Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ezen a videón miért tartja...

Ezen a videón miért tartja szinte függőlegesen a pálcát a lovas? Mi haszna van ennek? Nem baleset veszélyes? :S:O


2013. márc. 8. 16:33
1 2 3 4
 11/34 Valletta ***** válasza:
42%

Végre valaki, aki érti...


Utolsó előtti: nincs még egy olyan lovassport, vagy a lovaglásnak olyan ága, amelyik jobban megőrizné a lovak egészségi állapotát, mint az, mint amit a videón látsz. Pont ma posztolta a Göblyös a zablaeskengyel blogon, hogy volt szerencséje munkában látni egy 26 éves magasiskolai szinten képzett lovat, tökéletes egészségi állapotban. Egyébként a videón látható ló, Hugin (ha a videó 2010-es) 24 éves (ma már 27), fiatalon három lábát törte, már 15 éve teljesen vak és mindennek ellenére nem csak, hogy felépítették, hanem ezzel a roppant természetellenes és kínzó lovaglási móddal a mai napig magasiskolai feladatokat teljes egészségben képes végrehajtani. Ez a leglókímélőbb lovaglási mód a világon.


Egyébként nagyon szomorú, hogy a mai lovasok - Magyarországon legalábbis - nem tájékozódnak, csak arról, amit képükbe nyomnak (lásd természetes lóképzés például), de nem csak a klasszikus alapokról, az eszközök valódi céljáról és használatáról semmi fogalmuk nincsen. :(

2013. márc. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:

8. - tudod, mi viszi szét a ló ízületeit? A galopp meg az ügető, kisebb mértékben az ugrósportok, de amit a videón látsz, az a legjobb és legkíméletesebb a ló számára.

Az meg mi, hogy ez nem természetes? Ja, a kutyának se természetes, hogy kennelben van, de még az se, hogy egyáltalán van gazdája, meg a macskának se, mert az a cirka pár ezer év, amióta háziasítva van, le van ejtve magasról. Vágjuk ki az összes állatot a francba, aztán romboljuk le házaink, azok se természetesek, és vissza a fákra!

Már ne haragudj meg, de a ló a maga idejében az emberi társadalmak, civilizációk kialakulásának zálogai voltak, ott jöttek létre nagyobb városok, államok, ahol fejlett volt a lótenyésztés, és a hadászat egyik legjelentősebb része ez volt, ami egészen az I. világháborúig elég stabilan tartotta is magát - ha nem ülünk rá, még vígan visszamehetünk a susnyába megverekedni a legközelebbi barlangért.

2013. márc. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:

Valetta: azért a természetes lókiképzés sem hülye dolog, csak egy másik út, de attól még, hogy a sok fanatikus "necsörelhorsmenshipes" tini..... kikiáltja, hogy fúúúúúj zabla, és bizalomszeretetpuszcsiláwcsiszercsivan, lehet azt is jól csinálni, és nem arról beszélek, hogy húazta egy kötőfékkel körbekörbe bír menni a karámban, hanem hasonló módon magasiskolai elemeket lehet végrehajtatni a lóval (szintén nem a kontrollálatlanul lovaikat ágaskodtató nyomorékokról van szó). Én ismerek Mo-n elég híres természetes lókiképzőket, egyikük sem állítja, hogy a zabla (Vagy akár a feszítőzabla, sarkantyú) rossz dolog lenne, sőt. Szerintem aki intelligens az nem ítéli el sem az angol, sem a természetes lókiképzés módszereit, mindent lehet jól is meg rosszul is csinálni. Annak ellenére, hogy erősen hajlok a természetes lókiképzés irányába is, ez a videó szemet gyönyörködtető számomra. :)

10-es voltam. :)

2013. márc. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 Valletta ***** válasza:

A sportok közül valóban az ugrást követelők terhelik leginkább a lovat, azt követően szerintem pedig az iskolalovak, illetve hobbilovak vannak nagy veszélyben, mert a sportlovakra azért eléggé vigyáznak. A sok orrán tötyögő, hozzá nem értő és érteni nem is akaró lovas szerencsétlen lova, a nyakát feldobva, hátát beejtve, elengedtetés nélküli lovaglása körbe-körbe vagy épp árkon bokron át. És teljesen mindegy, hogy mi van a ló szájában, van-e pálca a lovas kezében, a helytelen lovaglási mód fogja 15 éves korára lerokkantani a lovat.


Sajnos szemtanúja voltam, ahogy egy természetességre ráizguló lány a lóból "íjászlovat" "képzett" (=lépés-vágta jármódok váltogatása nyakszíjjal, nagyon büszke volt magára), annyira szét volt esve állandóan a ló, annyira terhelte az elejét, hogy két év után komoly lábproblémák léptek fel. Pedig nagyon szerette azt a lovat, de a szeretet nem elég, én meg hiába jártattam a számat mikor annyira lazák voltak, hogy majd' felbuktak. Szerintem a mai napig nem fogta fel a dolgot.

2013. márc. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 Valletta ***** válasza:
13-as: nekem alapvetően nincsen bajom a természetes képzéssel, csak azt felejtik el sokan, hogy a módszer modern atyja, Monty Roberts a fél órás csatlakozás és miegyéb után felszerszámozza a lovat és felül a hátára. A szerszámmentességnek véleményem szerint úgy van értelme, hogy kíméletesen képezzük a lovat addig a maximumig, amíg az adottságai engedik vagy amíg a tulajdonos szeretné, és onnantól kezdve lehet egyre finomítani, leépíteni a segítségeket, elhagyni a szerszámokat. Ahogy pl. Isabell Werth díjlovas is képes nagydíjas feladatokat lovagolni kötőfékkel: http://www.youtube.com/watch?v=FMo-w69I0WA
2013. márc. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
13%

Valletta vicces hogy rajtam veszekdsz ;D és ha annyira baromira nincs szüksége a pálcára, miért van nála?! Mellesleg a ló így sokkal jobban látja de ne zavarjon... Hozzánk került egy fríz herélt egy szaragasiskolai helyről, és max szorosan a combra fektetve viselte el a zablát... Mert így tartották nála is.. Viszon szükség volt rá, mert annyira ellustult a sarkantyútó/pálcától... Meg persze a szája is fel volt törve... Khm. És ezzel nem, nem vagyok minden magasiskolai lovaglás ellen meg díjlovaglás ellen, de azt felháborítónak tartom, hofy manapság csak a szinte szadista számba sorolható díjlovasoknak van esélyük olimpiát nyerni... És Valletta, én is lovagolok 4 éve, először angolban, majd westernben, de szerintem én abban különbözök itt egy pááár embertől, hogy én nem feltétlen mélyen alárendeltnek tekintem a lovam, hanem közelebb van az egyenrangú társhoz.

Ja, várom a lepontozást :DDD

~ by 2. :$

2013. márc. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
B+ hülye telefonom :D *magasiskolai :')
2013. márc. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:

4éve.. az aztán hosszú idő az alatt tényleg meg lehet ám tanulni lovagolni.. :')

Akkor most agárkodjak a 13évemmel meg hogy saját ló van háznál vagymi?:D (15leszek..)

A videó nekem baromira tetszett.. nagyon finomak a segítségei.. a pálcát nem tudom.. ja és a környékünkön is van necsörelhorszenship görl..a lova lábainak a röntgen képét nem szeretném megnézni.. :')) De persze a facebook tele van képekkel..:')

2013. márc. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
0%

Mert nyilván a díjlovaglás arról szól, hogy a combodra fekteted a zablát (pálcát...?), feltöröd a ló száját, és teljesen immunissá teszed a lábsegítségekre. Még jó, hogy vannak itt olyanok, akik tudják, hogy ez a Sátántól való dolog,é s mivel a díjlovaglás (inkább az idomítás) az összes többi sportág, de egyáltalán a lovaglás alapja is, ezért a legjobb az lesz, ha levágjuk az összes lovat, ezzel elkerülendő, hogy bármelyiknek is szenvedés legyen jussa. Már a kommunisták is megmondták, hogy le kell lőni mindet, és mehetnek kutyakajába.

Ne érts félre, persze, van, aki vérprofi és szétviszi a lova hátát, de szerintem aki ténylegesen díjlovagolni akar, arra nem az a jellemző (és itt most nem arra gondolok, akinek max fél éve van, hogy a lovából elsőosztályú díjlovat faragjon, bármi áron).

2013. márc. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
Jó hogy én vagyok a téma :D
2013. márc. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!