Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Azt hiszem, ő az igazi *-*...

Azt hiszem, ő az igazi *-* Mindig i ilyen lóra vágytam, nagyon tetszik! Vélemény?

Figyelt kérdés

Jól megy már nekem a lépés, ügetés, a vágta pedig már (szabadon, futószár nélkül) egész jól, de még gyakorolnom kell. 13 éves vagyok. Szerintetek nem korai még nekem egy saját ló? Ő lenne az:

[link]

A videókat is nézzétek meg, tapasztalatokat, észrevételeket, tanácsokat kérnék! Nekem nagyon tetszik 


2012. nov. 8. 15:22
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
26%
Ezt most komolyan gondoltad..? Nem is tudsz még rendesen lovagolni és 13 éves vagy ésmár saját lovat akarsz? Tudod egy ló mekkora felelősség. És ráadásul minden nap edzeni kellene vele. Kétlem, hogy lenne időd rá. És ha még csak ügetni és lépni tudsz rendesen akkor nem is tudnád. Remélem a szüleid nem bólintanak rá, még nagyon korai, először tanulj meg lovagolni. ;)
2012. nov. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:

Tudok rendesen lovagolni, csak még gyakorolnom kell a vágtát, mert VÉRPROFI azért még nem vagyok. És igen, tudom mekkora felelősség egy ló, mert a papámnak van 2 kancája és 2 csikója, őket is, amikor csak lehet, én gondozom, és én lovagolom.


Egyébként, arra, hogy túl korai, azt mondanám, hogy nem 1 olyan ismerősöm van, aki még csak 12 éves sincs, és már 1 vagy több lova van.

Azért köszönöm a válaszod.

2012. nov. 8. 15:33
 3/34 anonim ***** válasza:
20%

Ezt szinte minden héten megkérdezi ugyanilyen korban lévő gyerek, mint te.

És a véleményem: gyakorold a lovaglást, várj 7 évet, és ha van pénz a háznál akkor majd vehetsz egyet.

Amúgy véleményem: oké, most akarsz egy lovat. Ha a szüleid igent mondanak rá, (ne adj Isten hogy ez megtörténjen) akkor egy-két évig gondozni fogod, aztán utána már rá se nézel.

Ja és ha van olyan 12 éves akinek több lova van, arról meg az a véleményem hogy nagyon felelőtlen dolog.

12 évesen még az iskolát kell teperni ezerrel, nem lovardát vezetni!

Egyébként ezekkel nem megbántani akarlak, csak ez a helyén való.

Oké, szeretnél egy lovat. Én is sokmindent szeretnék, de valamiről tudom hogy nem lehet. Vagy csak egyszerűen évekkel később tudom megkapni/teljesíteni.

Szóval nem kell még neked ló, később is tudsz venni, most csak tanulj!

2012. nov. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:

Oké, nagy koromban már biztos szeretnék, de gyerek koromban azért szeretnék még jobban, mert felnőttként szerintem sokkal kevesebb időm lenne rá, mint most. Felnőtt ként már ott lesz a családom, és fiatalabbként szerintem többet jelent egy ló...

Nem veszem sértésnek, az 1. válaszolóét se vettem annak :)

2012. nov. 8. 16:08
 5/34 anonim ***** válasza:
86%

Nem nagyon olvastam végig amit írtatok, de az, hogy mikor lesz lovad és nem hiszem, hogy kor kérdése. Igen, most sokkal több időd lenne rá, én azt mondom, ha lehet, meg tudod oldani, hajrá. De... a lovat úgy válaszd ki, hogy odamész, megnézeted, kipróbálod... Egyáltalán nem biztos, hogy a jelleme is tetszeni fog neked. Amúgy nekem bejön.... szép paci:d

Nekem picit drága, a mai árak mellett és nem tudom, hogy akarsz-e versenyezni, mert hobbi lónak túl sok, a leírások alapján.

2012. nov. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 x) ***** válasza:
14%
Anyáám... az a ló minimum 15-20 évig fog élni. És ha majd egyetemre mész? Ha majd lesz családod akkor mi lesz? Megy a vágóhídra mert már nem kell mert van helyette más? Ilyen hozzáállással még csak gondolnod se kéne egy saját lóra. Csak akkor vegyél lovat ha már van elég tapasztalatod. Fogalmad sincs milyen könnyű elrontani egy lovat.
2012. nov. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
48%

én 21 évesen vettem meg álmaim lovát, most nyáron vettem meg, hát...még OKJ-s képzésre járok, egy átlagos napom:

5-kor felkelek elhúzok a lovardába etetni, kicsapni őket a legelőre, hazajövök 6-kor, villámgyorsan reggelizek, lefürdök, 7-kor megyek a buszhoz. Hazaérek kb negyed 6-kor kimegyek a lovardába, kitakarítom az istállót,8-ig ott vagyok, beengedem a lovakat, hazaérek kb fél 9-re fürdök és tanulok 9 után.

2012. nov. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti válaszoló: képzeld, tudom, hogy lesz családom, és attól függetlenül is szeretnék majd lovat. Belegondoltam, jól átgondoltam. Egyébként, a többieknek ment a zöld pacsi, és köszönöm a pozitív-negatív hozzászólásokat is!
2012. nov. 8. 17:00
 9/34 anonim ***** válasza:
97%

Ezzel a lóval én is szemezek :D


Azt azért ugye tudod, hogy a lónak nem elég, hogy te a pályán körözgetsz vele. Ha nem is napi szinten, de heti 3-4X illik felülni és abból jó, ha az egyik terep, mert a lónak szüksége van egy kis környezetváltozásra és nem un bele a benti feladatokba.

Szóval én csak akkor vennék neked lovat, ha már tudsz terepszinten magabiztosan lovagolni. (lépés ügetés vágta, kengyel nélkül is, illetve tudsz kezelni bizonyos helyzeteket pl elragad a ló, vagy valamitől megijed, bakol)

2012. nov. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
És én SOHA, SOHA, SOHA, SOHA semmilyen körülmények közt nem adnék 1 állatot sem vágóhídra! Főleg nem lovat!!!
2012. nov. 8. 17:01
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!