Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy tud egy ló hirtelen...

Hogy tud egy ló hirtelen meghalni?

Figyelt kérdés
Olyan betegségek vannak lovaknál, hogy az állat nem szenved hanem mondjuk 1 napon belül meghal vagy ilyesmi? Vagy hogy nincs semmi jele annak hogy beteg hanem egyszerűen csak összeesik és elpusztul. Hallottam valami olyasmit hogy egy ló csak úgy összeesett és meghalt, ez miért van?:D Bocsánat ha hülye kérdés. Nem tudtam jobban megfogalmazni. Esetleg valami könyv, ami a lovak betegségeiről szól?

2013. jan. 4. 20:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
kólikába is belehalhat néhány óra alatt, ha nem veszik észre időben, mondjuk este bekólikázik, nem biztos, hogy reggelig életben marad
2013. jan. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Kólikába pár óra alatt belepusztulhat, de végezhet vele szívroham is, vagy egy gyors lefolyású mérgezés. Árammal pedig egy pillanat alatt megölhető egy ló.

Pl ott van Hickstead a híres ugró ló esete, aki aortarepedésben halt meg szinte a pályán

Könyv: [link]

2013. jan. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 B.Petra01 válasza:
100%
Kedvenc lovam kólikába halt bele :( De akár abba is belehalhat, hogy például milyen takarmánykeveréket kap! Sajnos hallottam olyanról hogy három ló is belepusztult abba amit kapott ételt.. :/ Nagyon kényesek...
2013. jan. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én két lovat is ismertem személyesen, akik úgy hunytak el hogy terepen nyereg alatt össze estek és elpusztultak. Öregek voltak mind a ketten, minden bizonnyal szívroham. Pedig jól voltak tartva, nem terhelték túl őket, szerették és vigyáztak rájuk jó körülmények között.
2013. jan. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
minden előjel nélkül reggelre vérbefagyva találtam meg a lovam...máig nem derült ki mi történt,valószínűleg elpattan egy ér.3éves volt.
2013. jan. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
szivrohammal simán
2013. jan. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
agyvérzés
2013. jan. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
De mondjuk a lovaknál alapból a hatalmas méretük és a tömegük miatt is túl van terhelve a szívük, vagy nem? gyakrabban fordul elő náluk agyvérzés vagy aortarepedés mint az embereknél?
2013. jan. 5. 13:59
 9/9 anonim ***** válasza:
Dehogy van túlterhelve... Szerintem sokkal ritkábban. A lovak többnyire rossz körülmények miatt pusztulnak el, ide értem a betegségeket pl kólika. Persze amelyik érzékeny az lehet jó körülmények között is kólikás, de ha vigyázunk kevésbé fordul elő. Illetve még öregségben szoktak elpusztulni, egy 25 éves lónak már minden baja van, ritka is az olyan.
2013. jan. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!