lovagolgatok vele

2012. nov. 6. 19:18
 7/12 anonim ***** válasza:
Az összeszedett vágta egy komoly feladat. 5 éves lónak még bőven jó a középvágta is....
2012. nov. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A piruett megy már így ötévesen?Nem??Miért nem?Olyan lovat kellett volna vennetek,ami téged tanít és nem fordítva.16 évesen nem lehet akkora a tudásod hogy idomíts.Nem letolásként írom. ;)
2013. jan. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem egyedül oktatom hanem egy versenyző díjlovas segít. =)
2013. febr. 14. 17:04
 10/12 anonim ***** válasza:

Az én oktatómnak is egy fiatal, frízezett kisbérije van. Vágtabeugratásoknál 4-5 évesen még az is röptette az embereket szép számmal, és még szó nem volt róla, hogy összeszedett vágta, csak egyáltalán vágta... Legyél vele türelmes, ő még szinte csikó (sőt, az), ha vágtánál bakol, stb., lehet, hogy csak jókedvű - örülj neki. Az a dolgod, hogy megtanuld ezt kiülni, és ne hagyd, hogy kikatapultáljon - lovagold határozottan előre, hogy érezze, most dolgozni hoztad ki, nem játszani.

Egy herélésen azért elgondolkodnék, mert egy versenyen, adott esetben egy halom kanca közt már gondok lehetnek, ha nincs megfelelő lovaskontroll.

Szerintem az jó, ha az elején egy tapasztalt ló tanítja az embert, később lehet egyre problémásabb lóra ülni. Nekem sikerült elsőre olyan lovat vennem, ahol kénytelen voltam én tanítani a lovat nagyrészt, míg el nem jutottunk oda, ahol már együtt tanulhatunk. Nem kívánnám még egyszer ugyanezt, bár az is igaz, hogy sokkal látványosabb a fejlődés, és talán gyorsabb is, mint a másik út - de embert próbáló.

2013. febr. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!