Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Azt hiszem, ő az igazi *-*...

Azt hiszem, ő az igazi *-* Mindig i ilyen lóra vágytam, nagyon tetszik! Vélemény?

Figyelt kérdés

Jól megy már nekem a lépés, ügetés, a vágta pedig már (szabadon, futószár nélkül) egész jól, de még gyakorolnom kell. 13 éves vagyok. Szerintetek nem korai még nekem egy saját ló? Ő lenne az:

[link]

A videókat is nézzétek meg, tapasztalatokat, észrevételeket, tanácsokat kérnék! Nekem nagyon tetszik 


2012. nov. 8. 15:22
1 2 3 4
 11/34 x) ***** válasza:
21%
Hát ha a szüleid szívesen áldoznak minden hónapban 50-80 ezer forintot a lóra (a kezdeti időszakban még többet) akkor azt csinálsz amit akarsz. Csak akkor nyilván nincs új ruha, nincs jobb számítógép, nincs drága helyekre járkálás, nyaralás, utazgatás, nincs bulizás mert a lovat el kell látni stb. Ha ezekről hajlandó vagy lemondani (figyelembe véve hogy 16-17 évesen ezek a dolgok fognak majd inkább érdekelni) akkor vegyél lovat. Egyébként nem szeretem amikor a hozzád hasonló lányok másfél év lovaglás után azt hiszik hogy mindent tudnak a lovakról. Főleg amikor 2-3 év múlva meg adják el a lovukat mert "jajj hát az mégsem az ő világuk, meg jajj hát nincs rá idejük meg pénzük".
2012. nov. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
57%

Hát "igényes lovasnak" való. Számomra ezt azt jelenti, hogy olyan lovasnak aki már normálisan tud lovagolni, nem tép bele a ló szájába ha az egy kicsit megindul vagy megugrik alatta. És nem keveri a segítségeket. Te még nem tartozol igényes lovasok közé szerintem és neked ez a ló még magas.

Láttam a videókat. Vágtánál eléggé rá van hagyva a tempó és ahogy látom a lovas egész végig azzal foglalkozik, hogy a feje jól be legyen szedve. Szerintem eléggé telivéres és hogyha tele lesz akkor nem fogsz vele bírni. Csak azért mert szép és elkápráztat a mozgása nem szeretünk bele egy lóba. El kell menni meg kell nézni. Másrészt a szüleid fogják eldönteni nem pedig te, hogy mikor vagy kész egy saját lóra. És nem is mi. A szüleid majd megmondják, hogy van-e elég felelősség érzeted egy lóhoz. Másrészt nem tudom hány centi vagy de elég magas lovacskáról van szó.

2012. nov. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
64%
Mondom mit látok a videóból: A támaszkodása nem egyenletes,de ez valamelyest a lovas hibája is lehet,nem megyek bele ezekbe a hibákba,mert nem erről van szó,de hagy némi kívánni valót maga után az illető stílusa.Tátog a zablára kissé,a vágtája nem lenne rossz neki alapjáraton,csak láthatjuk ,hogy a lovas nagyon kézből lovagol (néha szűk is a keret) nem zártak a csizmái és így nem jön a ló hátulja,azért sem tolódik úgy össze,de a ló mozgása nem rossz.szerintem megfelelő lovaglással lehetne csiszolni ezen a lovon.
2012. nov. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:

17:01-es válaszoló:

Köszönöm a válaszod! És azt hiszem, igazad van. Én nem szeretném erőltetni a lóvétel-dolgot, csak megnéztem, és véleményt kértem róla, illetve mondtam, hogy én milyet szeretnék. Teljesen igazad van.Majd drukkolok nektek. :)

2012. nov. 8. 19:54
 15/34 anonim ***** válasza:
80%

Miért ilyen rosszindulatú mindenki a kérdezővel?!

Lehet, hogy korai a saját ló, de ez meg lehet szépen is mondani.

Viszont nem értem, hogy miért kell egyfolytában azt sulykolni, hogy így fogja megunni, úgy fogja megunni, meg majd megy a vágóhídra, mert 5-kor kell kelni stb. Szerintem egy 13 éves ezeket már simán felfogja.


Én 14 éves voltam, amikor lett saját lovam, most 24 éves vagyok, a ló még mindig megvan, 16 éves és köszöni szépen nagyon jól van, nem untam rá azóta se!

2012. nov. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
*meg 5-kor kell kelni
2012. nov. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:

×) válaszoló:

Mindenki a környezetemben azt mondja, hogy a koromhoz képest igen komoly, megfontolt szoktam lenni. Ebbe mindenbe belegondoltam, de nem rajongok a bulikért, és szerintem annyira nem is fogok. Az anyagiakkal is tudom.

DE NE TE MONDD MEG, hogy milyen vagyok!

2012. nov. 8. 19:56
 18/34 A kérdező kommentje:

17:30-as válaszoló:

Teljesen egyetértek veled. Köszönöm a válaszod.

2012. nov. 8. 19:57
 19/34 A kérdező kommentje:

17:30-as, és Lóerő válaszoló:

Pont ilyen válaszokra vártam, köszönöm! Ment a zöld pacsi! /Másoknak is, kivéve 1-pár illetőt.../

2012. nov. 8. 19:58
 20/34 A kérdező kommentje:

19:54 válaszoló:

Köszönöm! Ezen mondjuk én is elcsodálkoztam, hogy mindenki ilyen agresszív, piszkálódós. A te válaszodat is köszönöm, egyetértek veled, neked és a pacidnak pedig további szép, hosszú életet! :)

2012. nov. 8. 20:00
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!