Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 16 éves vagyok, és szeretnék...

16 éves vagyok, és szeretnék egy saját lovat. Nem vagyok még profi lovas, de szeretnék többet tanulni, csak a saját lovamon (többi lent). Érdemes így lovat venni?

Figyelt kérdés
Régebben 2-3 évet lovagoltam folyamatosan, az összes jármódot megtanultam ott. Kimaradt kb. 2-3 év és most ebben a tanévben újra lovagolni járok. Imádom a lovakat és úgy gondoltam megtanulnék ugratni, de a saját lovamon. A tanácsaitokat kérném, hogy nem butaság-e így lovat venni. Válaszaitokat előre is köszönöm!:)
2013. márc. 17. 14:54
1 2 3 4
 1/34 anonim válasza:
39%
sziia:) szerintem egyáltalán nem, butaság. Gyakorlás teszi a mestert :)))
2013. márc. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
9%
Minden elismerésem! 2-3 évig folyamatosan lovagolni, 0-24 órában, az nem semmi!
2013. márc. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
75%
Hát ha van ahol tartsd és fogsz tudni rendszeresen foglalkozni vele, akkor nem butaság.
2013. márc. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim válasza:
54%

Hát....nem tudom. Nekem anyukám azt mondta hogy ilyen dologhoz nagyon nagy felelőség kell. Na és persze sok pénz. Ott van például az állat orvos..patkolás...elszállásolás...vaagy a ló általános szükségletei.(kaja,meg napi foglalkozás...)

Meg persze ott vannak a kellékek is. Nyereg gyeplő és ilyenek. Én is jártam lovagolni :) Nagyon jó volt. Nekem ott azt mondták hogy ha már 5 évet jártál lovagolni, MINDEN NAP!!!! akkor már tudsz lovagolni. De nekünk ott sokmindent megtanítottak. Manapság már nem járok mert a foglalkozás az reggel héttől kezdődik xD szombatonként, tehát annyira nem...

2013. márc. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
0%
ha apuci/anyuci kifizeti, hajrá...
2013. márc. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
0%
Apuci kicsi lánya :D Mit is vártam ettől?! :')
2013. márc. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

Miért lennék apuci kicsi lánya?:)

nem azért kell a ló hogy felnyergeljék nekem, vágtázok rajta fél órát és otthagyom ahogy van. foglalkoznék vele rendesen, járnék ki hozzá természetesen, valamint oktató segítségével tanulnék. Irigység nem érdekel!

2013. márc. 17. 15:27
 8/34 anonim ***** válasza:
87%
ha megfelelő az anyagi keret hozzá és van időd rá akkor nem butaság! amikor mi lovat vettünk,kb ugyanígy voltam,nem volt valami nagy tudásom hozzá,de saját lóval,amit csak én lovagolhattam fénysebeséggel haladtunk előre,én csak ajánlom :)
2013. márc. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim válasza:
0%

Kisanyám! Egy ló tartása nem csak a lovagolásról szól. Az állatot tartani kell valahol (legrosszabb istállókban havi 50-60.000) patkoltatni kell, orvosi ellátás/fogászat (igen ilyen is kell) kaját is kell neki venni (ugye ez a szállásban nincs benne)+ nyereg, kantár...stb. Ja deelöbb persze meg is kell venni a lovat. És ha te olyan lovat akarsz ami még ugrik is... hát az drága.

Szerintem beszéld meg apuval és anyuval, biztos mosolyogni fognak és persze vállalni ezeket a kiadásokat, persze ha van miből, mert ugye az sem kizárt.

2013. márc. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
93%
amúgy nem tudom miért kell ilyen bunkónak lenni! kérdezett valamit és ebben nem volt semmi támadó,de ti meg ilyen paraszt stílusban elveszitek a kedvét az egésztől...gratulálok
2013. márc. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!