Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek, hogy lehetne...

Szerintetek, hogy lehetne finoman jelezni mi a helyzet? Vagy talán nem is kéne?

Figyelt kérdés

A szüleim imádják azt a lovardát ahova járok. Mindig csak dicsérik és nem is látna a rózsaszín ködtől ami a szemük előtt van.Nem veszik észre mi a helyzet.

Szóval...amikor először voltam itt nagyon tetszett meg minden,de hiányoztak a régi barátaim és a régi lovak.Itt sokkal kevesebb iskolaló volt és mind olyan kis beletörődöttek és lusták voltak. Olyan 3-4 éves gyerekek szokták őket lovagolni.És amikor először voltam itt lovastáborban akkor is csomóan lenéztek mert díjugrattam.Beképzeltnek hittek (főleg a nagyobbak). És most is pár nagyobb csaj mindig súgdolózik a hátunk mögött mert 3 évvel kisebbek vagyunk. Szeretem az edzőt meg minden,csak ő se nagyon szokott odafigyelni rám edzés közben.Mindig mást csinál.Próbáltam már finoman jelezni,hogy kicsit figyelhetne.Meg a szüleimnek is. Meg a legjobban az zavar,hogy több lány is mondta,hogy nekik csak a felét kell kifizetni.Pedig ők sem olyanok akik munkáért lovagolnak szóval ezért nem is értem.Viszont mi mindig kifizetjük a rendes összeget.Ráadásul mi járunk ki a legtöbbet.És a szüleim csomó ajándékot visznek ki meg ha pl.nincs az edzőnek elég fája egy karám felépítéséhez akkor is mi viszünk ki (teljesen ingyen) És egyszer meg amikor nem volt nálam elég pénz mert otthonhagytam egy 500-ast akkor tök pipa volt rám mert nem fizetek.És sajnálta azt az 500ast.Én magyaráztam,hogy megígérem 2 nap múlva hozom,de most nem tudok mit csinálni,mert nincs nálam. A szüleimnek már vagy százszor mondtam,hogy van itt rossz is,de ők nem is figyelnek rám.Szóval a kérdés az lenne. Ilyenkor mit csináljak? Félek,ha megmondom az igazat nem visznek ki majd többet lovazni....vagy hálátlannak mondanak. Vagy a lovasoktatónak kéne jelezni a dolgot? Segítsetek!


Értéktelen,megalázó válaszokat NEM kérek! Előre is köszönöm!


2013. márc. 1. 16:04
 1/8 anonim válasza:
Ha nem érzed ott jól magad,mindenképpen jelezd a szüleid felé az érzéseid! Én a helyedben nyíltan elmondanám nekik a problémáim,és az előző lovarda mellett érvelnék.Ha többet nem akarnak lovagolni vinni,biztosan ki tudod magyarázni magad nekik,és elvisznek.Vesd be a bociszemeket,és hisztit.:D ;)
2013. márc. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi! De szerintem a régi lovardát biztosan nem engednék..nem nagyon szerették.
2013. márc. 1. 16:20
 3/8 anonim ***** válasza:
Csak ez a két lovarda van a környéken? Ha igen, érdemes lenne kicsit távolabb is körülnézni, csak találtok olyat, amelyik nekik és és neked is megfelel.
2013. márc. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Esetleg ha van másik edző, akkor érdemes lehet nála próbálkozni, vagy olyan időpontot választani, amikor csak veled foglalkozik az oktató - úgy a legkönnyebb fejlődni is, bár tudom, ez nem nagyon szokott beleférni az oktatók életébe, vagy csak nehézkesen, meg kell válogatni, kihez megy az ember...
2013. márc. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Pivekla ***** válasza:
Ezt így ahogy leírtad mondd el a szüleidnek, vagy olvasd fel, a félelmeiddel és mindennek együtt. :-) Szerintem meg fogják érteni.
2013. márc. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Valletta ***** válasza:

Hát mondd meg nekik, hogy ezen a helyen nem tanítanak téged, szóval tök feleslegesen fizettek érte.


Egyébként ez a "díjugratok", de közben meg alszanak a lovak az órán, meg az "edző"-nek úgy kell vinni a fát, hogy legyen karámja dolgok arra engednek következtetni, hogy nem csak hogy nem szereted ezt a helyet, de kicsit el is vagy tévedve. A díjugratás az, amikor a lovas a díjugrató pályán, versenykörülmények között körbemegy. Edző az, akinek tanítványai hivatalos versenyeken indulnak.


Tényleg mindenhol ilyen siralmas a helyzet? A mai fiataloknak az már "edző", aki beáll a karám közepére, miközben rá se bagózik a lovasra?


Én azt javaslom, hogy beszélj őszintén a szüleiddel, mert nekem ebből az jön le, hogy a semmiért fizettek.

2013. márc. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyértelmű, hogy téged itt kihasználnak. Meg ez elég gáz, hogy nyílt titok, hogy mások fél áron lovagolnak, mikor semmi pluszt nem adnak, míg ti mással is támogatjátok a lovit. Két lábon járó pénzes zsáknak néznek téged és a szüleidet, fejlődni nem fejlődsz, mert az "edző" bagózik rád.

Mellesleg a Magyar Lovas Szövetségnél megérdeklődheted, hogy ki igazi edző a környékeden, akinek papírja is van róla és regisztrálva is van.

2013. márc. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Itt szerintem egy dolgot tehetsz:állj a szüleid elég, és mond meg nekik, hogy nem. Én nem fogok ebbe a sz.r lovardába járni, nem tanítanak, csak kihasználnak, és rosszul érzed magad. Punktum. Ha ez sem használ, akkor mond meg, hogy te ne vagy hajlandó oda többet járni a semmiért! És már nem azért, de TE vagy a lovas, TE lovagolsz ott, hadd tudjad már jobban, mi a jobb neked, és hogy mi a rosszabb! Ilyen dolgokat ilyen helyzetben nem lehet szépen megmondani, csak egyedül így: tényszerűen, ésszerű érveket felsorakoztatva! Sok szerencsét!
2013. márc. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!