Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális dolog hogy én minden...

Normális dolog hogy én minden kutyát rajongásig szeretek?

Figyelt kérdés
Ez nagyon rossz nekem, mert ha meglátok egy beteg, vagy rossz körülmények között tartott állatot napokig a hatása alatt vagyok. Ha tudok segítek nekik, de hát a világot megváltani nem tudom....sajnos!
2012. szept. 26. 11:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Fiatalon a rajongás normális, idősebben, érett fejjel már inkább az az egészséges, ha "ésszel szeretsz". Vagyis úgy szeretsz, hogy az a másiknak legyen jó, ne csak neked. És ez emberre-állatra egyformán igaz.
2012. szept. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tuti, hogy Te még szemtelenül fiatal vagy:)

Én is ilyen voltam, aztán tudatosan szoktattam le magam a felesleges rágódásról. Én is nagyon szeretem a kutyákat, és felelősséget érzek irántuk, állandóan a gazdára váró kutyák hirdetéseit böngésztem. Szinte már elviselhetetlenül nehéz volt nap mint nap szembesülni, hogy hány ezer kutya él nyomorult sorsban.

Aztán egyszer úgy döntöttem, hogy inkább a homokba dugom a fejem. Ha kóbor kutyát látok persze, hogy segítek neki, most is van ideiglenes kutyám. De nem akarom magam felelősnek érezni minden kutya sorsáért.

2012. szept. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nagyon rossz még leírni is, de 52 éves vagyok, és nő....:)

"Szinte már elviselhetetlenül nehéz volt nap mint nap szembesülni, hogy hány ezer kutya él nyomorult sorsban. "

Ezt érzem én is, de ez ellen az érzés ellen nem tudok semmit tenni. Volt, mikor én is bedugtam a fejem a homokba de akkor meg azért gyötrődtem, hogy hogy lehetek ilyen szemét ember. Ha kimegyek a helyi menhelyre, azért vagyok feldúlva mert a sok szerencsétlen állat így tengeti mindennapjait, ha nem megyek, akkor meg azért van lelkiismeret furdalásom....

Áááá, nem jó ez így sehogy.....

2012. szept. 26. 14:17
 4/5 anonim ***** válasza:
Segítsd 1-1 menhely munkáját hátha az segít :) lehet jelentkezni kutyát sétáltatni meg ilyenek.
2012. szept. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Járok, az előbbi hozzászólásomban írtam, csak biztos elkerülte a figyelmedet. Vagy nem voltam eléggé világos:)
2012. szept. 26. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!