Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 16 éves vagyok, és szeretnék...

16 éves vagyok, és szeretnék egy saját lovat. Nem vagyok még profi lovas, de szeretnék többet tanulni, csak a saját lovamon (többi lent). Érdemes így lovat venni?

Figyelt kérdés
Régebben 2-3 évet lovagoltam folyamatosan, az összes jármódot megtanultam ott. Kimaradt kb. 2-3 év és most ebben a tanévben újra lovagolni járok. Imádom a lovakat és úgy gondoltam megtanulnék ugratni, de a saját lovamon. A tanácsaitokat kérném, hogy nem butaság-e így lovat venni. Válaszaitokat előre is köszönöm!:)
2013. márc. 17. 14:54
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
88%
Kedves utolsó! Szerinted a gyerek EB-n, ifi EB-n, fiatal lovas EB-n induló lovasok hány évesek??? Ez nem kortól függ! Ha neked olyan apád van aki egyik pillanatról a másikra azt mondja a saját gyerekének hogy nem fizetem tovább, akkor sajnállak, de ne ebből indulj ki. Legtöbb esetben a szülők mindent megtesznek a gyerekük boldogságáért.
2013. márc. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim válasza:
0%
Szerintem nem, mert rengeteg pénz kell az etetéséhez, trágyázásához...
2013. márc. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:
Én a pénztôl eltekintve kérdezem, hogy érdemes-e lovat venni. Apuéknak elmondtam mindent a költségekrôl, szóval ha belemennek , nyilván tudják hogy mit vállalnak. Nem fognak egyszercsak " úgy dönteni" hogy nem fizetnek tovább.
2013. márc. 20. 16:26
 24/34 anonim ***** válasza:
82%
A trágyázás nem sok pénzbe kerül (sőt, ha ügyesen csinálod, még fizetnek is neked a trágyáért), sokszor elcsodálkozok a színvonalon itt. Ha a költségekkel tisztában vagytok (bértartás, ha otthon tartod, akkor istálló+karám építés/karbantartás, takarmány, ezenkívül körmölés/patkolás, oltások, féreghajtó, felszerelések neked és a lónak is, edzés, szükség esetén állatorvos, pl kólikaműtét 100 000 Ft körül van) lenne elég időd az iskola mellett egy lóra, és "felügyelet alatt vagytok", vagyis figyelnek rád, nehogy valami butaságot csinálj eleinte, mert nincs még tapasztalatod lótartás terén, akkor nincs akadálya, saját lóval gyorsabban fejlődik az ember. Nyilván fontos, hogy más lovakon is lovagolsz, de az alkalmanként megoldható, gondolom. Sok sikert nektek!
2013. márc. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 WoTkocka válasza:
60%
szia. szerintem ez egy nagyon jó ötlet hogyha megvan neki a hely + el tudod(játok) tartani. :)
2013. ápr. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
17%

kedves EB-vel jövő nagy arcú valaki!


te aztán nagyon tudod a dolgokat!biztos a te segged alá is raktak már egy lovat.

nekem speciel sem anyuci sem apuci nincs és van egy lovam, ezáltal tudom hogy mennyibe kerül egy ilyen dolog és milyen amikor még baj is történik.a lovadnak nem mondhatod azt hogy most állj még a szarban 2 napig vagy kicsit még várhatsz egy körmöléssel.

a mai világban a "gyerek" fejjel gondolkodóknak köszönhetően a lovak már csak dicsekvés és a menőzés tárgyát képezik.

a ló az ember lelki társa , barátja egy életen keresztül!!!!

2013. ápr. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
0%
Utolsónak teljesen igaza van! ><
2013. ápr. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:
Kedves Amyra. Elöször is.. nem tartom magamat már olyan kislánynak, hogy ne tudnék gondoskodni a saját lovamról. Nyilván idösebb vagy és tapasztaltabb is ezáltal.. sajnálom hogy nincs "anyuci,apuci" de nekem van. És nem elkényeztetésböl kapnék lovat, nemazért mert huuudenagyon gazdagok vagyunk, mert nemvagyunk milliomosok. És elismerem hogy tapasztaltabb vagy, nyilván megdolgoztál azért hogy lovaid lehessenek, de én is dolgozom rajta. Amennyire ennyi idösen tudok. És nekem ugyan úgy barátom és társam lehet egy ló mint neked vagy bárkinek, akinek nem csak dicsekedésre kell. Ebben biztos vagyok.
2013. ápr. 4. 16:07
 29/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem a kor szamit, hanem az elkotelezettseg. En 14 evesen kepes voltam ellatni 5 lovat otthon, ebbol 2 volt lovagolhato, veluk meg versenyeztem is parszor.
2013. ápr. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
0%
Azt csinalsz amit akarsz.sztem tok minden hogy ki mit mond neked
2013. ápr. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!