Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a véleményetek róla?

Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés

[link]


Származás, felépítés alapján.

Szerintetek mennyire lehet alkalmas díjugratásra? (tudom, hogy nem igazán lehet így kép alapján ezt megmondani)


2013. febr. 22. 18:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
8 éves nyers, vemhes kancáról van szó, 10-11 éves lesz mire az ugrómunkát el lehet vele kezdeni, szóval én még hobbicélú ugribugrira sem látom értelmét foglalkozni vele, mikor tele az internet hasonló korú belovagolt, akár ugróban eredményes lovakkal. Arról nem is beszélve, hogy oka szokott lenni, ha nem végeznek munkát a lóval, hanem rögtön tenyésztésbe vonják. Szerintem nem érdemes rá időt pazarolni.
2013. febr. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

2005-ös és nyers. 3 hónap alatt egy ilyen idős lovat már nem biztos, hogy teljesen belovagolsz, mire az ugrómunkára térsz, az bőven odébb van, ráadásul nem is kezdheted el egyből belovagolni sem, hiszen hasas (a csikót tudod majd hova tenni? Süttetni, orvosi költségeket állni? Vállalni a rizikót, hogy a kanca belehal a szülésbe?). Ráadásul egy vemhes ló szállítása mindig rizikó.

A csikóban én több fantáziát látnék, de azt meg 3 év múlva kezdheted el egyáltalán belovagolni. Én egy olyan 8 éves lovat ajánlanék, amelyik vagy nem hasas, vagy herélt, és tapasztalt ugróló. Ez díjugratásban/díjlovaglásban már aligha lesz eredményes (legalábbis komolyabb szinten), de még fogathajtásban se, bár sima hobbilónak esetleg még elmegy, szerintem jobb lesz, ha meghagyják tenyésztésre...

2013. febr. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Úúú, hülye vagyok, nem olvastam el, hogy vemhes...

2013. febr. 22. 18:56
 4/6 anonim ***** válasza:

[link] mit szólsz ehhez?

[link] esetleg?

2013. febr. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Lady Jane:

Szerintem egy 8 éves nyers képzettségű lóvat én nem vennék meg.Azt hallottam mellesleg ha nem írják ki az árát,akkor az olyan drága,hogy nekik sincs bőr az arcukon kiírni...

Magyar félvér:

Nekem csak a nyaka nem tetszik...Ja meg az ára...De attól függ,hogy mennyit akarsz rászánni.

Vírtus:

Nekem ő tetszik a legjobban...Belovagolt,sok sportágban jeleskedik,tisztavérű,vannak iratai,és még nem is drága...

Nekem ő nagyon tetszik.

2013. febr. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a magyar félvér nekem sem tetszik, Vírtust én is néztem már, teszik is, csak mivel én elég magas vagyok, ezért picit magasabb lovak körül nézelődök, de lehet elmegyek megnézni őt.
2013. febr. 24. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!