Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért izzad meg nagyon gyorsan...

Miért izzad meg nagyon gyorsan a lovam -6 C°-ban is? Negyed óra alatt sima ügetésben nagyon leizzad.

Figyelt kérdés
2013. febr. 17. 21:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha nincs kondijuk, akkor nagyon hamar meg tudnak izzadni, ezen rendszeres és következetes edzéssel lehet javíteni, Egy másik lehetőség, hogy télen a bundájuk miatt izzadnak meg nagyon hamar, ezért szokták őket nyírni-takarni. De az én lovammal is ez történt, ősszel, -6nak a közelébe se voltunk, pulcsis időben is 10 perc után csorgott róla a víz, pedig rendszeresen lovagoltuk. Az történt, hogy ő télre nem szőrt növesztett, hanem zsírréteget, ami miatt a hevederét is alig tudtuk becsatolni, és nagyon izzadt is, vele nem igazán lehetett mit kezdeni, tavasszal elmúlt neki a "téli hája" télen pedig a lovaglás után polár takarót tettünk rá, úgy szárítottuk. A polár takarók tényleg jók, nekünk segítettek! Tehát, rendszeres edzés, nyírás, takaró :)
2013. febr. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Haramadik lehetőség az abrakolás, ha sok kukoricát kap, az bizony izzaszt.
2013. febr. 18. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem kap sokat inkább zabot.És pont az a probléma h kéne hogy egy kicsit hízzon...
2013. febr. 18. 06:53
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem idegből dolgozik. Kicsit próbáld lenyugtatni. Nem kell, hogy rohanjon munka közben, a szárat se tépd, legyél vele türelmes, és próbálkozz idomító munkával.
2013. febr. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az én lovam 1,5 órás tereptől(mászatás, sok ügetés, kis vágta) kicsit se izzad meg! a nyereg helyén is teljesen száraz. Szoktasd fokozatosan a terheléshez, legyél vele türelmes. Ha kicsit soványka,akkor adj neki kukoricát napi akár 2 kg-ot, amíg össze nem szedi magát.
2013. febr. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Na az utólsó választ szerintem gyorsan felejtsd el.

Ideg miatti izzadásra gondolnék első körben ez akár a soványságot is magyarázhatja.

Etesd jól, ne zabbal, mert attól csak elszáll az agya, de a túlzott kukoricát sem javasolnám. Egyrészt a kukoricától is izzad, másrészt könnyen bekólikázik a túlzott kukoricaetetéstől.

Én árpát adnék zab helyett, korpával, illetve a széna mellé lucernát, attól remekül hízik, de azzal is vigyázz, ha hirtelen kapja, kólikázhat.

Féreghajtva mikor volt? Bélféregtől is lehet sovány.

Idegesség ellen: ha lehet, egész nap legyen karámban, heti ötször mindenképp lovagold, mindig nagyon nyugodtan, sokat iskolázd, de ne fejeltesd be, legyen lehetősége kiszaladni is magát.

2013. febr. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Reggel(7 körül) kivisszük őket a kiskarámból és kapnak reggelit a boxban.Utána kihajtjuk őket a nagy legelőre és egész nap ott vannak csak este le a boxba enni majd a karám.

tehát egész nap mozog.És lucernát is kap.

2013. febr. 19. 14:56
 8/9 A kérdező kommentje:
4# csak a csat végét fogom(nagyon hosszú a szár!)és magától rohan.az iskolázást szoktam vele a leginkább.De terepen nem izzad ki annyira.sőt! ott alig!
2013. febr. 19. 15:30
 9/9 anonim ***** válasza:

Azért, mert terepen nem idegből dolgozik, iskolában pedig valamiért mégis. Ez valószínűleg legalább részben a Te hibád is. Ha iskolázol, és angol stílusban lovagolsz, akkor legyen szár a kezedben, legyen szármérték és támaszkodás, a ló legyen laza.

Legyen hosszú bemelegítő fázis, amiben áthajlítod, átlazítod a lovat, hogy elengedett legyen. Nézd a fülét, farkát - ha a farkát már kényelmesen hordozza maga után, a füleit félig-meddig oldalra billenti, az orra elindul lefele, akkor jó. Ha rohan, dőlj kicsit hátrébb, húzd hátra a vállad, ülj bele jobban a hátába, beszélj hozzá.

2013. febr. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!