Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nyáron téptem lovam száját,...

Nyáron téptem lovam száját, hogy vérzett neki, de ő nem sajnálta magát, rohant mint az őrült. A kezemim duzzadnak az izmoktól, most pedig így télen pelhammel kell lovagolnom, amit utálok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Pelhammel lovagolom a lovamat, ugyanis csikózablával ment, de ahogy jött a tél, sikerül többször is megszabadulnia tőlem, mezőn, sárban, mindenhol ahol csak jól esett neki. Rohan, mint az őrült, általában az első-második vágtázás után. A Kimozgatás rendben van, mindennap lovagol rajta valaki (ha én nem vagyok ott) vagy kirakják a legelőre. Minimum adag tápot is kap. Nyáron erősödött meg a kezem hozzá, szeptemberre már duzzadt a kezem az izmoktól, őneki pedig a szája véres lett és szörnyen néz ki, vágta közben mindig egyszer jobb másszor bal kezemmel rántottam meg, így felemelt fejjel, viszonylag összeszedetten(kényelmes is volt :D) normális tempóban vágtázott és neki is kényelmes volt. De ha ügetésbe át akartam menni, akkor is rohant mint egy idióta, ugrás után, általában 120 centin felüli ugrásoknál jön csak meg az esze, akkor nem rohan annyira, de az alacsonyabbaknál már galoppozik velem. Az erdőben vágta közben inkább ugrál, ahogy immár pelhammel rendesen visszafogom (pelhammel nem rángatom, mert akkor ágaskodna, sunyítana rám és még jobban toporogna) hogy valamit csináljon, minthogy normális tempóban vágtázna a másik ló után. Nagyon okos ló, holsteini kanca.

Nagyon unom ezt a helyzetet, mit csináljak?

Képek róla:

[link]


[link]

Itt nem látszik a szája, ne is azt nézzétek, mert ez még nyár elején készült képek... Amikor még pelham volt, aztán megint csikózabla, aztán most más is pelham...


2013. jan. 17. 20:29
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik "letolós"vagyok:

rohanós,erőtől duzzadó lónak megteszi tréningben lévő,galoppon versenyző angol telivér?

Sikerült néhány ilyenre is felkerülnöm 20 éves lovas pályafutásom során.

Sőt olyan furioso fedezőménre is,ami két hátsó lábán állva,tátott szájjal támadta az embereket megismerkedésünkkor.Úgy lehetett rá felülni,hogy a bokszban egy tréningruhával be lett kötve a szeme,úgy vezettük ki.

Egyébként a férjem is egyetértett mindennel,amit írtam.Ő 40 évig lovagolt telivéreket,sík,gát és akadályversenyeken,valamint munkában.

Úgyhogy hidd el,nem nálunk van a hozzáértésben a hiba,hanem nálad.A lovazáshoz meg kell tanulnod az alázatot is,ami azt jelenti,hogy elfogadod a nálad hozzáértőbbek véleményét még akkor is,ha a tiéddel épp nem egyezik.

2013. jan. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
66%

Már én is leírtam a véleményem. Nem tudom hányadikként. Én írtam, hogy kend be a gumizablát.

Én is ültem már elrohanós lovon. Ő azért rohant mert fájt a háta. Teljesen életveszélyesen művelte a dolgot. Levágta a fejét és nem nézte merre megy, nem is lehetett irányítani. Amint érezte, hogy valaki nem kontrollálja minden másodpercben, már ki is használta azt az egy másodpercet, levágta a fejét és rohanni kezdett. Mi úgy kezdtük vele, hogy egy határozott egyoldali, felfelé irányuló szárrántással lebeszéltük a rohanásról. Sajnos máshogy nem lehetett kizökkenteni. Aztán tornásztattuk a hátát. Csizmára engedés, sok hajlítás, állítás, vállat be. A végén már nem kellett rángatni a szárat. Elmúlt a hátfájása és már nem is akart rohanni. És azt kiemelném, hogy nem jókedvünkben rángattuk, hanem mert csak így tudtuk elkezdeni a "rehabilitációját". Meg kellett értetni vele, hogy én nem az a lovas vagyok akivel elfuthat, de ha ő nem fut el, akkor segítünk a hátfájásán. És végig csikózablával lovagoltuk. Lehet nem a lovad szájában van hiba és lehet, hogy nem is a lovadban.

2013. jan. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
100%
Jujj..én úgy látom óvatosan a szavakkal,mert aki a lova száján edzi a bicepszeit,annak ne adjunk olyan tanácsot hogy "felrántani a szárat"mert így akkor nem hogy a háta marad fájós,de mellé még félpofás is lesz..inkább úgy,hogy a kéz megemeli a szárat finoman....kitart ,enged..kitart ..enged..na de...pontosan ezek a hiányosságok,aki félfelvételt nem érti elméletben annak akármilyen hipersuper syber segítséget adhatsz ,teljesen felesleges,kb.olyan mintha a hat hetes hullát akarnád defibrillálni.:)
2013. jan. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de elég sekélyes lovas tudásra vall, hogyha úgy gondolod, egy rohanós lovat úgy lehet megállítani, hogy véresre téped a száját...
2013. jan. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
100%
...tudásnak sem nevezném..
2013. jan. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 sassszem ***** válasza:
Azért kíváncsi lennék, hogy mi lett a lovaddal? Mostmár nem rohan?
2017. szept. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 sassszem ***** válasza:
100%
Azért kíváncsi lennék, hogy mi lett a lovaddal? Mostmár nem rohan? Azóta megtanultál lovagolni? Fogadtál edzőt aki segített neked? Lovad sokat fejlődött? Kíváncsi lennék erre.
2017. szept. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 Sssaszem ***** válasza:
Biztos, hogy eladta a lovát.
2020. aug. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!