Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 16 éves vagyok, és szeretnék...

16 éves vagyok, és szeretnék egy saját lovat. Nem vagyok még profi lovas, de szeretnék többet tanulni, csak a saját lovamon (többi lent). Érdemes így lovat venni?

Figyelt kérdés
Régebben 2-3 évet lovagoltam folyamatosan, az összes jármódot megtanultam ott. Kimaradt kb. 2-3 év és most ebben a tanévben újra lovagolni járok. Imádom a lovakat és úgy gondoltam megtanulnék ugratni, de a saját lovamon. A tanácsaitokat kérném, hogy nem butaság-e így lovat venni. Válaszaitokat előre is köszönöm!:)
2013. márc. 17. 14:54
1 2 3 4
 11/34 Valletta ***** válasza:
23%
Bértartásban egész nyugodtan, ha nem gond a finanszírozása. De azt ne felejtsd el, hogy annál jobb lovassá válasz, minél több lovon ülsz, mert minden ló más és más.
2013. márc. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
88%
Ez a színvonal... Normális helyen a bértartásban benne van a takarmány, és nem gyeplőt veszel neki jó esetben, hanem kantárt. Ha megengedhetitek magatoknak (egy évi tartás 600000 alatt semmiképp nem jön ki bértartásban) akkor én csak javasolni tudom, természetesen edző felügyelete alatt. Saját lóval minden jobb, mint egy szétlovagolt iskolalovon :)
2013. márc. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
0%
Hát.... Lehet hogy megtanulsz lovagolni egyetlenegy lovon... Jaj ne mindjárt irigyelni foglak ._. Ja mégsem... x) Ha az a célod hogy megtanulj lovagolni, ne vegyél lovat. Minek?! Ha megtanulhatsz egy színvonalas lovardában is, úgy hogy több lovon ülsz, és később nem esel le egy idegen lóról rögtön az első kanyarban :"D
2013. márc. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:

Azt ugye ugy vagod hogy hatalmas butasagot irtal?:D

Igen valoban akkor jobb lovas leszek ha barmelyik lovon meg "ulom" a helyem de attol miert esnek le egy masik lorol csakmert nagyreszt a sajatomon lovagolok??:D aztmeg meg se hallottam hogy "minek!?"...

2013. márc. 17. 23:43
 15/34 anonim ***** válasza:
84%

Szia!

Ez nagyon komoly döntés, mert ha egy lovat most megveszel, azt eladni már nem nagyon fogod értelmes pénzért, mivel kezdő vagy.

Szeretnél versenyezni? Akkor arra gondolj, hogy ha leteszed a rajtengedélyt, és elkezded a versenyzést kb 2 év lesz mire eljutsz B3-ba. Ezt akkor ha rendesen fejlődsz, nem vagy abszolút tehetségtelen, és lovad meg tudja ugrani. Egy ilyen ló már milliós érték. És itt bizony kell venned egy új lovat ha tovább akarsz fejlődni, ami meg kb 2x olyan drága mint az előző volt. Amit el kell adni, amitől megszakad a szíved. Vagy pedig elsőre vesztek egy A3-as lovat, ami beáll mire eljutsz x év alatt A3-ba, mert kezdő vagy, használod, és ő már versenyzett előtte. Szinte mindenki 2 vagy több lóval szokta megoldani ezt, de ehhez nem kevés pénz kell, és a legszörnyűbb a világon amikor látod a lovad ahogy elhúzzák futóval, és tudod hogy soha nem jön vissza mert már másé. Próbáld meg először egy bérelt lóval, azzal elkezdhetsz versenyezni, aztán ha már vagy egy jó B2-es szinten lehet komolyabb lovat is venni, mert onnan már igazából ráéreztél a lényegére. Persze ez sem lesz olcsó, és ez is nagyon rossz lesz amikor vissza kell adni, de nem kerülsz egy olyan helyzetbe hogy van egy lovad amit nem akarsz eladni mert szereted, és ezért mész 10 évig B3-ban.

Ha pedig nem akarsz versenyezni, akkor igazából mindegy mikor veszed. Keress egy hobbilovat, próbáld ki, ugorj is vele. Ha csak otthon akarsz hobbizni és időnként ugrani kicsiket, akkor nyugodtan vegyél lovat. De az ilyen lótól ne várj sokat, nem lesz egy ugró tehetség.

Egyébként nem akarsz egy évet várni az egész projektel? Ha most tértél vissza 2-3 év után, nem akarsz inkább még egy évet lovagolgatni és aztán beruházni egy lóra? Gondold végig, mert nagyon komoly döntés, és ha az anyagiak nincsenek meg, akkor jobb el sem kezdeni.

2013. márc. 18. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
87%
Előző vagyok. Annyi még, hogy én 13 évesen kaptam meg az első lovam, de addigra már nagyon sokkal versenyeztem. Szerencsére olyan a helyzetünk hogy mindig kaptam lovat apukámtól/bátyámtól, akik versenyeztek, de ez elég ritka. Az első lovat akivel elkezdtem versenyezni olyan 9-10 éves koromban kezdtem el csak én lovagolni. Szóval a kor nem számít.
2013. márc. 18. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az értelmes(!) kommenteket!:) Igazából szerintem még ezt az évet végig lovagolom és majd ôsszel meglátjuk. Azért vetettem fel az ötletet most, mert alaposan át kell gondolni, meg kell egy picit tervezni. Elvégre a lóvásárlás is egyfajta folyamat. De lehetséges igazából, hogy nekem bôven elég a pár akadály(a szüleim nem nagyon akarnak belemenni a versenyszerû díjugratásba..:D)
2013. márc. 18. 15:09
 18/34 anonim ***** válasza:
0%
ez vicces :D Látszik hogy mennyire gyenge jellem vagy, tanácsot kérsz, és csak azokat a válaszokat veszed észre amik helyselnek -.- Pedig volt néhány jó indok ellene, dehát.... Minek teszel fel kérdést ha ennyire ki*aszott céltudatos kislány vagy? :DD
2013. márc. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:
Tudod azert teszek fel kerdest hogy a hozzaertok valaszait figyeljem. Igen orulok azoknak akik helyeselnek, de az ilyen k*rva hasznos hozzaszolast, mint a tied , vagy az "apuci pici lanya" azokat leszarom mert semmiben sem segitenek, csak fikaznak. Azt meg nem sz*rtam le hogy leirtak hogy mennyi penz megy el egy lora. Nem ismersz, szoval ne itelj meg. Koszi, hogy ilyen hozzaerto hozzaszolassal valaszoltal a kerdesre, halasvagyok. Szia:D
2013. márc. 18. 18:01
 20/34 anonim ***** válasza:
0%

szerintem kisgyerekek ne akarjanak saját lovat!

nem olcsó mulatság és ha apuci úgy dönt többet nem fizet???

ez nem irigység hanem igazság

2013. márc. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!