Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan kell segédszárral...

Hogyan kell segédszárral lovagolni?

Figyelt kérdés
Az edzőm azt mondta hogy ült a lovaom segédszárral, és nagyon tetszett úgy neki. Hogy kell helyesen használni? Emellett pontosan melyik ujjak közé kell úgy fogni a szárat? Mert van aki a gyűrűs és a középső ujj közé fogja ilyenkor a sima szárat, a segédszárat meg a kis és a gyűrűs ujj közé. Van aki viszont ugyan úgy a kis és gyürüs ujj közé fogja a sima szárat, a segédszárat pedig le a kisujja alá. Szóval légyszi segítsetek! Emellett megkérnélek titeket hogy csak hozzáértők válaszoljanak, én sem most kezdtem lovagolni.

2013. márc. 6. 21:10
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
TÉNYLEG? És ez szerinted engem érdekel? Ide figyelj lovagolok 12 éve egyetlen kérdésem a segédszárral kapcsolatos. Nem érdekel mindenki kínja baja és a történeteitek sem. Bízom az edzőmben mert elég komoly szintre eljuttatott. Nagyon örülök hogy te kedves válaszoló kényszeresen közlesz ilyen dolgokat, amik engem messziről nem érdekelnek. Lesz*rom a kis történeted az ismerősödről, lesz*rom hogy soknak találod a 4000 Ft-ot vagy nem, és lesz*rom hogy milyen lovon lovagolsz. A kérdéssel kapcsolatban van valami hozzáfűzni valód? Köszönöm.
2013. márc. 9. 01:24
 12/13 anonim válasza:
53%
Úristen ember gondolkodj már....Pattogsz mindenkinek, nemhogy megköszönnéd, hogy próbálnak segíteni neked te szerencsétlen. Nagyon tetszett neki segédszárral? Bízol benne? Hát akkor ne verd itt magad, pláne ne kedves embereknek és olyanoknak akik jó szándékkal írtak (pl. Valetta és a többiek) Gépen keresztül elmondanám, hogy beképzelt vagy. Rakd a lovadra a csilivili segédszárat, kényszerítsd keretbe, nehogy már egy kicsit is az ő helyzetébe is belegondolj. Sajnálom a világot, hogy léteznek ilyen emberek...-.- puszika.
2013. ápr. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Sok buta ember hasznalja hibasan es feleslegesen a lovara, de ezt nem kell tőlük eltanulni. Azert csinaljak, mert azt hiszik hogy ez megoldás lesz arra, hogy szàron tudjanak lovagolni. Csak becsakpjàk magukat, hamis keretben lovagolnak es nem fejlődik a kezük. Ne àllj be velük egy sorba a segedszàrhoz legalabb olyan finom kez kell mint a nagykantàrhoz, es kizarolag a csillagvizsgálós (nagyon magyas fajtartású lovak) lovakra hasznaljuk helyes esetben - ha mar nincs mas megoldás-, akkor is csak maximum 15 percig, hogy a ló a szàrhuzasra előre lefelé dolgozzon. Utana fokozatosan a szàr veszi at a szerepet. Aki nem erre hasznàlja a pàlyàn a segedszàrat, az hibasan hasznàlja, es elég sok bajt csinal vele.
2015. jan. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!