Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Jól tanítom a lovat?

Jól tanítom a lovat?

Figyelt kérdés
Mikor terepen vagyunk, van egy ló, aki állíndóan lehúzza a fejét. Tudom, hogy több szárat szeretne, de nem tartom feszesen, csak pont annyira, amennyire kell. Nem húzom a száját, más ló nem is hisztizik emiatt. Terepen viszonylag hamar elkezd hajolgatni és kihúzni a szárakat a kezemből. Tegnap terepen kipróbáltam egy módszert, ami egy óra alatt be is vált. Szóval: amint elkezdte lehajtani a fejét, kicsit "játszottam" a szájával. Úgy, mintha fűrészelnék, de nem húztam magam felé a szárakat, csak jobbra-balra.(Amint az egyik szárat jobbra húztam, a balból engedtem és fordítva) Ezután ugye felemelte a fejét. Engedtem a szárból. Amint ismét lehajtotta, félúton megint játszottam a szájával és amint abbahagyta, engedtem a szárból. Fel is fogta, hogy ha nem hajtogatja a fejét, akkor engedek a szárból. Szerintetek jó módszer ez így?

2013. márc. 24. 14:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ez így jó, eléred vele a célod, de nem drasztikus megoldásokkal. :) csináld így tovább, hátha leszokik idővel a fej-lehajtásról.
2013. márc. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vagy kezd el foglalkoztatni a lovat, attól, hogy terepen vagytok, még iskolázgathattok is. Például kérhetsz tőle állításokat, hajlításokat is nyugodtan.
2013. márc. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 EquiAlly válasza:
Én is ezt a módszert szoktam alkalmazni.Így a ló a zablával van elfoglalva,azzal játszik,így nincs ideje mással foglalkozni.Jól le lehet őket ezzel kötni :)
2013. márc. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szerintem jó módszer én is ezt szoktam csinálni mikor a lovam ezt csinálja.És nállunk már bevált.Sok sikert neked is hozzá.
2013. márc. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!