Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy tudnék játszani egy kis...

Hogy tudnék játszani egy kis csacsival?

Figyelt kérdés
Fél éves a kis csacsim. Szoktam vele futkosni,ezt nagyon élvezi,de mivel nincsen más csacsi,akivel játszhatna,csak egy kutyus(de vele annyira nem jönnek ki jól),ezért szeretnék több időt vele tölteni,de nem tudom,hogy töltsük el. Szoktunk sétálgatni,tanítgatni próbálom,meg simogatni,stb. Nem tudtok valami konkrét játékot,amit ő is annak tartana? Akár úgy,hogy ketten játsszuk,akár pedig úgy,hogy odaadom neki és elvan vele.
2013. febr. 18. 09:49
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Egy lónak elég 1,5-2 óra munka naponta. Ha már nagyobb lesz, akkor ennyi idő alatt bőven át lehet mozgatni, főleg, ha kocsizik, akkor még kevesebb is igencsak elég lesz egy nap ahhoz, hogy ne vegyen fel unalmában rossz szokásokat, mint a karórágás, levegőnyelés.

Ellenben amíg csikó, addig had játsszon, és ha a fajtársaival nem tud, az embernek kell vele, ez ugyanis kell a szocializációjához! Ha a kérdező ebben örömét leli, és csinálni akarja, akkor nem biztos, hogy azzal kéne jönni, hogy "ne játssz vele ma, mert 20 év múlva gyereked lesz"... Jut eszembe! A gyerekével se játsszon, mert az is felnő, aztán hozzászokik addigra, hogy foglalkoznak vele. Fokozatosan szinte bármit meg lehet szoktatni bármivel - a vele töltött idő mennyiségét is lehet növelni, csökkenteni minden gond nélkül.

Ahol én lovazok, ott pl. a lovak 80-85%-a teljesen dilis, mert tudja, hogy napi jó, ha egy órája van mozogni, akkor kell kiadnia mindent, és akkor megy a hiszti, a balhé, a rodeó, a minden... Érdekes módon az enyém a napi 1-1,5 órás jól felépített edzésével teljesen elégedett, és abszolút semmi gond vele.

2013. febr. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 okoska31 ***** válasza:

1. nem ló, hanem szamár.

2. értelmezve olvass. azt írtam, hogy a szamár sokkal tovább él, mint, hogy a kérdező tudna vele napi szinten ilyen sokat foglalkozni.

ezért nem biztos, hogy jót tesz a szamárnak, ha majd felnőttként elhanyagolják érthető okból.


a gyerek majd egyszer felnő és addig se játszunk vele nagyon rossz példa volt, mert ott arról szól a sztori, hogy az ő felnőtt korában nem fogsz vele már játszani, és ezért nem játszanál vele gyerekként. Ez nem ugyanaz, mint a csacsi, akivel majd szamárként valaki más miatt nem fog tudni a kérdező játszani pl. 10 év múlva, azaz az élete felétől annyit, mint addig.

Márpedig ha azzal szocializálja, hogy sokat van vele, és aztán kilép az életéből, majd jöhet a kérdés (ha akkor még lesz gyk.), hogy mit csináljak, mert szomorú a szamaram. (Romhányi lassan....)


Én azért írtam amit, mert most felvállalhatónak tűnik, hogy a kérdező a csacsi kvázi pótmamája/pótpapája lesz, de majd a szamár életének felénél nem fog menni.

Márpedig egy pótmama/papa elég nehezen felejthető.


De egyébként meg tök mindegy, hogy mit írok, mert szépen egymásra találtatok.

Kár, hogy másképpen élitek az életetek....

2013. febr. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

20 éves vagyok. Ha tervezni kéne, egy tanyát szeretnék, és a leendő gyermekeimmel ugyanúgy tudok a csacsimmal is lenni. Persze, biztos lesz idő, mikor kevesebbet, de lesz mikor többet. Ez most sincs másként. A hét 4 napján egyetemen vagyok, ilyenkor csak délutánonként tudok kimenni hozzá, max 1 órára. A maradék 3 napban viszont rengeteget vagyok vele. Van párom 3 éve,de nem hanyagolom el miatta a csacsimat,és a barátommal is elég időt vagyok. Nem mondom, hogy nem kell feladnom érte dolgokat (pl. külföldi munka,a hosszabb nyaralások,stb), de ő most már hozzám tartozik, ahogy ő az anyukájának tart, úgy én őt a "gyerekemnek", és ez nem fog változni.

Az már mellékes, hogy általában eladják a kis csacsikat az anyjuk mellöl fél éves korukban, vagy kicsit később. Őket is elválasztják az anyjuktól.:(

Mindegy,kitalálok én még játékokat neki,elég kreatív vagyok.:) Mondhatjátok,hogy egy csacsi nem kutya... Tegnap bújócskáztam vele,és megdöbbentem,milyen hamar rájött a játék lényegére.:)

2013. febr. 19. 17:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!