Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ma vágtáztam először és...

Ma vágtáztam először és szörnyen féltem. Ez mennyire normális?

Figyelt kérdés

Soha nem féltem még a lovon, pedig többször volt, hogy megijedt és majdnem leestem, de én nem ijedtem meg, sőt, még élveztem is a dolgot. Ma viszont néhány kör után kértem az oktatót, hogy hagyjuk abba a vágtát. Egyszerűen azt éreztem, hogy bármelyik pillanatban leeshetek a lóról, nagyon durván csúszkáltam és pattogtam a nyeregben, a lábam is ki-be/föl-le csúszkált a kantárban, az oktató meg kb. semmit nem mondott, csak annyit, hogy üljek stabilabban.

Utána végig ügettünk szinte, és mondta, hogy tök jól megy, nem érti, hogy mi volt a baj a vágtánál. Mondtam, hogy egyáltalán nem éreztem azt, hogy tartanám magam bárhol is, a lábam, lábszáram, térdem, combom, mindenem pattogott és egyszerűen csak féltem. Erre azt mondta, hogy nem is kell tartani magam, túl görcsösen ülök a lovon, és különben is, mindenki fél. Hát szerintem meg nem, de mindegy.

Ti is féltetek az első vágtánál vagy csak én vagyok ilyen szerencsétlen?


2012. nov. 17. 11:08
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Kedves 10-es nem kezzel kell magad a lohoz szoritanod vagta kozbe hogy ne pattogj! Ules ules ules! Amig labilisan erzitek magatokat erdemes egy nyakszijat vinnetek (egy egyszeru vekony bor ov is megteszi) es a kantarral egyutt foghatod. Ezzel azt is elered hogy a kezed ne a levegoben hadonasszon hanem mindig lent legyen a lo marjan! Amikor mar tobbet vagtaztatok lehet ugyessegi feladat gyanant egy kesztyut betenni a feneked es a nyereg koze. Akkor jo az ulesed vagtaban ha nem esik le a kesztyu :-)
2012. nov. 18. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Én is így voltam először,annak már 4 éve:)

Egyáltalán nem tudtam leülni,csak pattogtam,szinte levegőben voltam,pedig pónin kezdtem.Most nagy lovon lovagolok,egyedül,karámba. Egyáltalán nem tudok leülni :'( főleg jobb kézen.Na ott aztán mindenfélét csinálok....Bal kézen,ha normális a paci, akkor néhány vágtaugrásnál le tudok ülni. A baj oka,hogy a lovam galoppozik és kezdő is vagyok,heti 1x tudok menni,telet kihagyom,és az a ló könnyen megsebesül,eddig minden nyáron volt seb a lábán,8 éves,minden sebző dolgot megtalál :).Ha lelassít gyönyörűen le tudok ülni. De ha gyors,levegőbe járok....varrógép :D

2012. nov. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Én is csak heti 1x járok, és ez csak a 9. alkalmam volt.

Viszont én végig a kápát fogtam (volna), csak pajzsmirigy-túlműködés miatt rohadtul izzad a kezem, tiszta víz volt akkor is, így még kapaszkodni sem igazán tudtam, bár több helyen olvastam, hogy nem is annyira jó, ha vágtánál a kápát fogjuk.

2012. nov. 18. 19:10
 14/18 anonim ***** válasza:

Húzz kesztyűt :) Nem kell kétségbe esni, az első pár alkalommal bizonytalan az ember, de ha biztosabb lesz az ülésed és megtalálod az egyensúlyod és jobban fog menni a vágta is. Ha zavar, hogy kicsi a kör, mondd az oktatónak, hogy engedjen nagyobbra, az a lónak is kényelmesebb.

Nem mondom, hogy válts oktató én még kivárnék 2-3 alkalmat, amúgy is van amikor jobban megy a dolog van amikor rosszabbul. Amúgy már az is jó dolog, ha futószáron találkozol a vágtával és nem akkor amikor szabadon egyszer csak beugrik a ló vágtába.

2012. nov. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Az első pár alkalommal teljesen normális, ha az ember fél a vágtától, emlékszem, hogy nekem is nagyon lassan ment mire megszoktam... Az elején az görcsölős, instabil, ilyesztő érzés... Wáá, de utáltam :D Aztán fél év után már sikerült beletanulni, ma meg már ez az egyik kedvenc jármódom. Nekem időbe telt, mire rájöttem, hogy úgy sokkal egyszerűbb, ha jól beleterhelek a kengyelbe, mert így sokkal stabilabban tudok ülni, és megvan az egyensúly is. A másik fontos dolog pedig, ahogy az oktatód mondta, hogy nem szabad görcsösnek lenni, mert ez az, ami az egészet elrontja. A csípőnek lazának kell lennie, minden ütemre egy picit előre kell tolni, és így kell követni a vágtaugrásokat. Ez is csak gyakorlás kérdése, idővel biztosan jól fog menni :) Amúgy szerintem kis méretű lovon sokkal könnyebb megbarátkozni a dologgal, de ez csak az én privát véleményem. Sok szerencsét :)
2012. nov. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat nektek is! :)

Ma megint megijedt a ló, és megint elkezdett vágtázni, ezt meg megint élveztem...én nem értem. :)

Mondjuk nem sokáig vágtázott, de váratlanul ért a dolog, épp nem volt a kengyelben a lábam, a kezemmel meg karkörzést csináltam. :)


Na mindegy, lejárt a bérletem hála a jó égnek, a jövő héten megyek egy másik lovardába, nem a vágta miatt, csak úgy, amúgy sem volt túl szimpi ez a lovarda. :)

Remélem ott jobban megbízok majd az oktatóban, így a lóban is. :)

2012. nov. 23. 20:36
 17/18 anonim ***** válasza:
melyik lovardába jársz, és hol?
2012. dec. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Á, hagyjuk, vidéken jártam egybe.

Már máshova járok, itt szőrén tanulok lovagolni, és annyira jóóóó! Sokkal-sokkal jobb, az ügetés már egész jól megy, vágta még nem volt. :D

2012. dec. 8. 17:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!