Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem rég volt az első esésem...

Nem rég volt az első esésem lóról és egyszerűen nem merek visszaülni rá. Amikor leestem rögtön visszaültem de most egyszerűen nem megy. Eleve egy nagyon ilyedős ló ha valaki benyit a lovardába ( bent lovaglunk) rögtön megilyed?

Figyelt kérdés
mit gondoltok ?

2013. febr. 18. 13:39
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
ugyanígy voltam, egy szuper lipicai került a lovardába, de mindentől félt, ugrált, és féltem tőle, többször is leestem róla, aztán nem mertem már felülni. Egy évet máshol lovagoltam (én Csabdiban, a Lovas Zugolyban, keress rá, ha érdekel és közel van) és mikor visszamentem, sokkal stabilabb volt az ülésem, biztosabb lovas voltam, csak nevettem mikor megugrott valamitől, mert tudtam, hogy fent maradok, és ő is megnyugszik. Szóval azt tudom javasolni, hogy ne add fel, próbálkozz, gyakorolj nyugodtabb lovakon, és ha biztosabb az ülésed, ülj vissza rá mindenképp, a lovagláshoz meg hozzátartozik az esés, szóval hajrá:)
2013. febr. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
oh nagyon köszii mindenkinek (: de már ültem sok lovon utána eggyik nagyon visszadta a kedvemet a lovagláshoz (: imádom őt <33. de az a vicces hogy akiről leestem rajta vágtáztam először és mindig imádtam rajta menni. csak most már nem...
2013. febr. 18. 18:10
 13/22 anonim ***** válasza:
Ismertem olyan lovat, ami simán elmehetett volna díjlónak, de elég volt, ha kicsit fújt a szél, zörgette a fák leveleit, és már menekült... Az nem volt gond, ha a mentőhelikopter ott száll le a szájában szinte, a traktor körbemehetett körülötte jobbról-balról, semmi gond... Olyan lovat kell keresned, amelyik stabil tudású, és nyugodt.
2013. febr. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
rendben köszönöm (:
2013. febr. 18. 18:29
 15/22 anonim ***** válasza:
Ez olyan mint az en lovam.O is folyton ijedezik es egyszer mar falnak is vitt.:)A fo hogy vedo felszerelesed legyen es imadkozz hogy ne ra ultessenek. :D
2013. febr. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell imádkoznia, hogy ne rá ültessék. Meg kell mondani, hogy ő nem kész ehhez a lóhoz, elvesztette a bizalmát benne, és kicsit önmagában is. Ha mégis erre ültetnék, akkor meg közölni kell, hogy ő máshová viszi a pénzét. Ezt egy oktatónak tudomásul kell vennie, és egy kis időt kell adnia a lovasnak, hogy javuljon a lovastudása és visszaszerezze kicsit az önbizalmát, és ha már ok a dolog, akkor vissza kell ülni a problémát okozó lóra.
2013. febr. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
de már rég történt és még mindig nem merek felülni rá . most én vagyok a beszari ?
2013. febr. 19. 13:00
 18/22 anonim ***** válasza:
Akkor igen. Ha ültél más lovon és nem volt baj és csak kifejezetten tőle félsz, ideje legyőzni. Túl kell lenni rajta, különben elragad a félelem. Nagy levegő és hajrá... és tudd, hogy minden rendben lesz.
2013. febr. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
rendben megpróbálom köszi (:
2013. febr. 19. 16:45
 20/22 anonim ***** válasza:

Többféle tapasztalatom van, amikor elekzdtem lovazni hobbiból tizen-egkét évesen, jó darabig nem estem.Aztán egymás után kétszer. 20 évre abba is hagytam a lovaglást.

Aztán véletenül elvetődtem egy lovaspanzióba, részben dolgozni, másrészt mozgatni a lovakat. Kedvenc lovam olyan volt, hogy attól is megijedt ha egy pillangó elrepült előtte. Egyszer estem le róla, de az miatt máig szégyenlem magam. Rossz napja volt és sárlott én pedig a megszokott nyugalommal szálltam fel rá. Ő kifordult alólam én meg a másik oldalon leestem. Ciki...

Aztán kaptam egy belovagolatlan kancát, akiről második terepen leestem, megint nagyon elészontyolodtam. A veztető ahogy visszaértünk, átrakott a "pillangós" lóra hogy én vezessem a túrát két kezdő előtt, ezzel elmúlt a félelmem és szégyenem. Azóta sajnos abbahagytam a lovazást, de nem ez miatt.

2013. febr. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!