Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ma vágtáztam először és...

Ma vágtáztam először és szörnyen féltem. Ez mennyire normális?

Figyelt kérdés

Soha nem féltem még a lovon, pedig többször volt, hogy megijedt és majdnem leestem, de én nem ijedtem meg, sőt, még élveztem is a dolgot. Ma viszont néhány kör után kértem az oktatót, hogy hagyjuk abba a vágtát. Egyszerűen azt éreztem, hogy bármelyik pillanatban leeshetek a lóról, nagyon durván csúszkáltam és pattogtam a nyeregben, a lábam is ki-be/föl-le csúszkált a kantárban, az oktató meg kb. semmit nem mondott, csak annyit, hogy üljek stabilabban.

Utána végig ügettünk szinte, és mondta, hogy tök jól megy, nem érti, hogy mi volt a baj a vágtánál. Mondtam, hogy egyáltalán nem éreztem azt, hogy tartanám magam bárhol is, a lábam, lábszáram, térdem, combom, mindenem pattogott és egyszerűen csak féltem. Erre azt mondta, hogy nem is kell tartani magam, túl görcsösen ülök a lovon, és különben is, mindenki fél. Hát szerintem meg nem, de mindegy.

Ti is féltetek az első vágtánál vagy csak én vagyok ilyen szerencsétlen?


2012. nov. 17. 11:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
66%
Keress másik oktatót! Én 30 éve lovagolok és hidd sokszor volt, hogy féltem, de mégis annyira szeretem a lovakat, hogy nem adtam fel, vettünk 3 pacit és sajáton lovagolunk már csak. A lányomat is nagyon féltem soha nem vinném idegen oktatóhoz. Még így 30 éves lovastapasztalat után is van, hogy valamiért aznap nem voltam jó passzban, nem voltunk összhangban a lóval nem szégyen az! A görcsösséget a gyakorlással fogod tudni elhagyni, de kinek lassabban, kinek gyorsabban megy. Nem vagyunk egyformák. Addig ne erőltesse az oktatód a vágtát, amíg nem ülsz stabilan. Próbálj sokat kengyelnélkül ügetni (vagy először hagyd benne a kengyelben a lábad és ne emelkedj). Ezzel stabilabb lesz az ülésed. A vágtánál sem az a cél, hogy 20 kört vágtázz. Először majd, ha úgy érzed vágtázz csak 1 kört, majd 2-t. Semmi nem kötelező a lovaglásnál az a fő, hogy jól érezd magad!
2012. nov. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :)

Lovardát is váltani akarok, csak még van egy alkalmam a bérletből.

Igazából amikor kezdtem, nem ez volt az oktatóm és imádtam az órákat, napokig fel voltam dobódva utána is, de akivel kezdtem, ő elment, így az utolsó 4 alkalommal volt csak a mostani. És igen, igazából szerintem azért pánikoltam be, mert nem az volt, hogy vágtázunk egy kört, hogy egyáltalán érezzem, hogy milyen érzés is ez, hanem megkérdezte, hogy vágtáztam már? Mondom nem. Erre ő, hogy jó, akkor most fogsz, mehet? Erre elkezdett a ló vágtázni, ment egy 3 kört, majd a ló hagyta abba magától, de az oktató már indította is megint. Még egy 4-5 kört bírtam, de aztán totál bepánikoltam.

És a tanügetés és könnyű ügetés is viszonylag jól megy már kengyel nélkül, szerintem görcsös sem vagyok.

Viszont most a vágtában tényleg az voltam, és végig csak az ment a fejemben, hogy "mikor hagyjuk már abba, basszus, le fogok esni, úgy pattogok/csúszkálok".

2012. nov. 17. 11:39
 3/18 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem valami kényelmes lovon ültél, van, amelyik ló szinte ringat, és van amelyik olyan, mint a varrógép:D
2012. nov. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
73%
Én nekem először futószáron indította be a lovat vágtába az oktató és csak az volt a dolgom hogy kapaszkodjak a nyeregbe. Mentünk így pár kört, féltem, és utána kiengedett a karámba beugrasztotta vágtába, és mentem kb 3/4-ed kört utána leestem de addig jól ment :) Azóta nem jártam, nem vágtáztam, de újra meg fogom próbálni.
2012. nov. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Így belegondolva tényleg olyan volt, mint a varrógép. :)

Mi is futószáron voltunk, nem tudom, esetleg rajtam kívül lehetett az is a baj, hogy a ló nagyon pici körben ment? Szerintem a fickó és a ló közt a futószár nagyon maximum olyan 2,5 méter lehetett. Olyan érzésem is volt, mintha a centrifugális erő miatt is majdnem "lesodródnék".

2012. nov. 17. 13:40
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Mondd, hogy engedje nagyobb körre. Te pedig lazulj el derékban, szoríts combbal és képzeld azt, mintha össze lennél nőve a lóval. Jó mélyen ülj be a nyeregbe és kicsit dőlj befelé.

Nem kell félni, az elején kapaszkodik még az ember aztán hamar belejössz. Nem tudom miért van úgy túlmisztifikálva a vágta, sokkal könnyebb kiülni, mint az ügetést.

2012. nov. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

ÉN nem vagyok lovasoktató, de szerintem ez szörnyű. Nem így kell vágtát tanítani. Ahogy valamelyik előző írta, hogy először csak egykör, és fokozatosan több.

És az oktatódnak nem annyit kellene mondani, hogy ülj stabilabban, hanem folyamatosan mondani, ami nem jó: sarok lejjebb, váll hátrébb, stb.

2012. nov. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Először is: a lábad nem csúszkálhat a kantárban, max kengyelben... ;) Másosodszor szerintem normális ha egy kicsit félsz, ez bárkinél megeshet. Az oktató tényleg kicsit gyanús, a stabil ülésen többet is mondhatott volna, így csak tehetetlenül pattogsz. Szerintem is keress másik oktatót.
2012. nov. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Jajajaj, nem régóta lovagolok, de azért ennyire béna nem vagyok, hogy ne tudjam a kengyel és kantár közti különbséget. :DD Kicsit félreírtam. :D


Köszönöm a válaszokat, akkor ezt az 1 alkalmat még valahogy kibírom, utána rendesen utánaolvasok, hogy hova is megyek. :)

Mondjuk az is igaz, hogy ebben a fickóban valahogy nem bízok, olyan furán viselkedik a lovakkal is.

2012. nov. 17. 21:30
 10/18 anonim ***** válasza:

Hát szerintem másik oktató kellene.


Én is féltem az első vágtámnál de aztán a végére élveztem de még először sőt még az első pár vágtánál foghattam a nyeregszíjt és amikor szabadon vágtáztam akkor meg a nyeregalátétnek van az a tépőzárja és azt fogtam úgyhogy közbe a kantárt is fogtam úgye. És bevallom még mindig van egy kicsi félelmem a vágta iránt vagyis csak annyi hogy stabil az ülésem meg minden de ha elengedném a tépőzárat félék hogy pattogok a lovon és fájna neki. Amikor meg vágtázól gondolom munka vágta volt akkor ülj a nyeregbe mélyen és amikor ugrik a ló told meg derékkal és először olyan mintha előre-hátra csuszkálnál a nyeregben de majd később nem is fogsz annyira hátra csúszni.


Bocsi ha a csúszás nem a legmegfelelőbb kifejezés de csak így bírtam kifejezni magam :D

2012. nov. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!