Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi bajuk lehet? Hogy szoktassu...

Mi bajuk lehet? Hogy szoktassuk ossze oket?

Figyelt kérdés
Hoztak a lovardaba 2 uj lovat mar 3 honapja vagy 4.pintok,de poni jelleguek.marmint alacsonyabbak a normalnal kb haflingi meret.A tobbi lo akikkel gondd van a lovardaban frizek(ha ez szamit valamit).lovaglasnal ha kozelebb megyunk egymashoz a frizek is rugjak es a pinto is rugja oket,ha kirakjuk a legelore a tobbihez vagy a karamba akkor is rugjak egymast.hogy szoktassuk le errol oket?mert az uj nem jo hogy a ket pinto sosincs kint a legelon mert nem eggyeznek.
2013. márc. 2. 19:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Kint legelőn kell összeszokniuk, lerendezni egymás közt a hierarchiát, ki áll ki felett, utána beáll a béke. Addig azonban vigyázni kell, mert könnyen lesérülhetnek egy időre... Lovas alatt pedig egyfelől lovaskontroll, másfelől a helyes távolság betartása! Mindig rúgótávolságon kívül kell menni velük (és nem csak velük), tehát a ló füle közt előrenézve minimum az előtted haladó csánkját látnod kell.
2013. márc. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Jó lovas, és sok iskolázás, egy helyesen és pontosan belovagolt lónál kell, hogy legyen annyi kontrollnak, hogy a lónál mikor látják, hogy rúgni készül, meg tudja ezt gátolni. Másfelől osztályban lovaglásnál, ahogy írták felettem, fontos a helyes távolság, ami legalább egy lóhossznyi.

A hierarchia felállítása valóban az ő dolguk, Ti nem tudjátok megmondani nekik, hogy XY a főnök, pont. Én kezdetben azért egy villanypásztorral elválasztanám őket, illetve megkérdezném az új lovak előző tulaját, hogy hogy voltak tartva, együtt voltak-e több lóval, ott rúgósak voltak-e (mert lehet, hogy ez maradandó szokás náluk - igaz, ezt akkor fel kellett tüntetniük az adás-vételi szerződésben, ennek elmulasztása esetén utólag is lehet szólni, hogy vegyék vissza, vagy adjanak engedményt az árból, igaz, ez nem tudom, meddig él, a 4 hónap tán már túl van ezen...).

2013. márc. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
ott voltam amikor hoztuk oket es mentem en is oda ahonnan hoztuk.masik 2 ugyanakkora termetu loval voltak a legelon.semmi bajuk nem volt egymassal
2013. márc. 2. 19:15
 4/4 Valletta ***** válasza:

A rúgósság akkor szavatossági hiba, ha az eladó azt eltitkolta, illetve egy erre felkért szakértő bizonyítani tudja, hogy a viselkedés a vásárlás előtt is fennállt. Ez kb. a lehetetlennel egyenlő.


Ketté kell választani a legelőt és meg van oldva a probléma.

2013. márc. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!