Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért nyalogatják a lovak a...

Miért nyalogatják a lovak a box oldalát?

Figyelt kérdés
Pontosabban a box oldalán lévő vas részt. Vannak olyan lovak is a lovardánkban, akik a közöttük lévő fa rudat nyalogatják előszeretettel. Ez unaloműzés, vagy valamilyen hiány jele?

2013. febr. 7. 17:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Sóhiány - normál esetben minden lónak biztosítani kell a nyalósót [link]

Ha csak egy ló csinálná, akkor tényleg unaloműzés miatt tenné. Azonban semmi esetre sem jó dolog, mert karórágás alakulhat ki és az istállót is egy idő után tönkreteszik. Szerezz be sürgősen nyalósót és kóstoltasd meg velük.

2013. febr. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vitaminhiány és unaloműzés is szerintem. Minden állásban vagy boxban kell lenni egy tömb nyalósónak. Nekem az utolsó juh is nyalogatja, minden patásnak kell. Lehet unatkoznak is, akkor is előfordul a fent leírt dolog. Én ha tudom hogy sokáig bent vannak, akkor felkötök nekik szénát, hadd foglalkozzanak azzal.
2013. febr. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Unalom, só-vagy vashiány... Sürgősen szerezz be nyalósót, mert bár nekünk, embereknek, a sok só nem tesz jót, a lovaknak, kecskéknek, juhoknak stb. annál nagyobb szükségük van rá.
2013. febr. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 lola477 válasza:
Ha az a fa rúd fenyő akkor azért nyalogatják mert szeretik,nálunk is van pár ló.Lovasboltokban lehet beszerezni a lovaknak nyalósót :) Ez alap dolog náluk és legyen előtte mindig víz mert a sótól szomjas lesz!
2013. febr. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
én lovam nem szokta a boxot nyalogatni. de gondolom unaloműzés, úgyh jó lenne nyalósót beszerezni mint azt a szart nyalogatni
2013. márc. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!