Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez a végső szakasz. Hogyan...

Ez a végső szakasz. Hogyan győzzem meg?

Figyelt kérdés
Körülbelül fél éve került szóba a ló vásárlása a családban. Most egy éve lovaglok és az edzőm megígérte, hogy besegít a saját lóval, magyarán tovább képez engem is és a lovat is. Heti 2x-3x járok ki, de ha lenne lovam, megegyeztünk, hogy heti ötször, hatszor kimennék. Nagyon nagy a felelősségtudatom, ezzel nincs is baj. A ló ára és a bértartás sem okoz nagy gondot, anyagi szempontból megengedhetjük magunknak. Anya kikötése az volt, hogy csak akkor veszünk lovat, ha felvesznek az első helyen megjelölt gimnáziumba, amire ma sor is került. Ma felhoztam neki a témát, de egyfolytában terel. Viszonylag jól viselkedek, néha nincs rendben a szobám, de különösebb baj nincs velem. Anya azonban félt is a lovaglástól, nem szereti annyira a lovakat. Mivel győzzem meg arról, hogy nem lesz bajom? Kobakot bent is hordok, terepre pedig herincvédőt.

2013. márc. 6. 15:32
 1/7 A kérdező kommentje:
*gerincvédőt
2013. márc. 6. 15:33
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy szülő számára komoly dolog, nekem is ez volt. Én ezt csináltam: nem győzködtem, hanem csendben maradtam, még aznap felmentem a netre, hogy a használt felszerelésekről érdeklődjek, kiszámoltam, hogy kábé mennyibe fog fájni, aztán leültem anya elé, és elbeszélgettem vele erről nem hisztiztem, hanem leültettem az asztalhoz, és elmondtam neki az egészet, hogy mennyibe fog kerülni, hogy kijön-e ez nekünk és mikor láttam, hogy közbe akar szólni, elmondtam neki, hogy én teljesítettem a feladat rám eső részét. látta rajtam, hogy komolyan gondolom, és azóta is van egy édes pacim! :)
2013. márc. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Emyke031 ***** válasza:
100%
Én anno a neten konkrét lókeresési akcióba kezdtem így. Összeírtam pár lovat, ami tetszett. Addig "jártam anyum nyakára", h nézd ezt, meg azt a lovat, hogy végül rábólintott a dologra. :)
2013. márc. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 FannaL ***** válasza:
100%
Csak félt, mert ez nem egy motor vagy egy olyan tárgy ahol csak te csinálhatsz hülyeséget, hanem a ló is kiugorhat alólad. Mondd el neki, hogy ez az élted és kibírod a vele járó rizikót. Akkor elmondja anyud , hogy mennyire veszélyes ez a "sport" és próbálna lebeszélni róla.(Közbe te meg csak bólogatsz.) És még vagy egy hétig nyavalyogsz neki és beszélsz arról, hogy mennyire jók a lovak és a lovaglás, aztán majd eldönti, hogy vesz vagy nem vesz.
2013. márc. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nekem már van konkrét kiszemeltem, összebeszéltünk az edzőmmel is :) mindenkinek ment a zöld kéz, de még várom a válaszokat :)
2013. márc. 6. 15:49
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, szerintem semmivel nem lehetsz hatékonyabb, minthogy jól kiműveled magad a témában, és leülsz vele beszélni, meghallgatod az ő érveit is, és el is gondolkodsz azokon (!!!), és normális válaszokat adsz rá, elmondod neki, hogy gerincvédővel meg kobakkal nem több az esélye annak, hogy bajod lesz lovaglás közben, minthogy mondjuk autóbalesetet szenvedsz. (Szerintem ez "ez az életem" egy szülőnél nem túl jó érv...) Esetleg ha tényleg nagyon nem megy, elgondolkodhatnál egy feleslovon. Barátnőmnek végül úgy mentek bele a szülei, hogy először felest kapott (szabadkezet is a lóval való foglalkozáshoz), és látták, hogy tud vele mit kezdeni, meg nem megy a tanulás rovására, és 2 hónap után meg is kapta a lovát.
2013. márc. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Elesel az utcán és eltöröd a bordád vagy a lábad, kezed, mert kapásból betonra esel, ha rosszul esel, akkor csúnyán megütöd magad - ez persze a lóra is igaz, de a síelés se különb például.

Ha enged lovagolni, nem lesz más az sem, ha saját lovad van - ugyanúgy eshetsz arról, mint egy iskolalóról, de sokkal olcsóbb lesz a lovaglás így, mint iskolalovon heti 6×, illetve magyarázd el neki, hogy egy ló fejleszti az egyensúlyérzéked, a felelősségtudatod, stb... :)

2013. márc. 6. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!