Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a véleményetek erről a lóról?

Mi a véleményetek erről a lóról?

Figyelt kérdés
[link]
2013. márc. 20. 21:04
 1/7 Pivekla ***** válasza:

Elég kis izomtalan, csökött, (az első képen legalábbis mindenképp), de ezen megfelelő munkával lehet változtatni.

A képek elég előnytelenek, egy közeli egyenes talajon álló fotó sincs róla amelyről érdembelibb következtetéseket le lehetne vonni. (pl. lábak)

Nem szimpatikus hogy a ló 6 éves és "belovaglása elkezdődött", ez vagy nemtörődömségre utal a tulaj részéről -> ami ugyebár ki tudja, hogy milyen más dolgokat érint még a lóval kapcsolatban, vagy pedig amikor elkezdték terhelni kiderült hogy van valami egészségügyi problémája, amely csak romlik ha tovább terhelik, így gyorsan leálltak vele és megpróbálják elpasszolni amíg még a probléma szőnyeg alá söpörhető abban az esetben ha a ló nem dolgozik.

Vagy pedig csak én vagyok paranoiás... De sajnos figyelembe kell venni minden eshetőséget.

Számomra az viszont abszolút pozitív hogy nem volt még patkolva.

Az ár pedig csak abban az esetben reális szerintem ha megvannak a papírjai.

2013. márc. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2013. márc. 20. 21:32
 3/7 anonim ***** válasza:
Én pont egy ilyesmi lovat lovagolok, fajtára is hasonló, ugyanennyi idős, és ugyanígy épp hogy csak el van kezdve, de semmi gond nincs vele, az arab miatt nagyon érzékeny, így nekem ez a hirdetés is nagyon tetszik. Tehát kezelj úgy, hogy nagyon elfogult vagyok. Mindazonáltal a képek valóban előnytelenek, ne egy komoly díjlovat várj, de hobbilónak, terepre szerintem tökéletes lehet. Mindenesetre élőben nézd meg, próbáld ki, és egy állatorvossal nézesd meg, ő ki tudja szűrni nagy valószínűséggel, ha valami nem oké vele.
2013. márc. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, az árát most találtam meg, szerintem nem drága, ebből még talán alkudni is lehetne, 200-ért már elég olcsó, hobbilovak 300 körül szoktak lenni. Attól függ, hogy van-e valami egészségügyi problémája, és mennyire van belovagolva, milyen természetű, lehet még olcsóbban is el lehet hozni. Főleg most, ilyenkor szokott elfogyni a széna sok helyen, és szabadulni próbálnak pár lótól...
2013. márc. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A kései belovaglás oka amúgy lehet az is, hogy addig csak kocsizott, stb... Nem muszáj rémeket látni. Állatorvossal kéne megnézetni a pacit mindenekelőtt, és papírok, sütés nélkül semmiképpen sem kéne elhozni (útlevél nélkül sehova se viheted, ráadásul sütés nélkül nem lehet rá adás-vételit írni, így a garanciális betegségek sem épp garanciálisak, na meg útlevél nélkül az oltásokat sincs hova bejegyezni, így épkézláb lovarda, lótartó nem engedné más lovak közelébe). Ha a sütése (vagy chip) stimmel, és van oltva, egészséges, akkor nincs további akadály, az izmoltságát könnyedén lehet javítani majd, ha rendesen munkába áll.
2013. márc. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat!:)
2013. márc. 20. 22:14
 7/7 anonim ***** válasza:

A lovat egyértelműen túrában nyomják - a pokróccal való nyergelés vagy a túralovagoltató istállókra, vagy egyes kissé régimódi szemléletű távlovasokra jellemző (nevesíteni nem akarok). A belovaglása elkezdődött ez esetben annyit jelent, hogy ha oldalba rúgják, elindul, ha meghúzzák a szárat megáll, kanyarodik, ennyi. De nyugis odakinn is és szépen elmegy a többi után.

Mivel hiszem, sőt, tapasztaltam, hogy gyakorlatilag minden hiba javítható hozzáértéssel és türelemmel, ezeket nem gondolnám főbenjáró véteknek, lehetne még a paciból bármi (mondjuk ugró-vagy díjló tuti nem, de kellemes hobbiló, jó távló akár nyugodtan). Viszont: az első képen iszonyú módon lógnak a csüdjei. Ha ez nem a rossz képnek tudható be, hanem valóban ilyenek a lábai szegénynek, az bizony durva, ez esetben még kétszázezret sem ér. Ha ilyesmi lovacskát keresnék, erre nagyon odafigyelnék, illetve a helyedben vinném az állatorvost is magammal a megnézéshez. Mivel nagyon rosszak a képek, nem merem állítani, hogy gond van vele, de mindenképp piszkálja a csőröm. Ha a lábai rendben, akkor egy kipróbálás után akár meg is venném, én szeretem az arabokat, izmoltságot helyes lovaglással jól lehet javítani, amúgy meg tényleg nyugis, kedves kis lónak tűnik.

2013. márc. 21. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!