Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hányszor estetek eddig lórol?

Hányszor estetek eddig lórol?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy hány éve lovagolsz, kb. hányszor estél eddug lórol, és mi volt a legnagyobb sérülésed?

ÉN 2 éve lovagolok, kb.8-szor estem eddig lórol (és póniról), és a legdurvább sérülésem eddig az volt, hogy terepen leestek, és eltörtem az orromat.

Előre is köszi! :)



2013. febr. 18. 18:17
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Az én kobakomat nem lehet beállítani, méretre lett véve. Amúgy meg mi is ezt gondoltuk, de mivel nem estem neki semminek (csak a havas földnek), és lett egy felhasadt , eléggé szabályos csík az orromon, ezért az lett jegyzőkönyvezve, hogy az törte el. Ja, és ha valaki épp eszik, annak üzenem, hogy tiszta vér lett a hó, a homlokomból és a szemöldökömbő pedig szó szerint folyt a vér. Ja, az orromból pedig spriccelt :) (jó étvágyat)
2013. febr. 18. 22:15
 12/20 anonim ***** válasza:

Több mint 10 éve lovagolok és főleg az első néhány évben voltak eséseim. A 20. után már nem is számoltam. Szerencsésnek tartom magam, mert eddig sosem volt komoly balesetem (pl csonttörés). Azonban volt egy-pár érdekes: az első esésem egy lovastábor utolsó napján volt, amikor napszúrás miatt elájultam a lovon és a földön fekve ébredtem fel és megúsztam egy horzsolással. Aztán volt egy olyan is, hogy éppen vágtáztam és a következő pillanatban pedig ott álltam talpon a ló mellett (szó szerint talpra estem). Valószínűleg a lovam váratlanul oldalra ugrott, de olyan gyorsan hogy fel se bírtam fogni hogy mi történt, még csak megijedni se volt időm.

Ezen kívül a legtöbb esetet a csodával határos módon úsztam meg: jeges úton buktam le és a ló rálépett mindkét karomra (de nem törtek el!), volt egy enyhe agyrázkódásom is ami 20 percen belül elmúlt.

2013. febr. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
17 év, kb 14 esés, legdurvább mikor lóval együtt estem, agyrázkódás és zúzódás. De volt ebben minden, terepen, benn, ugrásnál, szőrén, pónin, nagylovon, lépésben, vágtában, ügetésbe XD
2013. febr. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

19 éve lovagolok, ebből 12 évig lovardákban, és 7 éve saját lovon. Az első 12, lovardai évben volt kb. 10-12 esésem. Amióta saját lovam van, egyetlenegyszer sem estem.

Legdurvább sérülés egy enyhe agyrázkódás volt, ugráskor felborultunk, ahhoz képest jól jártam.

2013. febr. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Összesen kb. 5-6 évet lovagoltam, hobbi szinten, alkalomszerűen, terepen. Úgy emlékszem, 5 esésem volt, ebből egy agyrázkódás, a többit megúsztam max. horzsolással. Egyszer pedig a ló csúszott meg és én mellé pottyantam, annak nem volt következménye.
2013. febr. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Olivi válasza:
én 2x estem, de mindkétszer terepen
2013. febr. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Először én is terepen estem. Ja meg akkor is, amikor eltört az orrom:P
2013. febr. 25. 13:51
 18/20 anonim ***** válasza:
8 éve lovaglok és 10 szer estem lóról. a legnagyobb sérülésem 5 éves koromba történt : eltörtem a jobb könyököm ! :)
2013. nov. 22. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Fél éve lovagolok, eddig egyszer estem. Nem lett semmi bajom, a ló meg csak állt és várta hogy folytassuk az edzést:))
2013. nov. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Én 4 éve lovagolok, de szakaszonként,egyszer 1 évig aztán szünet, még 3 évig és abba kellet hagynom, mert volt valamim, de egyszer sem estem le.
2013. nov. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!