Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovam nem bír magával de...

A lovam nem bír magával de versenyre vettem régi lovam elpusztul de az ujjal nem nagyon megy a lovaglás. Mi a próbléma?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok díjlovagolók

A lovam kicsit dilis az edzőm lovagolja

amikor megpróbáltam lovagolni rajta egész szépen ment de az összeszedett vágtázni nem tud nem amikor megpróbáltam rábírni ledobott szerintetek mit csináljak?Versenyen nem merek vele menni.Megpróbáljam vagy várjak még?Ja, és ráadásul mén.



2012. nov. 6. 11:00
1 2
 11/12 anonim válasza:
100%

Szerintem nem feltétlen kell az embernek így nekitámadni... vannak hibáink sajnos előfordul olyan is, hogy valakinek egy problémásabb lóval kell elkezdenie lovagolni.

Lehet nehezebben de te is meg fogod tanulni, hogy kell kiülni az ilyen nehéz pillanatokat. Senki sem úgy születik, hogy fent tud maradni a lovon, ha rosszul mozdul/ ellenszegül. Ezt mind meg kell tanulni!

Elmondanám, hogy díjlovasok is potyognak le néha a lóról, és náluk is ugyanúgy előfordul az ellenszegülés is! Nem egy mesteredző edz úgy, hogy addig bosszantja a lovat(ha ellenszegül), ameddig el nem fogadja, hogy Ő az ÚR, NEM pedig A LÓ. Szerintem ezt csak olyan képzettséggel rendelkező lovasok tudják megcsinálni, akik már tapasztaltabbak. Attól még nem kell a "kezdőbb" réteget bántani, hogy valamit még nem tanult meg. Hiszen azért van, hogy megtanulja!

Verseny: ameddig nem vagy biztos magadban, szerintem ne versenyezz. amikor már azt érzed, hogy eljött az időd és meg tudod csinálni, akkor fog csak élvezetet nyújtani a versenyzés és nem szorongást.

Mén: én is elgondolkodnék a heréltetésen, bár a díjlovasok ha bírnak a lóval nem szokták herélni őket, mert állítólag attól jobb meg peckesebb marad a mozgásuk, jobb lesz a teljesítményük, DE szerintem ez nem olyan számottevő, ha veszélyes heréltessétek ki!

2013. febr. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
KÖszi!
2013. okt. 25. 16:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!