Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hagyhatom hogy a lovam rajtam...

Hagyhatom hogy a lovam rajtam vakarózzon belém dörgölőzzön vagy ez a tiszteletlenség egyik jele?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm szerint az igy ő amikor a lova rajta akar vakarózni a ökle alsó részével egy kicsi ugyan de határozott ütést ad a lónak mondván hogy ő nem egy vakarófa. Szerintetek hagyjam a lovamnak vagy ne? És ha már viszket neki valahol azt miért rajtam vakarja meg?
2013. márc. 4. 21:49
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Egymást sem használják vakarónak, abszolút tiszteletlenség, ő nem macska, amelyik jön, és dörgölőzik. Tudasd vele, hogy ez számodra nem kívánatos viselkedési elem.
2013. márc. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Vezérként jogodban áll neki megtiltani és megengedni is, hogy rajtad vakarózzon. Az igazi kérdés az, hogy te engeded meg, vagy ő dönti el? Az egyébként hülyeség, és barbár dolog, hogy emiatt megverik szerencsétlent, mikor egyszerűen rá kéne szólni.

Ha egyébként tetszik neked, hogy dörgölőzik akkor hagyhatod, nem ezen dől el a dominancia, hanem mint mondtam, az általános viselkedésen.

2013. márc. 5. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Emyke031 ***** válasza:
76%
Nekem a lovam évekkel ezelőtt, mikor ezt kezdte (finoman a homlokát dugta nekem), én nem toltam el,ütöttem le érte, hanem megvakargattam neki. Örült, azóta is néha megvakargatom neki ott, ha kéri. Nekem is sz*r lenne, ha valahol viszketne, és azért állast kapnék , ...
2013. márc. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Valletta ***** válasza:
33%
Neked jó, ha egy izzadt, csatakos ló mondjuk leszerszámozáskor beléd dörgöli a nyálas fejét, majd' fellök és a kantárat sem hagyja leszedni? Mert én nem szeretem.
2013. márc. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%
Az én lovam nem szokott fellökni, annyira azért nem vészes a helyzet a kérdező esetében sem. Én meg szoktam neki vakarni, mert megengedem, de ha te ezt nem szereted, akkor nyugodtan add tudtára. Amúgy meg engem nem zavar a nyál, meg az izzadság, azt lóval együtt adják, én úgy is mindig puszilgatom.
2013. márc. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Valletta ***** válasza:
66%
Ne essék félreértés, én szeretem a lovat az izzadtságával, nyálával együtt is, de az nem normális, hogy némelyiket nem lehet leszerszámozni anélkül, hogy 10 percig szenvedne vele az ember, mire lelopja a kantárat a fejéről. Ha ti még nem találkoztatok ilyennel, hát örüljetek neki! :)
2013. márc. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményeket! :) Az az igazság, hogy néha tényleg elég lekantározni, mert olyankor mindenhol viszket neki. Én is elég sokszor megvakarom neki ott ahol meg akarja vakarni, de általában szerény személyem sokkal alkalmasabb a vakarózásra xd Persze, amikor nem szeretném akkor én is a tudtára adom hogy nem szeretném és egy-két próbálkozás után már nem is csinálja, de néha olyan jól esik nekem is munka után amikor belém vakarózik. És utána azzal az elégedett fejjel megrázza magát a végén. Csak ismerősöm szerint ez a tiszteletlenség egyik jele és amúgy se az ember a akarófa. De ha szerintetek ez nem igaz és megcáfolja itt mindenki akkor ezek után is hagyom ha engem nem zavar. :)
2013. márc. 5. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!