Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy potenciális fríz ló...

Egy potenciális fríz ló vásárlója vagyok. Tudtok e olyan felszereléshez, ami úgynevezett "muszáj" egy fríz lónál?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nagyobb testalkatú, illetve erős, nyerget, zablát tudtok ajánlani, vagy ugyanaz jó rá, mint pl egy lipicaira ?

2013. jan. 13. 17:41
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
*felszerelést
2013. jan. 13. 17:42
 2/15 anonim ***** válasza:
77%
fésű... :) igazából szerintem ugyanaz kell, mint bármely más lónál, de a sörényére, és a farkára tényleg nagyon kell majd vigyáznod.
2013. jan. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
67%
első vagyok : csak annyi, hogy jó méretet válassz majd rá!
2013. jan. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%

"Egy potenciális fríz ló vásárlója vagyok."


Ne vedd kötekedésnek, de nem a fríz ló a potenciális, hanem Te vagy a potenciális vásárló.

2013. jan. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
bocsánat, igazad van xd elírtam :D csak a nyereg mérete miatt aggódok
2013. jan. 13. 18:00
 6/15 anonim ***** válasza:
73%
vegyél egyet próbáld rá! ha nem jó maximum visszavised, és kicseréled! ;)
2013. jan. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
73%
Nyerget zablát akkor vegyél, ha már megvan a ló. Kantárból valószínű, hogy fullos kell majd. Zablát meg kérj kölcsön ismerőstől, hogy bepróbáld. Én 14,5cm-esnél kisebbel nem igen próbálkoznék.
2013. jan. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
73%
azt irod eros zablat.ezt felejtsdd el.nallunk a lovardaban 8 friz van.kozulluk egy kancanak van feszitoje es a csodor az maganlo,akit en is lovagolok.a csodort zabla nelkul lovagoljuk.ugyhogy felejtsdd el az eros zablat,csak elrontod vele a lovat.nyeregbol termeszetesen fullos kell.az enyemhez,en dijlovas nyerget hasznalok,amit nyergesnel,meretre szabva csinaltattunk.D-zablam es palcas zablam is van de a D-t hasznalom.van egy faslim.de ritkan teszem ra.csak terepre.fulvedot eszedbe ne jusson venni mert irto hulyen nez ki alatta a nagy ustookuk .tapasztalat :)
2013. jan. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
85%

Egy fríznek is ugyan olyan felszerelésre van szüksége mint egy bármilyen más fajtájú lónak, ugyan úgy meg kell találni a megfelelő méretet mindenből mint egy bármilyen más fajtájú ló esetén.


A hosszú szőrzet karbantartási igényel némi plusz munkát, nem lehet elhanyagolni a napi kibontását.


Miért hiszik azt az emberek hogy a fríz az egy külön kategória és mindenből valami speciálisat igényel? Ki kéne írnom erre egy kérdést...

2013. jan. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Azért gondoltam, hogy valami speciális kell, mert a fríz lovak testfelépítése sokban különbözik a más lovakétól. Szinte az egyetlen olyan hidegvérű ló, amit lovagolnak is. Szélesebb a háta, a feje is hatalmas (így a szája is más), innen ered a zablára és nyeregre vonatkozó kérdésem. És csak azért gondoltam erősebb zablára, mert maga a ló is erősebb :)
2013. jan. 14. 16:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!