Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Bringámon 26x1.90-es gumi...

Bringámon 26x1.90-es gumi van. Mivel már kissé megkopott, szeretném lecserélni egy másik fajtára, ami csak 26x1.75-ös méretben van. Fel lehet rá tenni? Mennyire térhetnek el a méretek?

Figyelt kérdés
2012. febr. 2. 11:43
 1/10 anonim ***** válasza:

Az a lényeg hogy 26-os legyen. Mert az első szám jelenti a keréknek a méretét.

A másik szám a gumi méretére vonatkozik. Az 1.75ös gumi kicsivel keskenyebb lesz mint az 1.90es.

Szóval ha a bicajt nem földúton használod, akkor kicsivel gyorsabban fogsz tudni vele haladni az 1.75össel.

2012. febr. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors választ! :)
2012. febr. 2. 11:57
 3/10 /Anita_'94/ ***** válasza:

Felteheted rá, de ha duplafalú felnid van szívás lesz leszedni egy defektnél. Nekem 2.1-es gumim van (zúg, mint az állat :D ), de apu direkt rakott rá ekkorát, hogy egyedül is boldoguljak vele. Persze még sose cseréltem belsőt útközben, mert eddig még mindig akadt egypár jószívű bicajos, aki szívesen megcsinálta helyettem :)

Tavaly elég sok defektet kaptam és megfigyeltem, hogy szerszámok nélkül, kézzel, simán lekapták a külsőt és az egész csere kb 5 perc volt.

De ha száguldozni akarsz, arra jobb az 1.75-ös, csak ez a hátránya...

2012. febr. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A gumicsere technika kérdése: én pl. mkp. kerekekkel szoktam szívni, de van egy ismerősöm aki csak egy laposvassal leszedi a 19x3,00-ás motorgumit a felni megsértése nélkül, utána pedig szerszám nélkül felteszi a másikat. Lehet mert 40 éve gyakorolja... :D
2012. febr. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Azért érdemes átgondolni, mekkora is ez a cirkusz. A névleges értékek különbsége 3,8 mm :)
2012. febr. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 /Anita_'94/ ***** válasza:
Nemtom mi az a névleges érték, de ránézésre is több centi a különbség.
2012. febr. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Akkor rosszul nézed kedves Anita :D
2012. febr. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
zoligyerek -nek van igaza... többet számít a gumi kialakítása, keménysége, mint az a 3,8mm (0,15 col)
2012. febr. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Persze hogy fel lehet rá tenni, minimális a különbség, az átlagos 17 mm-es montifelnire ugyanúgy rámegy mindkettő.


(offtopik - ha legközelebb defektet kapok, kicsit bánni fogom, hogy nem születtem szép csajnak, hogy csak úgy megcsinálják nekem :))

2012. febr. 3. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 /Anita_'94/ ***** válasza:

:)

Lehet, hogy a minta miatt látom nagyobbnak. Nem tudom milyen típus, csak azt, hogy Continental és ötszög alakú minták vannak rajta.

2012. febr. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!