Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tudnám elnyerni egy...

Hogyan tudnám elnyerni egy 4-5 éves ló bizalmát? Ijedős kicsit, szinte mindenkire sunyít, eddig még nem harapott meg senkit (csak múlt héten majdnem egy embert).

Figyelt kérdés
2012. nov. 8. 20:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Szoktasd magadhoz, de ne tömd nyalánkságokkal (répa, alma), csak néha kapja jutalomként. Tölts vele sok időt, viszont ha durván csipked vagy harapni akar, akkor rendezni kell vele, mert tiszteletlenség is van a háttérben.
2012. nov. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
az én lovam is ilyen volt, 2 évbe telt amíg normális ló lett belőle, kajánál még mindig elég agresszív. a sunyítás lehet, hogy nem fog elmúlni (ahogy nálunk se) az a szokás megmarad, de már tudjuk, hogy nem követi harapás. gondolom rossz helyen volt, ahol bántották. csak idő és türelem kérdése, magától kell rájönnie, hogy itt nem fogják bántani. határozottan kell velük bánni, különben a fejedre nőhet. nem szabad félni, ne lássa, hogy a sunyításával bármit is elér nálad.
2012. nov. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
És ha még mindig olyan helyen van, ahol egy idős ember a gazdája, aki sokat szokott kiabálni (nem pont velük) és sok hirtelen mozdulatot tesz? Heti rendszerességgel látogatom, kicsit mintha az enyém lenne, de zavar, hogy ennyire bizalmatlan velem szemben is...
2012. dec. 1. 22:08
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is teljesen ugyanebben a cipőben járok, még a ló kora is egyezik :) Szerintem kedves beszéd, simogatás, és néha pár darab nyalánkság jót tesz :) Én kb. 2 hete ezt csinálom az enyémmel, és már nekem nem annyira sunyít, és azóta soha nem próbált harapni.
2013. ápr. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!