Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csinálnátok a helyemben?...

Mit csinálnátok a helyemben? Lovaglás vagy könyv?

Figyelt kérdés
Van pár lovas könyv amik nagyon érdekelnek és már régóta szemezgetek velük. (pl.: Robert M. Miller: Értsük meg a ló viselkedését, Philippe Karl:Lókiképzés, Dr. Gerd Heuschmann: Ne árts! stb...) Most lehetőségem volt egy kis plusz pénzt keresni és nem tudom melyik lenne a bölcs döntés: menjek és lovagoljam el , vagy könyvet vásároljak. Szerintetek? (kölcsön kérni egyiket sem tudom, könyvtárban már jártam.) Melyik lenne hasznosabb?

2013. márc. 16. 12:07
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Ha lovagolsz, akkor ott mindenre válaszolnak, amit szeretnél tudni, még fizetni sem kell érte külön, ráadásul részt vehetsz ebben a gyönyörű sportban! ;)
2013. márc. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Valletta ***** válasza:
0%
Ki az a lovaglótanár, aki Philippe Karl teljes könyvét elmagyarázza egy vagy két lovaglóóra alatt, kevesebb, mint 5800 Ft-ért (a könyv ára) és még lovaglásra is jut idő? Mert szeretném megismerni!
2013. márc. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
1-2 lovagló óra alatt nem sokat tanulsz..a könyvből többet..
2013. márc. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Valettának igaza van, mindenképpen könyv! Rengeteg tudás van ezekben, amit tényleg nem lehet 2-3 edzés alatt elmondani (ha egyáltalán az oktatódnak van ennyi tudás a fejében - sajnos ma Magyarországon egyre kevesebb az ilyen...), szerintem mindenképpen a könyvekre ruházz be. Később gondolom még úgy is sokat fogsz lovagolni, és lesz lehetőséged tanulni gyakorlatban is, viszont ezek nélkül a könyvek nélkül sokról maradsz le.
2013. márc. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Attól függ hogy most lovagolsz e, milyen szinten vagy és hogy mennyit és milyen intenzíven tudnál lovagolni. Ha ez csak pár alkalom lenne akkor én mindenképp a könyveket javaslom.:)
2013. márc. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ!:)Valletta, Komárom-Esztergom megyében lakok.

Utolsó, igen október óta most ismét lovagolók(egy nyár kihagyása után) heti 1x és a díjlovaglás rejtelmeit tanulom épp. Ebből a pénzből nagyjából 1-1,5 hónapig tudnék heti 2x járni edzésre.

De még nem tudtam dűlőre jutni hogy hogy legyen, szóval várom még a válaszokat!:) és köszönöm az eddigieket!

2013. márc. 17. 17:31
 17/19 Valletta ***** válasza:
5800 Ft a könyv ára. Ennyiből hol adnak 8-12 díjlovas edzést? A könyv megkerülhetetlen, főleg ha a díjlovaglás iránt érdeklődsz.
2013. márc. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
50%
jól van könyvmolyok akkor ti rossz sportágat választottatok :)
2013. márc. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
58%
Kedves amyra... A lovaglás az egyik legnagyobb elméleti tudást igénylő sportág. Az ezekben a könyvekben foglalt tudás jelentősen megkönnyít bármely edző helyzetét, és meggyorsítja a fejlődés lehetőségét. Hiszen annyi információ van benne, amit egy edző több órán keresztül sem feltétlenül tud átadni, és elmagyarázni. Még ha igazán jó edzőről van szó, akkor sem, és itt ez sem biztos, hiszen ebből országos szinten is alig van. Ha te úgy gondolod, hogy a könyveket nem lehet megérteni, akkor talán a saját képességeidet kellene fejleszteni, ha pedig azt mondod, hogy az elmélet nem fontos, akkor te csupán egy örömlovas vagy, aki jó esetben mind a három jármódban fennmarad a lovon (nem tudom hány éves vagy, de a hozzászólásaid alapján a te életkorodban ez még könnyen elfogadható, csak akkor nem tudom mit keresel itt.), de ez nem tekinthető sportnak, így te tévesztettél sportágat... :)
2013. márc. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!