Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyik típusú nyereg a legkény...

Melyik típusú nyereg a legkényelmesebb?

Figyelt kérdés
Nem angol típusú nyergek érdekének, hanem az hogy a western nyergek, vagy inkább a váz nélküli (vagy vázas) túra nyergek kényelmesebbek-e?
2013. márc. 1. 16:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A váz nélküli nyergekkel szétviheted a ló hátát hosszútávon (sőt, ha gyakran ülsz fel akkor szét is fogod), úgyhogy a patracokat én nem ajánlanám.

Ami a másik kettőt illeti, nem a kényelem, ami elsődlegesen dönt! Most western stílusban akarsz lovagolni, vagy túrára mész? Mert egy western nyereg máshogy ültet, amit a lónak meg kell szoknia, és hordoznia...Neki is kényelmesnek kell lennie, hogy Neked melyik a jobb, az meg abszolút megszokás kérdése, amennyiben nem funkció szerint akarsz választani...

2013. márc. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Valletta ***** válasza:
100%
Mégis mihez a legkényelmesebb? Mert így elég értelmetlen a kérdés, még ha kifejezetten elméleti is. Túrázásra, hobbilovaglásra értelemszerűen a túranyereg a legkényelmesebb (gondolom te erre gondolsz), én is vázas párti vagyok egyébként, de ha mondjuk cuttingolni akarnál benne, akkor addig lennél fenn a nyeregben, amíg a ló meg nem látja a borjút. Minden speciális nyerget speciális célokra alkottak meg, szóval az adott célra az arra kialakított nyergek a legkényelmesebbek.
2013. márc. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Én angol nyergkben lovagolok és versenyzek. Annyi csupán a kérdés, h egy nem lovas kényes hatsoju barátomnak melyik nyerget ajanlanatok inkább, tereprzni, hibbyzni, egyáltalán nem komoly szinten. Western nyeregben mar ült és azt élvezte (bár mondjuk egy contonental nyereg volt) de túra nyeregben meg én se és ő se ült. Az érdekelne h melyik kényelmesebb a Western vagy a túra/ távlovas nyergek, hobbira, kisebb terepekre?
2013. márc. 2. 00:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!