Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Veletek is már olyan probléma...

Veletek is már olyan probléma hogy a családból hogy van lovad, csak te értesz hozzájuk, és ebből adódóan rosszul viselkednek a lóval, esetleg rossz szokásokat vesz fel miattuk stb? /Többi lent/

Figyelt kérdés

Olyan dolgokra is gondolok amit nem akarsz hogy rászokjon a lovad. Nálunk pl. nevelőm tapsol a lónak ha el akarja hajtani akarja, vagy odébb terelni. Én ezt szóval nyilvánítom ki neki. Vagy nem tudja vezetni, vagy ha útban, nevelőm anyja legyez a feje előtt! Ez engem nagyon zavar! Nem akarom hogy megzavarodjon a lovam, mit tegyek velük?

A ti hasonló eseteteket is leírhatjátok ha van, nem csak családból.


2013. jan. 30. 14:38
 1/8 A kérdező kommentje:
És egy 10 hónapos csődőr csikóról van szó.
2013. jan. 30. 14:39
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Megzavarodni nem igen fog, de jobb lenne "megtanítanod" nekik, hogy hogy bánjanak vele és hogy érjenek el valamit. Én inkább tartanék attól, hogy tudatlanságból kifolyólag baleset lehet belőle.

Egy barátomnak volt egy idegi gondokkal küzdő lova, ami szó szerint minden hirtelen zajtól megijedt. Ez nem lett volna nagy gond, de ő rúgott is a zaj felé. :D

Lett is belőle baleset...

2013. jan. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Meg kell velük értetni, hogy a lóval való bánásmódnak vannak írott és íratlan szabályaik, ha nem megfelelően kezelik a lovat akkor csak problémájuk lesz belőle. Nyomj a kezükbe egy erről szóló könyvet.


A másik, hogy én nem engedném hogy egy 10 hónapos csődörcsikóval egy gyerek foglalkozzon, úgy meg főleg nem, hogy ő a leginkább "hozzáértő" a családban.

2013. jan. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

18 éves vagyok. Bértartásban van ismerősömnél aki segít a nevelésében, nem kell megijedni.


Az a baj hogy nem tudom megértetni nevelőmmel hogy ezt nem szabad, volt is ebből már majdnem baleset. Tapsolt neki hogy milyen jó poén hogy megijed tőle, és véletlen nekem rohant, összekoccantunk kicsit. Feldühödtem és elmondtam hogy egy lóval így nem bánunk. De csak flegmán visszavágott, hogy ettől nem lesz semmi baja...

2013. jan. 30. 14:59
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha bértartásban van mit keres nála a nevelőd? Ha papíron tiéd a ló akkor krva gyorsan befejezném ezt a hülyéskedést a lóval, viszont ha nem a tiéd, nem te fizeted, akkor viszont sok sikert ahhoz, hogy jobb belátásra bírd.
2013. jan. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A csikó csak is az enyém, én ápolom, én vettem, minden pénzem a bértartásra megy(nagyon keveset kér az illető) és a takarmányra.

Anyámat szokta kivinni a csikóhoz autóval azért van ott, olyankor én is ott vagyok.

2013. jan. 30. 16:35
 7/8 A kérdező kommentje:
Közben vissza olvastam a kérdésem, elég furán írtam, remélem érthető :'D
2013. jan. 30. 17:41
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyesmi bajaim voltak az elején de ne félj ha úgy mondod el nekik ahogy kell megfogják érteni és nem fognak zavaró dolgokat csinalni.A lovad meg főleg nem fog ennyitől megzavarodni.Kérd meg őket hogy ne csinálják azt(azokat) amik téged zavarnak.
2013. jan. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!