Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ezen a videón miért tartja...

Ezen a videón miért tartja szinte függőlegesen a pálcát a lovas? Mi haszna van ennek? Nem baleset veszélyes? :S:O


2013. márc. 8. 16:33
1 2 3 4
 21/34 Valletta ***** válasza:
72%

Én a helyedben inkább szégyellném magam, hogy négy év után sem ragadt rád annyi tudás és tisztelet a lovak és a kiemelkedő tudással, érzékkel megáldott lovasok iránt, hogy egyáltalán képes legyél értelmes diskurzust folytatni a témáról.


Értelemszerűen abban a pillanatban nincs szüksége a pálcára. Ezt nem nehéz ésszel felfogni szerintem. Ha ismernéd a lovak látását, amihez nem kell 4 év, csak 1 perc ránézi egy ezt ábrázoló képre, akkor tudnád, hogy a ló oda nem lát.


Magasiskolánál, de még klasszikus képzésnél sem nem fektetik a combra a szárat. Soha. Mert gondolom ezt szeretted volna írni a zabla helyett...


Ennek a videónak még mindig semmi köze a díjlovagláshoz, mint sporthoz. Az égvilágon semmi köze hozzá.


Ezek a lovasok sokkal jobban tisztelik a lovakat, mert ők például értenek hozzájuk, veled ellentétben. Épp ezért képesek még huszonévesen is a létező legnehezebb gyakorlatokat hihetetlen könnyedséggel végrehajtani.


Egyébként nem igazán van értelme veled diskurálni, de hátha tanulsz valamit, ha nem is a lovardában, ahová jársz, de legalább ezen az oldalon.


Itt egy másik gyönyörű videó arról, hogy a a piaffot és a legnagyobb összeszedettséget követelő levade-ot milyen lókínzó módon, a ló száját széttépve, a farán a pálcát széttörve mutatja be a fenti úriember. Azoknak, akik kedvelik a művészeteket: http://www.youtube.com/watch?v=kzKZlKgs720

2013. márc. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
13%
Pálcát akartam írni nem szárat :"""D Te is okos vagy :D
2013. márc. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 Valletta ***** válasza:

"szorosan a combra fektetve viselte el a zablát... Mert így tartották nála is"


Szóval a pálcát. Csak sikerült! Így viszont semmi értelme annak, amit írtál. Javaslom lovagoljál még 4-8-16 évet, hátha ragad rád valami.

2013. márc. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
Kerülni a konfliktusokat.. Megmagyarázni mindent :D Ez megy neked. Én beismertem hogy véletlen elírtam, te meg ezen rágódsz, és menekülsz a problémáj elöl. Igen elírtam, mert 3. napja nem alszok :D Am nem hiszem hogy a kérdező ilyen 'válaszokra' vágyott :)
2013. márc. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 Valletta ***** válasza:
Akkor magyarázd már meg nekem légyszíves, hogy mit is akarsz ezzel az értelmetlen mondattal mondani. A combra szorított pálcának mi köze ahhoz, ahogy a videóban a lovas fejjel lefelé, felfelé mutatva tartja a pálcát?
2013. márc. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
Akkor épp nem a videóról beszéltem hanem a feszítő-pálca-sarkantyú trió miatt elrontott lóról
2013. márc. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 Valletta ***** válasza:

"szorosan a combra fektetve viselte el a zablát... Mert így tartották nála is"


Akkor mi az az "így"? A videóban fenn van a pálca, szóval ennek semmi értelme.

Egyébként a helyesen tartott pálca - ha láttál már olyat - a ló csánkja irányába mutat, tehát értelemszerűen a combon fekszik...

2013. márc. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
erre magamtól is rájöttem :D Am az 'így' az a felfelé. Elismerésem, tudsz te kötözködni :DD
2013. márc. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 Valletta ***** válasza:
És ha felfelé tartja akkor az hogyan simul hozzá a combjához?? Komolyan, ehhez már IQ-t kéne vesztenem...
2013. márc. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
ha figyelmesen elolvasnad az irasom... De a draga Valletta kedveert elmagyarazhatom megegyszer :') A friz hereltet mindig feszitovel, sarkantyuval, felfele tartott palcaval lovagoltak tehat mar undorodott ezektol az eszkozoktol, es nem tudta a feje felett lebego palcat elviselni, max ha szorosan a combra volt fektetve... Bocsi az ekezethianyert, megelegeltem a telefonos irast :D
2013. márc. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!