Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tennél a helyemben? Nehéz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Furjadék* kérdése:

Mit tennél a helyemben? Nehéz a helyzet:/

Figyelt kérdés

Kb másfél hónapja van egy barátnőm, ő dohányzik, én nem.

Namost engem ez nagyon zavar, de megbeszétlük azt, hogy:


Ha velem van, akkor nem gyújt rá, illetve elötte sem.(Ha mégis megérzem rajta, akkor otthogy, legalábbis ezt mondtam neki.)

Buliban rágyújthat, csak én ne lássam, mert csak fájdítja a szívemet, h látom dohányozni.


Namost én nagyon szeretem őt, őis engem.Viszont a minap egy buliban volt(ahol rágyujtott, nem is nehezteletem rá, mert meg van beszélve), és hazafele találkoztunk pár barátommal, akik dohányozták.Ők kínálgatták barátnőmnek a cigit, ő pedig elkezdte nekem mondani, h ő rá szerete gyújtani, én ezt nem negedtem neki.Végül akaratoskodott, és csak beleszívott haverom cigijébe párszor.Nagyon szarul esett nekem, hogy nem halgatott rám.


Szerintetek ha legközelbb ilyet csinál, tényleg hagyjam ott?Nemtudom mit tegyek, mert szeretem:S De mivel megígérte nekem, hogy a jelnlétemben hanyagolja ezt a szennyet, én ezt tiszteletlenségnek élem meg, ami ugye egy párkapcoslatban nem igazán egészséges.



2012. nov. 25. 19:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
De jó hogy neked ez a legnagyobb problémád.
2012. nov. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha ennyire zavar nem kéne összejönni egy olyan lánnyal aki cigizik. Én amig cigiztem nem engedtem volna senkinek hogy ebbe ilyen szinten beleszóljon. Vagy elfogad amilyen vagyok vagy akkor keressen olyat aki nem cigizik.
2012. nov. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Engem próbálna így valaki beszabályozni..:D Keress olyat,aki nem dohányzik.
2012. nov. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ezért nem jövök össze olyannal, aki cigizik.
2012. nov. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Dohányos vagyok, talán pont ezért kicsit elfogult vagyok.


Mikor összejöttetek, akkor is dohányzott, és te ezt elfogadtad, különben nem lenne a barátnőd. Akkor utólag mit vetsz a szemére? A függőség nem egy olyan dolog, amin változtatni tud az ember egyik napról a másikra. Illetve de, ha az illető akarja, nem pedig ha kérik, kényszerítik rá. Ő próbálkozik, ha veled van, nem gyújt rá, szerintem ezt értékelned kellene.

2012. nov. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem azzal van abaj, h cigizik, ezt elfogadtam, hanem azzal, hogy akkor teszi, amikor velem van.Miután találkoztunk, tegye, vagy amikor nem taléálkozunk tegye, de ne abban a heti kb 20 órában, amikor együtt vagyunk.
2012. nov. 25. 20:07
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem is kértem rá, hogy tegye le, ígyis drasztikusan csökkentette a heti adagját, amiért büszke vagyok rá!
2012. nov. 25. 20:08
 8/13 anonim ***** válasza:

Az én párom is dohányzik, és utálom, hogy cigizik. 6 éve vagyunk együtt, volt egy időszaka, kb 3 hónap, amikor a KEDVEMÉRT lerakta volna a cigit, csak volt egy nagyobb balhénk, és hát a függőség nagy úr...

Azóta sem sikerült ilyen eredményt elérnie, azzal meg hogy rágom a fülét, hogy ne cigizzen, legalább akkor ne, amikor velem van, csak rosszabb, folytonos konfliktus téma. Mostmár hagyom az egészet, gyújtson ha akar, csak annyira azért figyeljen, hogy ne rám hordja a szél a füstöt. Csókot nem kap utána, ezt el is fogadta. A cigis kezét nem fogom, ez is benne van. Apró kompromisszumok, amikkel nagyjából elviselhető, hogy dohányzik. A tudatot, hogy folyton mérgezi magát, viszont sosem fogom tudni elviselni... féltem, hogy majd 40-50 évesen lesz majd valamilyen következménye annak, hogy dohányzik, azt pedig nem bírnám ki.

2012. nov. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Igen, a tudat a legrosszabb:/

Hát én nem vagyok hajlandó ilyen kompromisszumokra, mint te, hogy elöttem is csinálhatja, mert ha látom, akkor mintha elgyengülnék, görcsberándula gyomrom:/

Lehet majd idővel képes leszek "megengedni" neki, de még nem.

2012. nov. 25. 20:31
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Megértelek egyrészt,mert gondolom utálod a dohányzást. Nagyon rosszat tesz a tüdőnek,májnak de még a körülötte lévő dolognak is. Én nagyon utálom a dohányzást,nagyon ellene vagyok. Viszont ne ez döntsön a kapcsolatodban,ne ezért szakíts vele!

Ha szereted-márpedig le is írtad hogy szereted-akkor nehogy ott hagyd e miatt!!

E miatt tényleg nem éri meg,hogy tönkre menjen a kapcsolatot. Ha ő ezt szereti,akkor csinálja,magának tesz rosszat. Gondolom ez a gond,hogy rossz neked,hogy "megmérgezi" magát. Millió ember dohányzik,ezt el kell fogadni. Lehet hogy a többi barátnőid is cigizni fognak.

Szerintem ne parancsolgass neki,mert nem lesz jó vége. Mert előbb utóbb őt is zavarni fogja,hogy megmondod neki mit csináljon.

Fogadd el őt olyannak,amilyen,ez ne álljon közétek!! Elhiszem hogy félted az ő és a te egészségedet,de akkor is!

2012. nov. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!