Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen felszerelés kell a...

Milyen felszerelés kell a lovagláshoz?

Figyelt kérdés

2013. márc. 12. 17:17
 1/7 A kérdező kommentje:
elmehetek lovagolni milyen felszerelést kell vinnem.
2013. márc. 12. 17:19
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha lovardába mész akkor semmit.Csak feszes nadrágba menj,ne farmerbe!és lehetőleg csizmába,aminek van egy pici sarka(ne tűsarok...)
2013. márc. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Első alkalmakkor semmi különös, azt vedd fel, amit az első mond. Hozzátenném még, hogy ne vegyél fel még leggingst vagy rövidnadrágot, mert a nyereg kidörzsölheti. Rendes lovaglófelszerelés: lovaglónadrág, vagy bokacsizma és lábszárvédő, vagy magasszárú csizma. Kobak ajánlott, gerincvédőt kevesebben hordanak, de nem rossz ötlet.
2013. márc. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
* kidörzsölheti a lábad
2013. márc. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Emyke031 ***** válasza:

-Van ahol nem adnak... KOBAK - kötelező (18év alatt). -Meg kell kérdezni.

Lapos, vékony talpú cipő (nem recés)- jó ha vízhatlan(sár esetén), lábszár fele szűkülő, de NEM szúk nadrág(kényelmes, rugalmas legyen, de ne csússzon). +Esetleg kívülre: rátűrt hosszú zokni(v. lábszárvédő).

2013. márc. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A legfontosabb: kobak, vagy 3 ponton rögzített bukósisak (pl. biciklis) - van ahol a lovarda biztosítja, de szerintem jobban jársz egy sajáttal (amibe nem izzadtak bele mások)

Gerincvédő: már sok lovardában (a kobak mellett) ez is kötelező.

Nadrág: legyen hosszú, nem túl bő és a belső részén ne legyen varrás, mert az kidörzsölhet. Így néz ki az igazi lovas nadrág: [link] De egy kényelmes melegítő nadrág is jó lehet.

Cipő: a lényeg, hogy a talpa sima legyen (ne legyenek rajta recék). Ezen kívül jó ha van rajta egy pár centis sarok.

Ruha: öltözz rétegesen, kényelmes ruhákba

Zokni: ha nem csizmában lovagolsz, érdemes sízoknit felvenni, mert így a kengyel szíja nem csípi be a vádlidat. Vannak akik lábszárvédőt hordanak.

Ha hosszú távon szeretnél lovagolni, érdemes beszerezni lovasboltokban rendes ruházatot (főleg nadrágot és cipőt vagy csizmát).

2013. márc. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Pivekla ***** válasza:

Szerintem az első néhány hét vagy hónap után érdemes beruházni lovasfelszerelésre. Mégpedig azért, mert egy vagyonba kerül minden, és ha időközben kiderül, hogy a lovaglás mégsem a Te utad, nem olyan mint vártad, akkor nagyon sok pénzt kidobtál fölöslegesen.

Az első lovaglóórákhoz elég lesz egy mackónadrág/cicanadrág, a lényeg hogy kényelmes, sztreccses, nyúlós anyagból legyen, valamint egy olyan cipő vagy csizma amely nem túl bumszli, tehát semmiképp sem edzőcipő vagy bakancs.

Előnyös, ha van olyan kis sarka mint a lovaglócipőknek és csizmáknak:

[link]


Ez a sarok lecsökkenti annak az esélyét hogy a lábad beleszoruljon a kengyelbe. (100%-osan természetesen nem tudja megakadályozni)

A kezdő lovasoknak kobakot szokás adni a lovardában, így neked erre sem lesz gondod, ahol ezt nem tudják biztosítani a lovaglást kóstolgatóknak oda szerintem nem is érdemes menni mert akkor valószínűleg több területen is komoly hiányosságaik vannak.


Ha néhány hét illetve hónap elteltével is úgy gondolod hogy ezt a sportot űzni szeretnéd, akkor érdemes beruházni felszerelésre, akkor is tökéletesen megteszi az olcsó lovaglónadrág, gumicsizma, kobakból sem kell a 200.000-es GPA, semmi sem kell hogy túl márkás vagy drága legyen, a lényeg hogy a lovaglás során komfortot nyújtson és elősegítse a lovon való mozgást, illetve biztonságot biztosítson (a kobak).

Nekem az első felszerelésem emlékszem a Decathlonból volt, nagyon meg voltam vele elégedve és jó áron tudtuk megvenni a cuccokat, de ma már alig-alig vásárolok lovasboltban, inkább az apróhirdetéseket szemezgetem ha kell valami, sokkal egyedibb és márkásabb holmikat lehet elcsípni, jóval olcsóbban. Első vásárláskor azonban én még így is a boltot ajánlanám, ott fel tudod próbálni, megtalálni a neked legmegfelelőbb méretet, illetve az eladók tudnak segíteni a számodra legjobb holmik kiválasztásában. :)

Később aztán majd lehet márkázni, meg rájössz hogy mi az igazán jó, kialakul az igényesség ahogy egyre többet tapasztalsz, de a kezdetekben fölösleges.

Sok sikert és jó lovaglást!

2013. márc. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!