Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy térhetnék át?

Hogy térhetnék át?

Figyelt kérdés
Eddig western nyeregbe lovagoltam,de angol stílusban(könnyű ügetés) de apa eladta a nyergemet egy ismerősének és 1 angol nyeregre cserélték.szóval az a helyzet hogy van egy angol nyergem amin csak úgy tudok menni ha a lovam lép. próbáltam ügetni de nem ment nagy sikerrel..de csak azért mert előre dőlök és nem birok ügetni mert nem tudok szorítani a térdemmel és ez a nagy baj. <--itt a főgond...hogy bírnák megtanulni angol nyeregbe menni??:) barátnőm angol nyeregbe lovagol és már díjugratni akar menni.annyira ügyes,és annyira csodálom:)

2012. nov. 11. 21:18
 1/6 anonim ***** válasza:
próbálj minél hosszabb kengyelt engedni eleinte, hiszen gondolom a western nyergednél is hosszú volt a kengyel. más tanácsot nem igen tudok adni, vagy kérd meg a barátnőd, hogy ciki nem ciki párszor futószárazzon le és tanítson meg angol nyeregben ügetni. illetve próbálkozz rövid távokon, hátha ráérzel.
2012. nov. 12. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Futószáron menj egy kicsit, míg rá nem érzel. Próbálj meg először tanügetni kengyellel és kengyel nélkül és csak utána könnyű ügess.
2012. nov. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
vedd le a kengyeleket :)így kénytelen leszel lábbal tartani magad
2012. nov. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Itt sok kis dolog is eltér a westerntől! Pl.: sarok lenyom, térd szorít, stb... Teljesen az alapoktól kezd újra az angol style lovaglást! Akkor sikerülni fog. És az előzőnek jó ötlete volt: vedd le a kengyeleket, akkor muszáj majd tartanod magad, különben leesel! :)
2012. nov. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor kérj tőle tanácsokat. Kérd meg, hogy legyen ő az oktatód, és kezd előlről az egészet. A futószártól kezdve.
2012. nov. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
jó ötlet a kengyeles :D csak az a baj hogy az én lovam nem hajlandó futószáron menni...akárhányszor próbáltam nem volt hajlandó.. rúg,ágaskodik,elránt..nagyon rossz szokása.:S de csak az ostor miatt rúg. de mindent megpróbálok,mivel csak angol nyergem van.western már nincs,igazából nem tudom apa mért adta el a nyergemet:) de m1 lehet jobban járok az angollal mert ha megtanulok benne menni talán díjlovagolhatok,dígugrathatok :D tökjólenne
2012. nov. 12. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!