Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy tudnék játszani egy kis...

Hogy tudnék játszani egy kis csacsival?

Figyelt kérdés
Fél éves a kis csacsim. Szoktam vele futkosni,ezt nagyon élvezi,de mivel nincsen más csacsi,akivel játszhatna,csak egy kutyus(de vele annyira nem jönnek ki jól),ezért szeretnék több időt vele tölteni,de nem tudom,hogy töltsük el. Szoktunk sétálgatni,tanítgatni próbálom,meg simogatni,stb. Nem tudtok valami konkrét játékot,amit ő is annak tartana? Akár úgy,hogy ketten játsszuk,akár pedig úgy,hogy odaadom neki és elvan vele.
2013. febr. 18. 09:49
1 2
 1/13 okoska31 ***** válasza:
40%

ez egy csacsi. nem kutya. a csacsi nincs el "valamivel", mint a kutya.


bár szerintem annyira nem igényli a gazda törődését, mint gondolod. úgy alapvetően jól el vannak egyedül.


ha csak nem beszélő, éneklő csacsi - de akkor várhatod Shrek-et is előbb-utóbb:)


az, amit leírtál, szerintem bőven elég. lehet, hogy ő annak örül, amikor békében van....

2013. febr. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nekem az jutott eszembe, hogy eldughatnál néhány répát, almát és megkereshetnétek. Előtte érdemes vele megszagoltatni. Mi ezt lovakkal játszottuk táborban, gondolom a csacsi is van annyira haspók, hogy megtalálja. :) A tanításhoz szintén adj neki valami jutalomfalatot, ha ügyes, pl. répa, alma, de cukorkát ne, mert tönkremennek a fogai. Ha a kutyával nem jönnek ki jól, akkor lehet jó lenne, ha volna egy cicája, hogy legyen kivel játszani, ha nem vagy otthon (ehhez kölyök macskát ajánlok, hogy összeszokjanak). Gondolom, egyedül tartott csacsi, nem igazán szeretnek egyedül lenni. Lovaknak lehet venni speciális labdát, amit nagyon szeretnek, nem tudom, hogy egy csacsit érdekelne-e, de egy próbát megér.
2013. febr. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Első, a csacsik nem szeretnek egyedül lenni, kifejezetten igénylik a társaságot, ahogy a lovak is. Ha nincsen fajtársa, más állat is megteszi, egy kecske, egy kutya, vagy egy macska is. De, ha pl. a kutya állandóan csipkedi, hajkurássza, az már nem valami jó, ez ugye fajta és habitusfüggő. Úgyhogy nagyon klassz, hogy a kérdező próbálja színesíteni az együtt töltött időt. A csacsik is társas lények és igenis igénylik a törődést, a szaladgálást, a simogatást, a foglalkozást, hogy megtanuljanak néhány trükköt vagy valamit. Második voltam.
2013. febr. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 okoska31 ***** válasza:
14%

igen - legyen egy macskád, meg egy kakasod is - és összeállhatnak zenélni!


Vagy, ha a kakas már sok, akkor lehetne pl. egy komplett vezérkar. nevezd őket Csipsz őrmesternek, Ezredesnek, és Kapitánynak...


(és remélem, hogy nem csak én láttam a 101 kiskutyát, még a Brémai muzsikusokat....- csak, hogy egyértelmű legyen...):)

2013. febr. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Okoska, méltó vagy a nevedhez (remélem, nem csak én láttam a Hupikék törpikéket). Gondolom, még sose dolgoztál lóval vagy szamárral. Lehet, hogy a kérdezőnek vagy a szüleinek szüksége van a csacsira a munkájukhoz, a kérdező pedig csak jót akar neki. Nem mindenki lakik betontömbben a fővárosban, miért ne lehetne valakinek csacsija? És a meséknek is van alapjuk, mégpedig a régi baromfiudvarok, ahol az állattok igenis játszottak együtt. Attól, hogy te nem láttál még ilyet, csak mesékben, nem kell máris h*lyének nézni a másikat. És pl. Kincsemnek is volt macskája, ez köztudott.
2013. febr. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Hogy futkározol vele, az jó. Próbálhatsz vele fogócskázni is, azt elvileg természetben szokták ők is, és a lovak is, de megtaníthatóak, hogy emberrel is csinálják :) Ha van bármi fölös ruhád, textil anyagod, akkor szoktathatod hozzá, hogy azzal dörgölöd, simized, vakarod itt-ott, először ott, ahol engedi,majd egyre nagyobb területen. Később ezt átválthatod pl. egy zörgő nejlon tasakra, az egyre ingergazdagabb, stb... :)

Esetleg vegyél lovaknak való labdát, szerintem élvezni fogja, hogy játszhat vele. Vagy ha van nagyobbacska ilyen fa, v bármilyen labdád, amit ha gurít, kiesik belőle valami finomság... Na, az abszolút kedvenc lesz :)

2013. febr. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nos, kaptam hideget-meleget, köszönöm a hasznos válaszokat. A lovaknak való labdának utána nézek, és a fogócska, meg a többi ötlet is jónak tűnik.:)

Egyébként láttam mindegyik mesét, de nem értem, ennek mi köze van a kérdésemhez. Attól még, hogy ti eddig csak mesében láttatok szamarat, nem csak egy mesebeli lény. Nem szeretném más állatokhoz hasonlítani, de valaki írta, hogy ő nem egy kutya. Hát, pedig legalább annyi szeretet kapok tőle is, mint a kutyámtól, és legalább annyira játékos ő is. Látszik, mennyire örül nekem, ha vele vagyok, ha foglalkozom vele, és ha keveset vagyok vele, hiányol.

A csacsim 1 hónaposan került hozzám, mert az anyja kitagadta, bántotta. Azóta nem bírja a többi csacsit, és közelebb áll hozzám, mint bárki máshoz. Ezért szeretnék vele játszani, szeretném feldobni a mindennapjait, mert neki csak én vagyok. A kutyánk nem bántja, inkább a csacsi nem bírja, de ennek ellenére, néha jól elvannak.

A lényeg, hogy bár a mesékben és közvéleményben meglévő csacsi jellemet megváltoztatni nem tudom, de legalább én hagy viselkedjek vele úgy, ahogyan megérdemli. Hisz a közvéleményben az él a csacsikról, hogy buták, makacsak, önfejűek, és egyéb negatív jelzővel illetik őket, pedig ha bárki volt már szamár közelségében, bizonyára tudja, hogy nem érdemelte meg a csúnya jelzőket. De ezt tovább nem is ragozom...:)

2013. febr. 18. 13:45
 8/13 okoska31 ***** válasza:
8%

azt a robbantó, de érzékeny itt mindenki.


bocs, kis csacsik....


egy ilyen kérdést nehéz lett volna komolyan venni - ezek szerint volt, akinek sikerült.

labda, meg ilyenek.....


kutyának meg gumicsont, mi?


a kérdező ha szeret vele lenni, legyen - a többi idő, amikor nem tudsz vele lenni, meg elmegy.


láttam szamarat élőben, sőt, ültem is rajta - ennek mondjuk a szamár annyira nem örült, tekintve, hogy kicsit hajazok Piedone-ra....


pontosan tudom, hogy okos állat - éppen ezért fogja fel, hogy van idő, amikor tudsz vele lenni, és van amikor nem.


Persze azt nem írtad, hogy aktuálisan nincs más a közelében sem - és, hogy eldobta az anyja.


Hidd el, egy ilyen állat (nem csak a csacsi) minden időért hálás, és egyébként pont lesz*rja, hogy milyen labdát, meg akármit adsz neki.


ha nem vagy túl nagy súlyban, amikor megnő egy kicsit, és megerősödik, nyugodtan rá is ülhetsz.


addig meg az ápolását tudom még javasolni, mint időtöltést. legalább is a lovaknál bevált. igaz, egy tábor volt, és igaz, csak 2 hétig tartott, de jó kapcsolatba kerültem azzal a lóval, amelyiken voltam már 1 hét után, pusztán azzal, hogy minden nap gondosan kikeféltem a szőrét, stb-stb., meg én vittem be neki a vizet, meg a szénát/zabot/stb. esetleg egy darab almát, meg répát.


hideget meg nem tudom kitől kaptál - tőlem nem.


a viccet meg érteni kell(ene)

2013. febr. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Okoska - ez baromság. Ha egy ló nem mozog eleget például, elkezd unatkozni, és akkor jönnek elő a rossz szokásai. A csacsinál ugyanez. Ne tekintsd embernek, aki majd elfogadja, hogy nem érsz rá 24 órában. Ha mindig x időben mész ki hozzá, és y-ban mész, azt megszokja, élvezi, elvárja, de nem fogja tudni, pontosan miért akkor mégy.

De igenis játékos állatok, akik szívesen mozognak, játszanak, ha fajtársaikkal nem, akkor az emberrel. Főleg, hogy ez még csikó!

2013. febr. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 okoska31 ***** válasza:
0%

nem tudom hány éves a kérdező, de feltételezem, hogy idővel lesz más programja is, mint a csacsi.


na, majd akkor fog előjönni a csacsinak a rossz szokása (már szamárként), amikor más programok miatt nem lesz ideje ugyanakkor és ugyanannyit játszani a kérdezőnek vele.


nem hiszem, hogy bármilyen állat (embert is beleértve) különbözne abban, hogy mindenhez hozzá lehet szoktatni. mint ahogy abban sem, hogy a kevésbé jóból felfelé könnyebben szokja, mint a nagyon jóból lefelé.


persze, van akinek az egész élete a lovak, szamarak, és egyéb állatok körül forog - gondolja az elején, amíg nem lesz családja. Aztán majd már nem így lesz.


Tudom, a kérdező ezt most még nem tudja elképzelni.


De meddig is él egy csacsi? 15-20 év?.....

2013. febr. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!