Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Azt hiszem, ő az igazi *-*...

Azt hiszem, ő az igazi *-* Mindig i ilyen lóra vágytam, nagyon tetszik! Vélemény?

Figyelt kérdés

Jól megy már nekem a lépés, ügetés, a vágta pedig már (szabadon, futószár nélkül) egész jól, de még gyakorolnom kell. 13 éves vagyok. Szerintetek nem korai még nekem egy saját ló? Ő lenne az:

[link]

A videókat is nézzétek meg, tapasztalatokat, észrevételeket, tanácsokat kérnék! Nekem nagyon tetszik 


2012. nov. 8. 15:22
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

Ja, és 17:30-as válaszoló: én is elég magas vagyok (osztályban 2. legmagasabb :p )

:)

2012. nov. 8. 20:01
 22/34 anonim ***** válasza:

Én is 14 évesen kaptam lovat. De én akkor már fél éve lovassuliba jártam, úgyhogy látták rajtam, hogy komolyan gondolom. Meg több éve lovagoltam, versenyeztem.

Ezt igazából edződnek, szüleidnek kéne reálisan mérlegelnie. Van-e segítség a közelben. Át tudsz-e könnyen menni edződhöz egy edzésre. Akkor valószínűleg szakértő is többször látja, és időben meg tudja mondani, ha valami nem stimmel. A legjobb talán az lenne, ha bértartásban lenne. Egyedül amúgy se jó lovat tartani.

2012. nov. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:
Hát, máshol nincs hol tartanom, csak bértartásban. És én még nem mostanra gondoltam. Egyébként már 3 éve lovagolok, már terepen is voltam, ugrattam is.
2012. nov. 8. 20:30
 24/34 anonim ***** válasza:
Én nagyon korán kaptam lovat 7 éves koromban és most már azóta volt egy pár lovam most 13 vagyok én mégse untam meg őket egyikse került vágóra versenyeztem velük meg minden szerintem egy 13éves gyerek már tud egy lovat "nevelni" szerintem vágj bele akik rossz májuak azok csak azért azok mert nem engedhetik meg maguknak vagy éppen nem volt nincs nem is lesz lovuk soha és írígyek
2012. nov. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
csak annyi, hogy ettől a Juhász Istvántól senki ne vegyen lovat, szinte az összesnek baja van. Itt a környéken ismerek több embert, aki onnan vett lovat, egyik se volt egészséges. később kiújuló sántaság, szteroidozott kehesség, hamis sütés, minden volt már. tőle ne!
2012. nov. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
utolsó! Légyszíves ezt írd be a paci.-hu fórumán a nagy átverések topikba.
2012. nov. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz a rosszakarókkal.Én is megkérteztem ezt,nekem is leszedték a fejem egy hónapja.Csak irigyek,mert ők ilyen idős korukban nem kaphattak lovat.


A kérdéssel kapcsolatban:


Az írtad,hogy a vágta még nem tökéletes,vagyis,hogy az még gyakorolni kell.Nem tudom,én olvastam el a dolgot,de azt írtad,hogy terepen is voltál már,és ugrattál is.Na akkor szerintem tanulj meg precízül vágtázni,azután érdemes megfontolni ezt a lovat.A ló kora megfelelő neked,és az is előny,hogy herélt.A lóval nincsen gond.Amúgy egy cipőben járunk,én is 13 vagyok.Engem is leizéltek emiatt.Ha készen állsz egy lóra,és tudod,hogy ő lesz mostantól a suli után az 1.,akkor hajrá.:D

2012. nov. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

Félreértés ne essék, én nem lefikázni akarok senkit (ezt elöljáróban mondom).

Nekem is van lovam, elég fiatalon kaptam, én nem bántam meg. Amit viszont így az idő távlatában mondhatok neked az az, hogy szerintem ne vegyél most lovat.

Kérlek, nyitottan olvasd, amit most írok.

7 éves koromtól egészen 18 éves koromig nekem is a lovaglás, a lovak voltak az első. Ennek érdekében lemondtam a barátokról, különórák zöméről, bulikról és hasonló dolgokról. De visszagondolva, lehet nem kellett volna. És után jött a feketeleves.

Az egyetem mellett egy pokol volt az, hogy a suliban is telejsítsek, végre legyen egy kis életem és a lovat is naponta (de legalább hetente 5-ször) lelovagoljam. A reggel 5-ös kelés és az este 9-re hazaérés mára már, 5 év távlatában teljesen rutinszerű. Viszont elképesztő fárasztó.

Ha valaki tisztességgel akarja csinálni a lótartást, az véleményem szerint olyan, mintha egy soha fel nem növő gyereked lenne. És a legrosszabb az egészben - legalábbis nekem ez volt - a lelkiismeret furdalás, mikor államvizsgakor úgy kellett döntenem, hogy egy hónapig a ló felé se nézek, mert napi 12-14 órákat tanultam.

Sorolhatnám még itt a jó és a rossz oldalait is a dolgoknak, de szerintem megértetted ennyiből is.

Azt javaslom, hogy egyetem után tarts lovat, amikor már te megengedheted magadnak, hogy ne kelljen később - mint pl most nekem - kellemetlenül érezned magad, hogy még mindig függsz a szüleidtől, miközben rég felnőtt vagy, de ,,ezt a nagy gyereket" egymagad még nem tudod eltartani. (ez csak a lehetséges pénzügyi része, és hidd el, eszméletlen kényes szitu).

Ami a lovat illeti, nem az én stílusom, de szép, az tény. :)

Remélem tudtam segíteni. :)

2012. nov. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
Na már vártam ezeket a kommenteket. NEM ismerjük őt, így nem kellene rögtön váadskodni, hogy majd pár év vágóba küldöd stb. Igen, nekem is van olyan ismerősöm, aki 12-13 évesen lovatt kapott, azóta eltelt 6 év, még mindig nem unta meg és rendesen gondoskodik róla. Néhányan meg egyszerűen csak féltékenyek vagytok. "Én is akarok sok mindent..." Ha megtehetik miért ne vehetne lovat? Különben sem hiszem, hogy egy fél millió feletti lovat később a vágóba küldene. Most hogy 30-an leírjátok mekkora felelősség, attól ha akarja és van rá keretük akkor ígyis úgyis vesznek lovat. Semmi beleszólásunk nincs, az is lehet hogy 2 éva múlva megunja a lovaglást, de ennyi erővel ha 6 év múlva vesz lovat, akkor is megunhatja a lótartást, ebből a szempontból teljesen mindegy mikor vesz.
2012. nov. 10. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
88%
Én is a kérdező mellett szóltam már, de most megteszem megint: abból is látszik, hogy már éretten gondolkozik, ahogyan reagált a sok negatív kommentre. Nem kapta fel a vizet, meg semmi, ezzel szemben viszont sok felnőtt lesüllyedt volna egy óvódás szintjére.
2012. nov. 10. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!