Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Érdemes lovat venni úgy, hogy...

Érdemes lovat venni úgy, hogy nem tudok lovagolni?

Figyelt kérdés
Még nem tudok lovagolni, de majd szeretnék megtanulni viszont sok rosszat olvastam az iskola lovakról és sok lovardánál láttam olyan lehetőséget, hogy saját lóval. Persze, ha ellenzitek akkor csak az után veszünk lovat, hogy megtanultam lovagolni (tudom, hogy évekig is eltarthat)
2013. febr. 28. 23:16
1 2
 1/18 anonim válasza:
85%
Szerintem legalabb jojj bele, es csak azutan vegyetek! :)
2013. febr. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Inkább érdeklődj utána, hogy melyik lovarda jó a közeledbe. Normális helyen először nagyon nyugodt lovakat fogsz csak kapni, tanulásra teljesen jók. Most mi alapján választanád ki? Ahhoz is kell valamennyi tudás, hogy kiválaszd a neked megfelelő lovat. Aztán majd úgyis eldőlne, hogy egyáltalán tényleg tetszik-e a lovaglás, edződdel is megbeszélhetnéd, hogy szerinte mikor vagy olyan szinten, hogy lovat vegyél.
2013. febr. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Kicsit hülyén fogalmaztam. Persze ennyire nulla tudással nekem se lenne jó és a lónak sem, ha vennék egyet. Még sosem volt kutyánál nagyobb állatom szóval a tartásukról is sokat kell tanulnom. haladó szinten esetleg bevállalnám. Amúgy 170 centi körül vagyok kb. mekkora ló jó nekem?
2013. febr. 28. 23:53
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ha a pénzetek megvan rá és arra is van keret, hogy jó helyre vigyétek bértartásba, s legyen egy edző, aki rendszeresen lovagolja a lovadat és oktat téged is, akkor vehetsz lovat.

Viszont azt érdemes tudni, hogy akkor fogsz jól megtanulni lovagolni, ha többféle lovon is lovagolsz. Ha ez is megoldható, miért ne?

Nekünk van tanítványunk, aki elég korán kapott pacit, de lovagoltuk neki rendszeresen, versenyen is mi mentünk vele először, ő is rendszeresen lovagolt a saját lován is, meg a mieinken is. Ez így jól bevált, mindenki profitált belőle.

2013. márc. 1. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Emyke031 ***** válasza:
100%

Mindenképp érdemes előtte lovagolni járni, minél több alkalommal hetente(3-4), így hamarabb belejössz (-fél év alatt már sokat lehet tanulni). :)

Valóban, az anyagiakat nagyon át kell gondolni (oltások,havi költségek,stb).

Fontos lenne, hogy sokat megtudj a tartásukról, szükségleteikről, mielőtt belevágsz. :)

170cm-hez egy kb. 165-170cm-es marmagasságú ló jó lehet, de azért a súlyod is számíthat valamennyit. Vannak, akik a kifejezetten nagy lovakat kedvelik, vannak akik a kisebbeket. Érdemes lenne kigondolni, hogy szeretnétek-e majd vele kezdeni valamit a későbbiekben(fellépések,verseny,...) -így akár konkrét fajtát is kereshetsz majd.

2013. márc. 1. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Valletta ***** válasza:
100%

Olyan formában, ahogy Gabka is írta, érdemes. Tehát be kell adni egy olyan bértartó helyre, ahol van nem csak színvonalas oktatás, hanem olyan szolgáltatás is, hogy néha átlovagolják, képzik a lovat. Mert ha a lovas kezdő, akármilyen jól felkészített lovat félre tud lovagolni két hét alatt.


Otthon tartásban ne is gondolkozz, az úgy nem fog menni.

2013. márc. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Pivekla ***** válasza:
100%

Nem olvastam végig az eddigi kommenteket, tehát lehet hogy már volt hasonló okfejtés, de azért:


Én semmiképp sem tántorítanálak el a lóvételtől, még akkor sem ha kezdő vagy. :)

Persze nyilván sokkal könnyebb és sokkal jobban átlátható az egész "rendszer", ha évek óta benne vagy, jobb az ítélőképességed, stb., de nem egy ismerősöm van aki teljesen kezdőként kapta a lovát és mára nagyon harmonikus, ügyes páros lett belőlük.


Ebben az esetben, ha kezdőként szeretnél lovat vásárolni, a ló előtt a megfelelő helyet kell megtalálnod ahol segítenek neked felkészülni, illetve ha már ott lesz a ló akkor támogatnak mindenben amíg bele nem jössz, no meg természetesen oktatnak is.

Érdemes lenne az adott helyen néhány leckét venned mielőtt kijelented hogy "kezdő vagyok, akarok egy lovat, és ide szeretném hozni", mert nem hiszem hogy így komolyan vennének. :)

Néhány lovaglóóra után vázold fel az oktatódnak, hogy azért kezdtél el oda járni mert bár kezdő vagy, lovat szeretnél vásárolni, és (amennyiben szimpatikus a hely) náluk szeretnéd tartani.

Megkérheted hogy mutogasson körbe mindent, milyen szolgáltatásokban részesülnek a bértartók és milyen áron, ha ezt lefixáljátok akkor lehet lovat keresgélni.

Ebben is kérj segítséget, ha találsz interneten olyan lovat amelyik szimpatikus akkor írd ki egy lapra a leírást, elérhetőséget meg esetleg nyomtass róla 1-2 képet és vidd be megmutatni, kérd ki az oktatód véleményét. Amennyiben van lehetőséged interneten tartani vele a kapcsolatot úgy még egyszerűbb.


Ha találtok egy olyan lovat ami ránézésre megfelelő lenne neked akkor az oktatóddal (meg a szüleiddel) menjetek el megnézni, kipróbálni, és ha minden rendben akkor lehet elhozni.


De egy ló nagyon nagy felelősséget és biztos anyagi hátteret igényel, mindent nagyon pontosan át kell gondolni mielőtt a birtokodba veszel egy 600 kilós állatot aki rád van utalva.

Amit leírtam az csak nagyon vázlatos, ennél jóval több szervezkedésre lesz szükségetek, de nem lehetetlen!


Sok sikert!


Akár szerintem majd ide is linkelhetsz lovakat amik tetszenek, vannak itt olyanok akik érdemben hozzá tudnak szólni és javaslatokat tenni. :-)

2013. márc. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Annyiban nem, hogy ha megvettél egy lovat, az a Te felelősséged - minden nap mozognia kell, megkapnia azt, ami neki "jár". Egyfelől, másfelől mivel még nem értesz hozzá, nem tudod helyesen megítélni, milyen fajta lóra vágysz majd, ugrólóra, teljesítménylóra, nyugodt, kiegyensúlyozott díjlóra, tereplóra, túralóra... Persze mind megtanítható bármire bizonyos fokig, de mégse ugyanaz. Ráadásul kezdőként még könnyű belesétálni olyan hibákba, hogy megveszel egy idegbeteg, de épp benyugtatózott, vagy kehes, patahibás lovat... Szerintem érdemes alapszinten megtanulni legalább, ha mást nem, stabilan tudj lépni-ügetni, addigra legalább azt láthatod, hogy akarod-e ezt folytatni - ha megveszed, és két hét múlva leesel egyszer, és úgy döntesz, nem akarsz visszaülni ott és akkor (ilyenkor később könnyen lehet, hogy még annyira se akarsz majd), akkor mi lesz a lóval? :)
2013. márc. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
47%

Erre még nem vagy felkészülve, nulla az ítélőképességed, kábé annyit tudsz, hogy 'milyen cuki packó!" ezzel pedig semmire sem mész. gondolj bele, neked milyen lenne, ha egy tök kezdő ülne rád, nem tudna rendesen gondozni, sőt, még akkor sem, ha minden szakirodalmat elolvas róla. Ide sok dolog kell:

-felelősségtudat

-rutin

-tapasztalat

-ítélőképesség

-megfelelő anyagi helyzet, ugyanis ha a ló megbetegszik azt nem lehet félvállról venni! Még egy megfázástól is meghalhat! Aztán ott van a patkolókovács, ugye az orvos, az edző, a megfelelő mennyiségű takarmány, a megfelelő hely, lehetőleg legelő, a ló társas lény, tehát + egy póni (minimum), felszerelés, felkészültség és még egyszer: TAPASZTALAT!! Tegyük fel, hogy látsz egy szép frízt ( [link] ) és azt mondod rá: "ez gyönyörű, megveszem!" de ezek a lovak érzékenyek, leginkább fogatba jók, és a sörényüket kifésülni egyenesen lehetetlen! Még azt sem tudod, hogy milyen szakágat fogsz választani, és ne mond azt, hogy már tudod, mert nem tudhatod! Mi van, ha nem tetszik az a sportág? Akkor mihez kezdesz szegény lóval? És nem csinálhatod azt szegény állattal, hogy "ááh, most nincsen kedvem kimenni, mert sáros idő van/meleg van/fázni fogok,/inkább gépezek/egyszerűen nincsen kedvem/stb...

Komolyan készen állsz egy ló megvételére?

mert ha elmész egyet megvenni, akkor ezekre kell figyelni:

vannak-e papírja, milyen a származása,

milyen fajta,

milyen vérmérsékletű,

milyen szakágban mozog,

milyen nyugodt,

ki kell próbálni vásárlás előtt (a lovaglást, a futószárazást, a hevederhúzást stb...)

vinni kell állatorvost, hogy egészséges-e (és itt megjegyezném, hogy egy betegség nagyon kemény pénzeket vihet el)

vinni egy tapasztalt ismerős lovast, hogy megmondja tetszik-e a mozgása, stb...

Egy sz, mint száz: Nem állsz készen egy lóra!!!

2013. márc. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Valletta ***** válasza:
100%

Utolsók: nem kell így túlreagálni.

Egy szóval nem írta a kérdező, hogy egyedül szeretne magának lovat vásárolni. Arról szól a kérdés, hogy lehet-e így lova és igenis lehet lova, megtanulhat lovagolni a sajátján is. A vásárláshoz meg majd kikéri valakinek a véleményét, aki ért hozzá.

2013. márc. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!