Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ínszalagszakadása volt....

Ínszalagszakadása volt. Szerintetek elkezdhetem?

Figyelt kérdés
Telivéremnek 8 hónapja ínszalagszakadása volt a lovarda mély homokja miatt(már nincs ott). Kb 2-3 hónapig csak léptetgettem egy keveset, azóta fokozatosan egyre többet ügetünk, már 20-25 percet is. Az állatorvos azt mondta, hogy márciusban elkezdhetünk vágtázni.Nemrég megnézte a lábát és azt mondta hogy egészen jó. Szerintetek elég ez a 8 hónap, elkezdhetek lassan vele vágtázni ?
2013. febr. 18. 15:31
 1/5 Pivekla ***** válasza:
100%
Látatlanban mi ezt nem tudjuk neked megmondani. Ha az orvos azt mondta hogy lehet, akkor lehet.
2013. febr. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
látatlanban tényleg nehéz, ha jó az orvos, hihetsz neki:) először vágtáztasd keveset, lovas nélkül természetesen, a legfontosabb a türelem. Volt egy ilyen lovunk, neki sokkal durvább volt a helyzet, 3 lábon közlekedett, fél év múlva már tudott vágtázni, de nagyon lassan és fokozatosan kell, különben visszasántulhat, és komolyabb bajok is lehetnek. (A miénken látszott mikor elég neki, hagytuk, hogy megálljon, ha úgy érzi, nem jó, és még így is egyszer meghúzta és sántított egy darabig, de hamar elmúlt. Ő még most se lovagolható, de alakul, gyógyul, vágtázni már tud.) Valószínűleg egy kicsi vágtától 8 hónap után nem lesz már baja, és látni fogod, ha rossz neki, ha nem látszik semmi, szívesen megy, akkor nagyon lassan, és fokozatosan próbálkozz vele :)
2013. febr. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nagyon hosszú bemelegítőszakaszok kellenek neki, sok lépés, sok átmenet, mindig legyen elengedett és laza, a fordulatok pedig előkészítettek. Ha ezt betartod, lovas nélkül szerintem már elkezdheted a vágtát vele, a lényeg az, hogy mindig odafigyelj rá, tudd, mit bír, mit nem (például ne őt vidd el hegyet mászni).
2013. febr. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2013. febr. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek! nem értem, hogy a videóval mire akartál kilyukadni
2013. febr. 24. 06:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!