Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért csinálja ezt? Csak...

Miért csinálja ezt? Csak szórakozik velem?

Figyelt kérdés
A lovam mostanában felvett egy nagyon hülye szokást. Jobb kézen vágtában egyfolytában húz befele. Érzem ahogy levágta a kanyarokat és nagyon idegesítő, mert egyenesen se tud menni. De ugyanakkor nem feszes egyik kézre se, csak vágtában csinálja. Egyszerűen nem bírom már jobban kifele tolni csizmával. Már csizmával, combbal nyomom kifele a szárral megpróbálom befele szedni a fejét, már szinte rugdosom a csizmámmal és még így se tud egyenesen menni jobb kézen. És az a baj, hogy egyre durvább. Pedig nem hagyom rá. És kicsit aggódok, hogy mivan ha nem szokás, hanem fáj valamije? Ez lehetséges? Vagy csak szórakozik? Már azon is gondolkoztam, hogy a jobb csizmámra sarkantyút rakok de ne tudom.

2012. dec. 2. 10:53
 1/7 anonim ***** válasza:

ékezet nélkül írom, jó, úgy gyorsabb. Na ha van lehetoseged nezesd meg dokival, lehet faj a laba, de akar a hata is fajhat. De ha nincs baja akkor ne csak a kulso szarat huzd kifele, hanem a belso szarat is tedd at a nyakan es azt is huzd kifele. A belso kezedbe legyen palca, eloszor csak figyelmeztesd es ha tobbszor is beprobalkozik akkor hasznald. Ezt sok edzesen keresztul el kell vele jatszani, de kesobb majd sak oda kell ERINTENI a nyakához/farahoz/oldalahoz, es tudni fogja. De a belso csizmaddal is nyugodtan "rugdosd".

Remelem ertetted.

2012. dec. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
6%

Biztos hogy a saját lovad? Ha igen mióta van meg?

Szerintem futószáron ugrasd be vágtába (ne üljön a hátán senki) és figyeld meg olyankor mit csinál. Ha annyira akarod egy lovásszal átvizsgáltathatod hátha tényleg megsajdul valamilye. De ha semmi baja akkor ajánlom nézd meg mi történik futószárnál vagy suhints egy nagyot rá a pálcáddal. De végülis jó lenne ha egy tapasztalt lovász segítségét kérnéd.

2012. dec. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ja es a sarkantyu a lo oldalanak.finomitasahoz hasznaljak, arra hoy ha leveszi majd az ember a sarkantyut jobban reagaljon a lo a csizma segitsegekre, es.nem arra, hogy az oldalaba vájd a sarkantyut...ezert ajanlott jo lovasoknak(mert ugye profi lovas nem letezik, mert meg a legjobbaknak is vannak hibaik
2012. dec. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Csak szórakozásból csinálja valószínűleg. Sokat állítsd egyenesre,körön is nyugodtan egyenesítsd ki a nyakát ,az jó ,hogyha abban a kezedben van a pálca (ami legyen 120-as idomító ha egy mód van rá) amelyik irányba elsodródik.A sarkantyú annyiból lenne jó ,hogy ki tudnád vele jobban tolni a farát,vehetsz fel de akkor értelemszerűen a bal lábadra is,ne csak a jobbra! Külső szárat megtartod,vezeted vele az íven,belső csizmával és ha kell a pálcával megakadályozod ,hogy befele sodródjon. Ha lesz rajtad sarkantyú ,akkor valószínűleg jobban fog reagálni,jobban ki tudod tolni majd.Lehet ,hogy tompa az oldala és azért hatástalan a csizmád.
2012. dec. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! Első: Értettem minden szavad :) A külső szárat csak megtartom azzal nem húzom kifele.Az kéne még, hogy külső állításba legyen a végén...A belső szárral próbálom befele játszani a fejét, hol egy kicsit agresszívabban. Már átér a szár a marja másik oldalára. A lovász nem konyít hozzá így tőle nem kérnék tanácsot. Ha azt írtam, hogy az én lovam akkor biztosan az én lovam. xD

Amúgy 1 éve az enyém. Nem akar rugdosni az oldalát sarkantyúval, csak odaszúrnám ha már nagyon köcsög. Futószáron nem szokott kikötve lenni a feje például vagy valami. Általában kötőfékkel futószárazom. A vágtánál szinte vagy rossz lábra ugrik be, vagy a mellsővel jóra és a hátsóval keresztezik. Nagyon nehéz jó lábra beugrasztani futószáron. De ott mind a két kézen ezt csinálja. Pálcával is próbálkoztam már, de akkor majd még próbálkozok.

Egyszer kíváncsi lennék, hogyha engedném, hogy forduljon akkor hova vinne. És lehet, hogy akkor kiderülne. De bal kézen meg szépen ki lehet tolni, szépen meghajlik.


Köszönöm mindenkinek!

2012. dec. 2. 17:30
 6/7 anonim ***** válasza:
Más tapasztaltabb lovast is ültethetsz rá, hogy vele is csinálja-e.
2012. dec. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az lesz. Megkérek egy edzőt, hogy üljön fel rá.
2012. dec. 2. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!