Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most csak szórakozik velem,...

Most csak szórakozik velem, vagy tényleg nem vágja mit akarok?

Figyelt kérdés
Van egy kutyusom, kicsit több mint egy éves. Valószínűleg, pontosan nem tudom sajnos. Nem is ez a lényeg:) Pár hónapja tanítgatom különféle parancsszavakra. Eddig azt hittem tudja az alapokat. Ül, fekszik, stb... Tegnap azt vettem észre, hogy ha lefektetem lefekszik (ez eddig ok), viszont utána hiába mondom neki hogy "ül" nem ül fel. Önmagában viszont felismeri az ül parancsszót, tehát leül hogy ha álló helyzetből indul. Kézjeleket is használok mert úgy tudom, hogy azt könnyebben megjegyzik. Tegnap viszont olyan kis értetlenül nézett rám amikor azt akartam, hogy üljön és ne feküdjön. Már egy jó ideje gyakoroltuk ezeket a parancsokat külön-külön és mindig ment neki. Ja és fordítva viszont megcsinálja, ha leültetem és utána lefektetem, akkor azt simán végrehajtja. Legyen szíves valaki adjon tanácsot. Mit csinálhatok rosszul?
2011. szept. 16. 17:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, a mi kutyánk sem csinálja meg ilyen sorrenden, csak "ül, fekszik" sorrendben. És pl. a játékokat nem visszahozza, hanem kergetnünk kell, mert neki az a játék. Ne aggódj. ;)
2011. szept. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
22%
Valószínűleg, pontosan nem tudom sajnos.
2011. szept. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Első, köszi:)


Második: Te nem biztos, hogy igen, de nagyon valószínű. Én arra tippelek.

A fantáziádra bízom hogy milyen jelzővel illetlek gondolatban.


Még szívesen fogadok más válaszokat is a témával kapcsolatban, kivéve persze a második válaszolótól, aki érdemben nem tud válaszolni a kérdésre.

2011. szept. 16. 17:46
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Velem is ugyan ez volt. Mondtam Neki, hogy fekszik (kéz jellel együtt), megcsinálta, majd mondom ül (szintén kézjellel), és nem csinálta meg, pedig Nálam is ugyan úgy megcsinálja külön-külön. Gyakorold Vele sokat, hogy lefekteted, és utána ha nem ül fel, akkor mutasd meg Neki, én is ugyan így voltam Vele, és mára már tökéletesen megcsinálja az ülj, pitizz és a feksziket bármilyen sorrendben.
2011. szept. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez mindig így szokott lenni, a felültetés megy nehezebben :) Amikor azt mondod neki, hogy ül, akkor azt jegyzi meg, hogy álló helyzetből le kell tenni a fenekét. Amikor fekszik, nem érti, hogy mit akarsz az "ül"-el...

Ezt is külön tanítani kell a legelejéről, mert teljesen már szituáció a kutya számára, mint az állásból ültetés. Egyszer leesik neki a tantusz, aztán menni fog :)

2011. szept. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Még nem rögződött a kutyádban a vezényszóhoz tartozó mozdulat. Amíg nem csinálja meg jól, segíteni kell neki. Akár jutalommal, akár kézzel.
2011. szept. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Anetalia ***** válasza:

Szia!Rakj elé ételt csak megjön a kedve föl állni!

Vagy vidd el kutya iskolába!

Amúgy milyen fajta?

2011. szept. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Anetalia ***** válasza:

Amúgy ha lustálkodik a kutyám akkor fel emelem

Vagy fel borítom .

VAN HOGY MEGHARAP!

2011. szept. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Már megoldottuk:) Felültettem a kezemmel:D Aztán az x. alkalom után már megértette. Már tetszőleges sorrendben és variációban képes végrehajtani a parancsokat:) Egyébként keverék, kis termetű.
2011. szept. 28. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!